TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот се пукаше со огнено оружје, а „Претседателот на државата за криминал“, Спасовски се обидува да ...

А1 On - 16.07.2022

„Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега се претвори во „пиштол плашливец“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот пукаше со огнено оружје, а Спасовски се обидува да ги сокрие доказите

Република - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка

Макфакс - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода, се истакнува во соопштението од страна на ВМРО-ДПМНЕ. „На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка, кој стрелаше во народот

Република - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој ...

Курир - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од „Мавровка“

А1 On - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода, се истакнува во соопштението од страна на ВМРО-ДПМНЕ. „На 7.7.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка

Канал5 - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка

Press24 - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. Вака го обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ премиерот Ковачевски. „На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое ...

ДА МУ СЕ ИЗВИНИМЕ НА ПУКАЧОТ АКО СМЕ ГО ВОЗНЕМИРИЛЕ? Пиштолот што го заплени полицијата не е истиот пиштол

+инфо - 15.07.2022

Власта е до толку во паника што се впушта во прикривање на кривично дело и обид за убиство. И предавникот Ковачевски и Оливер Спасовски треба да знаат дека прикривањето и злоупотребата на службената положба се кривични дела за кои ќе одговараат, се ...

ВМРО-ДПМНЕ: МВР вика дека кај „Скендербег“ се користело огнено оружје, за ЈО е друг пиштол

Локално - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Според нив, на 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во ...

Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка

Нетпрес - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка

Точка - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода, се истакнува во соопштението од страна на ВМРО-ДПМНЕ. „На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое ...

ВМРО-ДПМНЕ ГО ОБВИНИ КОВАЧЕВСКИ: Предавникот прикрива докази за да го заштити пиштолџијата од Мавровка

Денешен - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ за инцидентот кај Мавровка

24 Вести - 15.07.2022

Во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ се вели: „Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека ...

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ за инцидентот кај Мавровка

4NEWS - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од „Мавровка“

Слободен Печат - 15.07.2022

„Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода“, соопшти попладнево ВМРО-ДПМНЕ. Еве го во целост соопштението од партијата: „На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој ...

Lider - 15.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

ВМРО-ДПМНЕ: Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка

MakPress - 16.07.2022

Предавникот Ковачевски прикрива докази за да го пушти пукачот од Мавровка кој пукаше во народот кој протестира на слобода. На 07.07.2022 година, МВР излезе со официјално соопштение, во кое наведуваат дека лицето Е.Ј.

ВМРО-ДПМНЕ: По „пајакот од Мавровка“, сега СДСМ и ДУИ исценираа „пиштол плашливец“

МКД - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка, па како во случајот „пајакот од Мавровка", сега ново кривично дело се претвори во „пиштол плашливец", реагира ВМРО-ДПМНЕ по вчерашното ...

Кон народот се пукаше со огнено оружје, а „Претседателот на државата за криминал“, Спасовски се обидува да ги сокрие ...

24Инфо - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка” сега се претвори во „пиштол плашливец”.

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот се пукаше со огнено оружје, а „Претседателот на државата за криминал“, Спасовски се обидува да ...

Курир - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега ...

Кон народот се пукаше со огнено оружје, а „Претседателот на државата за криминал“, Спасовски се обидува да ги сокрие ...

Опсервер - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега се претвори во „пиштол плашливец“.

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот пукаше со огнено оружје, а Спасовски се обидува да ги сокрие доказите

Lider - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега се претвори во „пиштол плашливец“.

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот се пукаше со огнено оружје, а „Претседателот на државата за криминал“, Спасовски се обидува да ...

MakPress - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега се претвори во „пиштол плашливец“.

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски се обидува да ги сокрие доказите - ќе одговара за ова кривично дело

Канал5 - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега се претвори во „пиштол плашливец“.

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот се пукаше со огнено оружје, а Спасовски се обидува да ги сокрие доказите

Сител - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка. Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега се претвори во „пиштол плашливец“.

ВМРО-ДПМНЕ: Кон народот се пукаше со огнено оружје, а Спасовски се обидува да ги сокрие доказите

Нетпрес - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со огнено оружје се пукаше кон народот, а „претседателот на државата за криминал“ Спасовски сака да ги ...

Денешен - 16.07.2022

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ повторно прикриваат докази, овој пат за случајот со пукањето кај Мавровка, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Прикривањето на докази и криење на кривични дела од „Пајакот од Мавровка“ сега ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Ковачевски, со помош на Рускоска ги прикриваат доказите за случајот со пукањето кај „Мавровка“

Press24 - 16.07.2022

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ги обвинуваат партиите СДСМ и ДУИ дека прикривале докази, во врска со случајот со пукањето кај „Мавровка“. Оттаму велат дека претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер ...