TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Солза Грчева: Народот е доведен до ѕид од една предавничка тајфа

Макфакс - 18.06.2018

Нашиот глас ќе стигне до секој. Синоќа се случи нешто што неверував дека во мојата земја ќе биде.30 шок бомби фрлија на сопствениот народ, но никој не се плаши од солзавци и шок бомби. Фашистите се они и од нас сакаат да создадат фашистичка творба“ ...

Грчева: Ќе се бориме на сите фронтови, сакаат да создадат мртвороденче, непостоечко суштество

Фокус - 18.06.2018

Ме исмејуваа дека зборувам од гајби. Ќе зборувам и од гајби и од талпи и од камен, но нашиот глас ќе сигне до секој, рече универзитетската професорка и лидер на „Глас за Македонија“, Солза Грчева. -Синоќа се случи нешто што не верував.

(ВИДЕО) Грчева: Го тестираат трпението на народот, ние нема да се смириме додека не се распушти ненародното Собрание

А1 On - 18.06.2018

Овој народ е доведен до ѕид од една предавничка тајфа, но нашиот глас ќе стигне до секој, изјави Солза Грчева на протестот против промена на името пред Собранието на Република Македонија. – Синоќа се случи нешто што не верував дека ќе доживеам во ...

ПОРАКА ОД ПРОТЕСТОТ: Против народ никој не може

Фактор - 18.06.2018

Граѓаните кои петти ден по ред протестираат пред Собранието, порачаа дека против народ никој не може. Извикуваат „Македонија, Македонија“. Велат дека од една предавничка тајфа народот е доведен до ѕид.

Грчева: За милост ќе молат, ќе ја нема, глуперди очајни

Фокус - 18.06.2018

Универзитетската професорка и лидер на партијата „Глас за Македонија“, Солза Грчева по вчерашниот протест каде ескалираше ситуацијата, а реагираше и полицијата, преку Фејсбук статус владејачките партии ги нарече „Глуперди очајни“.

КОЛУМНА, СОЛЗА ГРЧЕВА: Нобелова награда за предавство

Вечер Прес - 18.06.2018

Не го гледав срамниот чин на потпишување на безусловната капитулација, но некои инсерти сепак видов. Во стилот на Џемс Бонд стигна насмеаната капитулантска тајфа на глисери. После оние квадрицикли или како веќе се нарекуваат оние смешни, детски ...

Солза Грчева: Народот е доведен до ѕид од една предавничка тајфа

Точка - 18.06.2018

Нашиот глас ќе стигне до секој. Синоќа се случи нешто што неверував дека во мојата земја ќе биде.30 шок бомби фрлија на сопствениот народ, но никој не се плаши од солзавци и шок бомби. Фашистите се они и од нас сакаат да создадат фашистичка творба“ ...

Грчева: Против народот никој не може

Press24 - 18.06.2018

Граѓаните кои петти ден по ред протестираат пред Собранието, порачаа дека против народ никој не може. Извикуваат „Македонија, Македонија“. Велат дека од една предавничка тајфа народот е доведен до ѕид.

Грчева: Сакаат да не се погребуваме на македонските православни гробишта, нема тоа да го дозволиме

еМагазин - 18.06.2018

Солза Грчева вечерва на протестот пред Собранието ја нарече Владата фашистичка и порача дека од државата сакаат да создадат фашистичка творба. „Сакаат да не се погребуваме на македонските православни гробишта, нема тоа да го дозволиме.