TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Мијалков стана нов жител на Охрид, затворската казна за „Империја“ ќе ја издржува во Струга

Фокус - 20.07.2022

И поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков ја променил адресата на живеење во Охрид, а за случајот „Империја“, тригодишната затворска казна ќе ја издржува во затворот во Струга. „По добиеното известување од МВР на ден 19.07.2022 година, ...

По Кичеец и Камчев, и Мијалков стана жител на Охрид, затворската казна ќе ја издржува во Струга

Телма - 20.07.2022

По Зоран Милевски – Кичеец и Орце Камчев, и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков ја променил адресата на живеење, од Скопје во Охрид, што значи дека затворската казна, која му беше изречена за случајот „Империја“ ќе ја одлежи во затворот во ...

Мијалков нов жител на Охрид, казната затвор за „Империја“ ќе ја издржува во Струга

Канал5 - 20.07.2022

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков ја промени адресата на живеење. По ново, тој е жител на Охрид, потврдуваат за Канал 5 од скопскиот Кривичен суд. За промената биле известени од адвокатот на Мијалков, а таа доаѓа пред судот да му ...

Сашо Мијалков се пресели во Охрид

Бриф - 20.07.2022

Поранешниот директор на тајната служба, Сашо Мијалков, ја променил адресата на живеење, и казната затвор за „Империја“ место во затворот во Скопје, ќе ја издржува во затворот во ...

Мијалков e нов жител на Охрид – казната ќе ја издржува во затворот во Струга

4NEWS - 20.07.2022

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков ја променил својата адреса на живеење, јавува Канал 5. Според информациите на телевизијата од Кривичниот суд, по ново тој е жител на Охрид.

(Видео) Мијалков нов жител на Охрид, казната затвор за „Империја“ ќе ја издржува во Струга

Либертас - 20.07.2022

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков ја промени адресата на живеење. По ново, тој е жител на Охрид, потврдуваат за Канал 5 од скопскиот Кривичен суд. За промената биле известени од адвокатот на Мијалков, а таа доаѓа пред судот да му ...

Мијалков станал жител на Охрид и ќе ја издржува казната затвор во Струга

Фактор - 20.07.2022

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков ја променил својата адреса на живеење, јавува 5. Според информациите на телевизијата од Кривичниот суд, по ново тој е жител на Охрид, a ќе ја издржува казната за „Империја“ во затворот во Струга.

Мијалков направи иста „финта“ како Камчев, смени адреса и ќе лежи затвор во Струга

Слободен Печат - 20.07.2022

Поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков ја промени адресата на живеење – тој сега е жител на Охрид и поради тоа ќе може да ја отслужи затворската казна во струшкиот затвор, објави Канал 5.

По Кичеец и Камчев, и Мијалков стана жител на Охрид, затворската казна ќе ја издржува во Струга

Скопје24 - 20.07.2022

По Зоран Милевски – Кичеец и Орце Камчев, и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков ја променил адресата на живеење, од Скопје во Охрид, што значи дека затворската казна, која му беше изречена за случајот „Империја“ ќе ја одлежи во затворот во ...