TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски по уривањето на рускиот авион: Русија си игра со животите на украинските затвореници

360 степени - 25.01.2024

На видеото објавено на платформата Икс се гледа како голем авион паѓа кон земјата и експлодира Русија си игра со животите на украинските затвореници, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски по вчерашната авионска несреќа во која се урна ...

ВИДЕО: Украина индиректно го призна соборувањето на авионот со затвореници

А1 On

Кремљ: Она што го направија Украинците е монструозно

Кумановски м.

ВИДЕО | ГОЛЕМАТА МИСТЕРИЈА ЗА СОБОРУВАЊЕТО НА РУСКИОТ АВИОН – “Дали видовте што испадна од него пред падот !?“

Во Центар

📸 Многу непознати околу соборувањето на рускиот авион: „На списокот на затвореници, некои веќе се разменети“

Локално

Медведев за падот на рускиот авион: „Ќе биде само полошо…“

Локално

Дали Украина по грешка ги убила своите заробеници?

Кумановски м.

4NEWS Сакам да кажам Слободен Печат Антропол Сакам да кажам 4NEWS Deutsche Welle Во Центар

Зеленски бара меѓународна истрага за соборениот руски воен транспортер

Бизнис Вести - 25.01.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја обвини Москва дека си „игра со животите на украинските затвореници“ по смртоносната авионска несреќа во западна Русија. Тој бара меѓународна истрага по несреќата што се случи вчера во Белгородската ...

Зеленски: Очигледно е дека Русите си играат со животите на заробените Украинци

МКД

Зеленски: Очигледно е дека Русите си играат со животите на заробените Украинци

Локално

Украински разузнувачи: Не добивме барање за да го обезбедиме воздушниот простор над Русија

Канал5

Киев намерно собори авион со свои заробеници, обвини Москва

Нетпрес

Претседателот на руската Дума го обвини Киев дека го соборил рускиот транспортер

Канал5

Зеленски бара меѓународна истрага за соборениот руски воен транспортер

Курир

Сител +инфо Lider 24 Вести Нетпрес Н.Македонија Макфакс Опсервер

Медведев се огласи за падот на рускиот авион со украински затвореници: „Само ќе биде полошо“

Денар - 25.01.2024

Руски воен транспортен авион Иљушин Ил-76 се урна во средата во областа Белгород, веднаш до границата со Украина. Москва тврди дека сите 74 патници загинале во соборениот авион, од кои 65 биле украински воени заробеници кои биле превезени на размена.

Пронајдени црните кутии на авионот „Ил-76“ кој се урна во Белгородската област

Локално

Прво огласување на Кремљ за соборувањето на „Иљушин“: „Киев изврши апсолутно монструозен чин“

Локално

Медведев најави застрашувачко сценарио: Ќе биде уште полошо, Украинците ќе ги бомбардираат градовите и селата!

Во Центар

Русија: Киев покажува неспособност да го исполни договорот со соборувањето на авионот Ил-76

Либертас

Москва се закани: „Ќе биде уште полошо“!

Вечер Прес

Руско МО: Соборувањето на авионот „Иљушин 76“ е терористички акт

Рацин

Вечер Прес 4NEWS Во Центар Локално Локално Локално Локално Локално

Лавров: По авионската несреќа со украинските затвореници, Украина прогласи победа

Макфакс - 25.01.2024

Министерот за надворешни работи Сергеј Лавров одржа прес-конференција по активностите во Обединетите нации. Лавров најмногу внимание посвети на вчерашното украинско соборување на авионот Ил-76 со украински затвореници.

Бела куќа: Не можеме да потврдиме дали во авионот имало украински воени затвореници

Либертас

Бела куќа: Не можеме да потврдиме дали во авионот имало украински воени затвореници

Независен

Бела куќа: Не можеме да потврдиме дали во авионот имало украински воени затвореници

CivilMedia

Белата куќа не може да потврди дали во соборениот руски авион имало украински затвореници

Слободен Печат

Бела куќа: Не можеме да потврдиме дали во авионот имало украински воени затвореници

MakPress

Лавров: По авионската несреќа со украинските затвореници, Украина прогласи победа

MTM

Точка

Руски воен авион со 74 лица, меѓу кои 65 заробени Украинци се урна во Белгород, нема преживеани

Канал5 - 24.01.2024

Воен транспортен авион ИЛ-76 со 65 украински воени заробеници се урна во западниот регион Белгород, на границата со Украина. Руските медиуми објавија дека авионот паднал во близина на селото Јаблоново, на околу 90 километри од границата и дека нема ...

Руското министерство за одбрана за падот на воениот авион: Радарите детектирале лансирање на две украински ракети (ВИДЕО)

МКД

„Си ги убија своите војници, ги чекаа мајки, жени, деца“: Русија подготвува обраќање до Конгресот на САД и Бундестагот

Вечер Прес

Никој не ја преживеа авионската несреќа во Белгородската Област

Курир

Бела куќа: Не можеме да потврдиме дали во авионот имало украински воени затвореници

Zoom

(Видео) 65 украински воени заробеници загинаа откако се сруши воен авион на руската армија

Антропол

Украинската армија собори руски воен транспортен авион со 65 украински воени заробеници

Опсервер

Р.С.Европа Lider ТВ21 Слободен Печат CivilMedia Локално Бизнис Вести Нова ТВ

Украина нема веродостојни информации за тоа кој бил во воениот авион што се урна

Р.С.Европа - 24.01.2024

Главната управа за разузнавање на Украина на 24 јануари соопшти дека нема „сигурни и сеопфатни информации“ за тоа кој бил во рускиот воен транспортен авион што се урна во регионот на Белгород во близина на границата со Украина, при што загинаа сите ...

Нова мистерија со падот на рускиот „Илјушин“: Детаљ од снимка поттикнал шпекулации, украинските разузнавачи одговорија на обвиненијата од Москва

Точка

НОВА МИСТЕРИЈА ЗА ПАДОТ НА РУСКИОТ „ИЛУШИН“: Детал од видеото поттикна шпекулации, украинските разузнавачи и одговорија на Москва

4NEWS

(Видео) Русија: Во авионот имаше 65 украински воени заробеници, одеа на размена

Макфакс

Руски транспортен авион се урна во Белгород, москва тврди дека превезувал украински воени заробеници

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Руски воен авион се урна во Белгород, пренесувал 65 украински војници

360 степени

(ВИДЕО) Се урна руски воен авион со 65 заробени Украинци

Фокус

Нетпрес А1 On Мета Макфакс Кумановски м. 4NEWS Опсервер Точка