TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бачев ја повика пратеничката Александрова да не гласа за уставните измени

МКД - 03.01.2019

Александрова ако има грам совест треба да излезе со народот и да не помисли да гласа за уставните измени, повика Јанко Бачев од движењето Македонија блокира на вечерашниот протест во близина на домот на пратеничката Емилија Александрова.

(Видео) Полицијата спречи протест пред домот на пратеничката Емилија Александрова

Макфакс - 03.01.2019

Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се собрерат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која како што велат, е една од 8-те пребегани и уценети пратеници.

„Македонија-Блокира“ денес на протест пред домот на пратеничката Емилија Александрова

Скопје1 - 03.01.2019

Од Македонија – Блокира информираат дека денес ќе одржат собир пред домот на пратеничката Емилија Александрова, бидејќи како што велат не треба да гласа за уставните измени. „„Македонија – Блокира„ денес,ќе одржи собир пред домот на пратеничката ...

ВИДЕО: Полицијата ги спречи демонстрантите од „Македонија блокира“ да протестираат пред домот на пратеничката ...

А1 On - 03.01.2019

Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се собрерат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која како што велат, е една од 8-те пребегани и уценети пратеници.

„Македонија-Блокира“ денеска на протест пред домот на пратеничката Емилија Александрова

Press24 - 03.01.2019

Од движењето „Македонија – Блокира“ информираат дека денес ќе одржат собир пред домот на пратеничката Емилија Александрова, бидејќи како што велат таа не треба да гласа за уставните измени.

Видео: Полицијата го заштити домот на пратеничката Александрова од дваесетина демонстранти

Centar - 03.01.2019

Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се собрерат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која како што велат, е една од 8-те пребегани и уценети пратеници.

Спречен протест пред домот на пратеничката Александрова

Фактор - 03.01.2019

Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се собрерат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која како што велат, е една од 8-те пребегани и уценети пратеници, објави Макфакс .

Полицијата спречи протест пред домот на пратеничката Емилија Александрова

Точка - 03.01.2019

Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се собрерат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која како што велат, е една од 8-те пребегани и уценети пратеници.

(Видео) Полицијата спречи протест пред домот на пратеничката Емилија Александрова

24Инфо - 03.01.2019

Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се соберат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која, како што велат, е една од 8-те пребегани и уценети пратеници.