TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не демантира, дали уставните измени, опфаќаат бинационална држава?

Курир - 25.05.2023

Ковачевски се уште молчи и не ги демантира информациите, дека уставните измени опфаќаат и претворање на Македонија во бинационална држава, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Нема демант дали Ковачевски и Ахмети договараат редефинирање на ...

Николовска: Замајување на јавноста е дека со промена Уставот ќе станеме бинационална држава

ТВ21

ДАЛИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ОПФАЌААТ БИНАЦИОНАЛНА ДРЖАВА? Прашање за кое ВМРО-ДПМНЕ чека одговор од Ковачевски

+инфо

Нема демант дали Ковачевски и Ахмети договараат редефинирање на Македонија како држава, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не демантира, дали уставните измени, опфаќаат бинационална држава?

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не демантира, дали уставните измени, опфаќаат бинационална држава?

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не демантира, дали уставните измени, опфаќаат бинационална држава?

А1 On

Макфакс Lider Нетпрес MTM

Мицкоски: Загрижувачки се информациите дека се работи на редефинирање на Македонија

Канал5 - 23.05.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека до него допираат информации оти во работната група за уставни измени се разговара не само за внесување на бугарското малцинство во Преамбулата.

Мицкоски предупредува на целосно редефинирање на државата со измените на Уставот

Сител

Мицкоски ја обвини власта за редефинирање на државата во бинационална

24 Вести

Мицкоски: Во Комисијата за Уставот се зборува Македонија да стане бинационална држава, со два народи и неколку етнички заедници

А1 On

СЕ РАБОТИ НА РЕДЕФИНИРАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО БИНАЦИОНАЛНА ДРЖАВА Мицкоски загрижен од информациите што допираат до него

+инфо

СДСМ: Мицкоски измислува нова глупост за „редефинирање на државата“

Независен

Мицкоски заплашува со „редефенирање на Македонија“, од СДСМ му порачаа да не измислува глупости

Локално

Курир Lider Нетпрес ТВ21 Lider MakPress