TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов биланс по нападот во училиште во Русија: 13 загинати и 21 повреден

360 степени - 26.09.2022

Уште 14 деца и седум возрасни се ранети, соопштуваат од прес-службата на тамошното Министерство за внатрешни работи Бројот на загинати во престрелката што се случи утринава во училиштето 88 во Ижевск, Русија, се искачи на 13 лица, меѓу кои и седум ...

Вооружен напад во Русија: Најмалку 13 загинати од кои седум деца

ТВ21

Откриен идентитетот на монструмот што го изврши масакрот во училиште во Русија/ВИДЕО

Вечер Прес

ВИДЕО| Бројот на жртвите во нападот во училиште во Русија се искачи на 13, напаѓачот носел свастика

Нетпрес

Расте бројот на убиени во нападот во училиште во Русија

Опсервер

Вооружен маж уби најмалку деветмина, а повреди 20 деца во училиште во Русија

360 степени

Напад во училиште во Русија, 9 загинати од кои 5 деца, напаѓачот се самоубил

Телма

Локално Радио МОФ Канал5 Р.С.Европа Нетпрес Независен Zoom Фокус

ВИДЕО: Најмалку 13 жртви во пукање во гимназија во руски град, меѓу убиените има седум деца

А1 On - 26.09.2022

Најмалку 13 лица, меѓу кои и деца, загинаа во престрелката што се случи утринава во училиштето 88 во го градот Ижевск во централна Русија. Повредени се повеќе од 20 луѓе. Според првичните информации, напаѓачот се самоубил.

Најмалку деветмина убиени во пукање во училиште во рускиот град Ижевск

Сакам да кажам

Деветмина мртви, над 20 ранети во пукање во училиште во Русија (ВИДЕО)

МКД

ДЕЦАТА СЕ КРИЈАТ, МРТОВЕЦ ЛЕЖИ ДО НИВ Пукање во Русија, најмалку шест загинати и 20 повредени (ВИДЕО)

+инфо

ВИДЕО | Хорор во руско училиште: Во пукање убиени најмалку десетмина, деца преплашени се кријат под масите

Слободен Печат

(Видео) Пукање во гимназија во рускиот град Ижевск, најмалку шест лица загинаа меѓу кои и деца

Макфакс

Пукање во училиште во Русија, најмалку 13 лица загинаа меѓу кои и деца

Кајгана

Точка Локално Кумановски м. Кумановски м. MTM Press24 Република Нетпрес

Крвав вооружен напад во училиште во Русија - убиени повеќе деца

Deutsche Welle - 26.09.2022

Во напад со оружје во училиште во рускиот град Ижевск се убиени најмалку 13 лица, меѓу жртвите се и седум деца, соопштија надлежните истражни органи. Бројот на жртви во пукањето во училиште во Русија се искачи на 13, од кои седум се деца и шест ...

НОВ БИЛАНС ВО ИЖЕВСК, 13 загинати лица, меѓу кои седум деца, напаѓачот бил поранешен ученик

Фактор

Вооружен напад во училиште во Русија: Убиени 13 лица од кои 7 деца

Мета

(Видео) Крвав пир во училиште во Ижевск: Шест убиени лица, меѓу кои и деца, 20 повредени, напаѓачот се самоубил

Нова ТВ

Шест лица загинаа во вооружен напад во училиште во руска Удмуртија

Опсервер

Шест загинати и 20 повредени во пукање во училиште во Русија

4NEWS

Шест лица загинаа во вооружен напад во училиште во руска Удмуртија

MakPress

24Инфо Фокус Н.Македонија Zoom Сител Вечер Прес Lider