TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Нови предлог мерки за невакцинираните вработени во јавниот сектор и здравствени работници

ТВ21 - 17.11.2021

На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше донесена одлука за нови мерки, која ќе биде предложена до Владата на Република Северна Македонија. Министерот за здравство д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција изјави дека оваа ...

Задолжителна вакцинација против ковид-19 за здравствените работници и препорака за вакцина за јавните службеници, бара Комисијата за заразни болести

Сакам да кажам

Филипче: Вакцинацијата ќе стане задолжителна за сите државно вработени лица

МКД

Вакцинацијата да биде задолжителна за сите здравствени работници

Фокус

Филипче: Сите вработени во јавниот сектор да се вакцинираат, предлага Комисијата за заштита од заразни болести

Фокус

Филипче: Препорачуваме вакцинацијата да биде задолжителна за сите здравствени работници

ТВ21

Задолжителна вакцинација за сите вработени во здравството

Press24

Независен Press24 4NEWS Локално Lider Република Скопје24 Centar

Предлог-мерки: Задолжителна вакцинација за здравствените работници, а за администрацијата вакцина, ПЦР-тест или потврда ...

360 степени - 17.11.2021

Комисијата бара мерките за јавниот сектор да стапат на сила 10 дена од одлуката на Влада, а задолжителната вакцинација за здравствените работници да стапи на сила по 30 дена Покрај рестрикциите, Комисијата за заразни болести бара инспекторатите и ...

Администрација со ковид сертификати да оди на работа, предлага Филипче

Р.С.Европа

Филипче: Комисијата предлага задолжителна вакцинација за вработените во јавниот сектор и за здравствените работници

Телма

Филипче: Задолжителна вакцинација за вработените во јавниот сектор и здравствените работници

Нова ТВ

Филипче ги соопшти новите мерки против коронавирус: За кого вакцинацијата станува задолжителна?

Курир

Филипче со предлози за нови рестриктивни мерки: На работа во јавниот сектор со вакцинација или ПЦР тест на сопствен трошок

Точка

Без вакцина, ПЦР или прележан ковид, нема одење на работа во админситрација, предлага Комисија за заразни болести

Скопје1

Скопје инфо Мета Локално ММС Lider Нетпрес Н.Македонија Денар

Вакцината станува задолжителна за здравствените и работниците во јавниот сектор

Вечер Прес - 17.11.2021

Вработените во јавниот сектор, во владините институции, во локалната самоуправа треба да бидат имунизирани за да можат да одат на работа или пак да приложат потврда за најмалку една примена вакцина против Ковид-19, негативен ПСР тест, не постар од ...

Филипче ги кажа новите предлог мерки, задолжителни за јавниот сектор

Алсат-М

НА РАБОТА САМО СО ВАКЦИНА, НЕГАТИВЕН ПЦР ИЛИ ПОТВРДА ЗА ПРЕЛЕЖАН КОВИД: Филипче и Комисијата за заразни болести предлагаат поригорозни мерки

Фактор

Комисијата за заразни болести бара задолжителна вакцинација за јавната администрација

Република

Филипче: Воведуваме задолжителна вакцинација за сите кои земаат плата од државата

Press24

Предлог мерки: Вработените во институциите на работа со потврда за вакцина, тест на свој трошок, прележан ковид

Gostivarpress.mk

Филипче до јавниот сектор: На работа со потврда за примена барем една вакцина, негативен ПЦР тест или потврда за прележан ковид

Либертас

24Инфо еМагазин 4NEWS PressingTV Centar Академик

Филипче: Задолжително најмалку една вакцина или ПЦР тест за вработените во јавниот сектор

Кајгана - 17.11.2021

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок одлучи да и предложи на Владата, сите вработени во јавниот сектор и во локалната самоуправа при одење на работното место да прикажат потврда за примена најмалку една примена вакцина или ПЦР ...

Филипче: Потврда за вакцина или негативен ПЦР тест на сопствен трошок за сите вработени во јавниот сектор

Сител

Филипче за новите мерки: Јавниот сектор за одење на работа ќе треба да приложат најмалку една примена вакцина или негативен ПЦР тест

ТВ21

Комисијата одлучи: Сите вработени во јавниот сектор да покажат потврда за примена барем една доза против Ковид-19, задолжителна вакцинација на здравствените работници

Press24

Тој што нема да сака да се вакцинира, а е вработен во јавниот сектор, еднаш неделно ќе дава пари за ПСР тест

Press24

Филипче: Задолжително најмалку една вакцина или ПЦР тест за вработените во јавниот сектор

Канал5

Филипче: Задолжително најмалку една вакцина или ПЦР тест за вработените во јавниот сектор

24 Вести

Бриф Frontline Опсервер CivilMedia Скопско Ехо OhridNews