TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Македонија-Блокира“: Заев е во паника штом го пушта советникот на СЈО Тортевски да прави инциденти на барикадите

А1 On - 12.12.2018

„Македонија-Блокира“ најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот кој секојдневно протестира против уставните измени.

Инцидент на блокадите: Советник на СЈО „се судри“ со демонстрантите од „Македонија блокира“

Алфа - 12.12.2018

Жестока вербална расправија, пцости и полициска интервенција за да се спречи ескалација на агресијата во физичка пресметка. Советникот на СЈО Александар Тортевски во намерата со своето ауди да помине преку блокадата на уредно пријавениот протест ...

(Видео) Пцости и закани меѓу демонстрантите од „Македонија бојкотира“ и адвокатот Тортевски

Макфакс - 12.12.2018

Пцости, навреди и закани на вчерашниот протест помеѓу неформалното здружение „Македонија бојкотира“ и адвокатот Александар Тортевски. Од видеото што вирално се споделува на каналот „Јутјуб“ може да се види дека адвокатот сакал да помине со возилото ...

ВИДЕО: Ем зимаш пари од народот, ем го пцуеш и навредуваш

Нетпрес - 12.12.2018

Провокации од Тортевски Александар Тортевски, советникот во #СЈО.- „ДА ТЕ ЕБ*М У УСТА“, „ЌЕ ТИ ЈА ФУКНАМ ЕДНА“, „МРШ ГЛУПЕРДИ!Инаку, погледнете како "режимот" го унаказил Тортевски со ново АУДИ 6, или 7, или 8, кој да го знае!Тоа е таа "сиромаштија" ...

Адвокатот Тортевски во жестока вербална пресметка со демонстрантите на „Македонија-Блокира“ (ВИДЕО)

365 - 12.12.2018

За време на вчерашниот протест на „МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА“, адвокатот Александар Тортевски сакал со кола да помине покрај демонстрантите, но тие не му дозволиле. Според едните, Тортевски агресивно се впуштил со кола кон демонстрантите, па дури се ...

Имаше и пцовки: Судир на Тортевски со дел од „Македонија блокира“ (видео)

Таратур - 12.12.2018

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА дојде до вербална расправија меѓу адвокатот Александар Тортевски и дел од протестирачите кои жестоко реагираа на неговиот обид да помине со автомобилот на улицата каде што се протестите.

(ВИДЕО) Тортевски „нападнат“ пред Собрание на протести, полицијата интервенираше

Фактор - 12.12.2018

Познатиот адвокат Александар Тортевски излезе од своето „ауди“ за вербално да се пресмета со членовите на „Македонија блокира“ кои протестираа на улицата помеѓу Собрание и зградата на Црвен Крст.

Адвокатот Тортевски сакаше со кола да помине покрај демонстрантите пред Собрание: Погледнете што се случи (Видео)

Бизнис Вести - 12.12.2018

За време на вчерашпниот протест на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски сакаше со кола да помине покрај демонстрантите. Погледнете ја вербалната расправија пред ...

Тортевски до МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА / БОЈКОТИРА – да ве еб ам у уста… (видео)

Пулс24 - 11.12.2018

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски со кола агресивно се впушти кон тие што учествуваа во протестите. Дури се закани и дека ке ги прегази со колата. На што имаше жестока реакција од луѓето.

,,Македонија блокира“: Заев е во паника штом го пушта Тортевски да прави инциденти

Макфакс - 12.12.2018

„Македонија-Блокира” соопшти дека ,,најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот кој секојдневно протестира против уставните измени”.

ВИДЕО: Пцости и закани меѓу демонстрантите од „Македонија бојкотира“ и адвокатот Тортевски

А1 On - 12.12.2018

Пцости, навреди и закани на вчерашниот протест помеѓу неформалното здружение „Македонија бојкотира“ и адвокатот Александар Тортевски. Од видеото што вирално се споделува на каналот „Јутјуб“ може да се види дека адвокатот сакал да помине со возилото ...

,,Македонија блокира“: Заев е во паника штом го пушта Тортевски да прави инциденти

24Инфо - 12.12.2018

„Македонија блокира” соопшти дека ,,најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот кој секојдневно протестира против уставните измени”.

Пцости и закани меѓу демонстрантите од „Македонија бојкотира“ и адвокатот Тортевски

Точка - 12.12.2018

Пцости, навреди и закани на вчерашниот протест помеѓу неформалното здружение „Македонија бојкотира“ и адвокатот Александар Тортевски. Од видеото што вирално се споделува на каналот „Јутјуб“ може да се види дека адвокатот сакал да помине со возилото ...

,,Македонија-Блокира“: Заев е во паника штом го пушта Тортевски да испровоцира инциденти со народот

Пулс24 - 12.12.2018

„Македонија-Блокира” соопшти дека ,,најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот кој секојдневно протестира против уставните измени”.

„Македонија блокира“: Заев е во паника штом го пушта Тортевски да прави инциденти

Точка - 12.12.2018

„Македонија блокира” соопшти дека ,,најостро го осудува вчерашниот смислен обид на човекот кој им служи на сите режими од 1990, адвокатот Александар Тортевски, да испровоцира инциденти со народот кој секојдневно протестира против уставните измени”.