TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Руска телевизија објави мрачна празнична порака за Европејците

А1 On - 24.12.2022

Руската телевизија објави видео од „Божиќна честитка“ до Европејците. Ова на Твитер го сподели новинарот на Би-Би-Си Френсис Стар, кој ги следи руските државни медиуми. „О, боже. Руската државна телевизија има божиќна порака за Европејците“, твитна ...

Од родното место на Дедо Мраз до градот кој никогаш не спие, ова се најдобрите светски дестинации за да го поминете ...

Факултети - 24.12.2022

Можеме да поставиме шарени новогодишни светилки, украси и елки насекаде во домот, но оние што навистина ги сакаат новогодишните и божиќните празници сакаат многу повеќе. По две години без настани поради пандемијата, во 2022 година на многу места се ...

ВИДЕО: Руската државна телевизија емитуваше бизарна „Божиќна честитка до Европејците“

4NEWS - 24.12.2022

Руската телевизија „Русија тудеј“ под контрола на Кремљ објави видео од „Божиќни честитки“ до Европејците. “О Боже. Руската државна телевизија има божиќна порака за Европејците“, напиша новинарот на Би-Би-Си Френсис Стар во твит, објавувајќи ги ...

Раша тудеј со морбидна божиќна порака до Европејците (ВИДЕО)

Кумановски м. - 24.12.2022

Руската телевизиска станица „Раша тудеј“, која е под контрола на Кремљ, објави видео со „божиќни честитки“ до Европејците. Новинарот на БиБиСи, Френсис Стар, кој ги следи руските државни медиуми, го објави на Твитер: „О боже.

Европејците поскромно го дочекуваат овој Божиќ – остануваат дома и трошат помалку

4NEWS - 24.12.2022

6о од 10 Европејци претпочитаат да го чекаат Дедо Мраз дома, блиску до семејството, наместо да патуваат за да ги посетат пријателите и роднините или да откриваат нови места. 4 од 10 Европејци планираат да потрошат помалку од 250 евра за Божиќ (на ...

Градови со најмногу снег, идеални за Божиќ и Нова година

Факултети - 23.12.2022

За многу луѓе, будењето на божиќното утро со совршен бел снег е празничен сон. Многу песни и филмови кои ги прикажуваат Нова година и Божиќ ја поттикнуваат желбата на луѓето да доживеат снежен Божиќ.

(Видео) Руска телевизија со божикна порака за Европејците

Макфакс - 24.12.2022

Руската телевизија објави видео од „Божикна честитка“ до Европејците. Ова на „Твитер“ го сподели новинарот на „Би-Би-Си“, Френсис Стар, кој ги следи руските државни медиуми. „О, боже. Руската државна телевизија има божиќна порака за Европејците“, ...