TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запомнете ги овие лица, ова се предавниците на Македонија

Република - 20.10.2018

Запомнете ги овие лица, ова се предавниците на Македонија, порачуваат граѓаните на социјалните мрежи. Ова се лицата и имињата на осумте пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за смртта на Република Македонија: Владанка Авировиќ, Емилија Александрова, ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ ги исклучи од партијата пратениците кои гласаа за уставните измени

А1 On - 20.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги исклучи пратениците кои вечерва гласаа за уставните измени, Елизабета Канческа-Милевска, Емилија Александрова, Нола Исмалјовска, Сашо Василевски, Љубен Арнаудов, Крсто Мукоски и Зеќир Рамчиловиќ.

Рамчиловиќ признава: Гласавме ЗА, но со одредени барања и услови кои и се познати на јавноста

Сител - 19.10.2018

Зекир Рамчиловиќ е еден од 8-те пратеници кои гласаа за потребата од Уставни измени, а веднаш по гласањето, го испрати ова соопштение, додуше не лично, туку преку здружението АВАЗ кое го пренесуваме во целост: - Република Македонија се наоѓа во ...

Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?!

Телма - 19.10.2018

Гласаа сите пратеници од парламентарното мнозинство, како и пратениците од опозицијата: Елизабета Канчевска Милевска, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Владанка Авировиќ, Емилија Александрова, Љубен Аранудов, Нола Исмајловска Старова и Зекир ...

Ова се пратениците од опозицијата кои гласаа За уставни промени

Сител - 19.10.2018

Овие пратеници од опозицијата гласаа „ЗА“ пристапување кон промена на Уставот, со цел промена на уставното име: Крсто Мукоски Елизабета Канчевска-Милевска Владанка Авировиќ Емилија Александрова Љубен Арнудов Зекир Рамчимовиќ Нола Исмајловска Старова ...

По итна постапка вечерва исклучени од ВМРО ДПМНЕ пратениците кои гласаа ,,ЗА,,

МК News - 20.10.2018

пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Нола Исмајлоска Старова, Емилија Александрова, Зеќир Рамќиловиќ, Владанка Авировиќ…гласаа ЗА уставни промени.

ВИДЕО 80 гласа „за“ уставните измени според Договорот од Преспа

Нова ТВ - 19.10.2018

Собранието со 80 гласа „за“ вечерва го изгласаа предлогот за отворање на постапката за уставни измени како што предвидува Договорот од Преспа. Гласаа сите пратеници од парламентарното мнозинство, како и пратениците од опозицијата Елизабета Канчевска ...

Канческа Милевска, Арнаудов, Василевски и Мукоски гласаа за потребата од уставни измени

Фокус - 19.10.2018

Власта успеа да обезбеди двотретинско мнозинство за потребата од уставни измени. Дел од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за се: Љубен Арнадуов, Сашо Василевски, Нола Исмаилоска Старова и Елизабета Канческа ...

Со 80 гласа „за“ помина првата фаза од уставните измени

Р.С.Европа - 19.10.2018

Со 80 гласа за Собранието вечерва ја донесе одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Покрај 72 пратеници од владејачкото мнозинство за пристапување кон изменување на Уставот гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Собранието со 80 гласа „За“ одлучи да пристапи кон уставни измени

А1 On - 19.10.2018

Собранието вечерва со 80 гласа „За“ и 39 гласа „Против“ донесе одлука за менување на Уставот и промена на уставното име во согласност со Договорот со Грција. На барање на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ, гласањето се вршеше поединечно со именување и ...

Канческа Милеска, Мукоски, Василевски, Арнаудов, Старова…гласаа ЗА уставни измени

AKO - 19.10.2018

80 пратеници, меѓу кои и пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Нола Ибраими Старова…гласаа ЗА уставни промени. Другите пратеници на ВМРО ДПМНЕ, станаа од своите места за да се видат ...

Ова се пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за промена на Уставот

Press24 - 19.10.2018

Со 80 гласа „за“ донесена е одлуката за пристапување кон промена на Уставот на Република Македнија. Осум пратеници од ВМРО-ДПМНЕ гласаа за уставни измени. Елизабета Камчевска, Крсто Муковски, Љубен Арнаудов, Зекир Раниловиќ, Владанка Аврамовиќ, Нола ...

Кои пратеници од опозицијата гласаа „За“ промена на Уставот?

еМагазин - 19.10.2018

Пратениците во македонското Собрание со 80 гласа „за“ и 39 „против“ вечерва изгласаа потреба од промена на Уставот. „За“ гласаа сите пратеници од владејачкото мнозинство и пратениците од опозицијата: Сашо Василевски, Елизабета Канчевска Милевска, ...

Кои осум пратеници од опозицијата гласаа за уставни измени?

Бизнис Вести - 19.10.2018

Во собранието се гласаше за почеток на уставните измени. Електронски гласале 80 пратеници „за“, воздржани немало. За уставните измени во собранието гласаа сите пратеници од парламентарното мнозинство, но и дел од пратениците од опозицијата: Сашо ...

(ГАЛЕРИЈА) Никола Груевски гласаше против, но кој даде зелено светло за промени на Уставот?

Фактор - 19.10.2018

„За“ гласале Владанка Авировиќ, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Нола Исмајлоска Старова, Крсто Мукоски, Лилјана Поповска, Елизабета Канческа Милевска, и други. Од друга страна Никола Груевски, Антонио Милошоски, Влатко Ѓорчев и други пратеници од ...

Пратениците од опозицијата кои излегоа на слобода гласаа „За“

Фактор - 19.10.2018

Во Собранието вечерва имаше и поединечно гласање. „За“ гласале пратениците од власта, но и дел од опозицијата. „За“ гласале Владанка Авировиќ, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Нола Исмајлоска Старова, Крсто Мукоски, Лилјана Поповска, Елизабета ...

Четворица обвинети пратеници од ВМРО-ДПМНЕ гласаа за уставните измени

Макфакс - 19.10.2018

Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставните измени. „За“ гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО, и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа-Милевска, Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски.

Неизвесност во Законодавниот дом

А1 On - 19.10.2018

Денеска на пладне започнува финишот на дебатата за предлогот на Владата за пристапување кон уставни измени. Неизвесно е дали СДСМ со коалицијата успеале да обезбедат 80 пратенички гласови кои ќе дадат поддршка за уставните амандмани.

ВМРО-ДПМНЕ ги исклучи од партијата пратениците кои гласаа за уставните измени

Слободен Печат - 20.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги исклучи пратениците кои вечерва гласаа за уставните измени, Елизабета Канческа-Милевска, Емилија Александрова, Нола Исмалјовска, Сашо Василевски, Љубен Арнаудов, Крсто Мукоски и Зеќир Рамчиловиќ.

Рамчиловиќ признава: Гласавме ЗА, но со одредени барања и услови кои и се познати на јавноста

МК News - 19.10.2018

Зекир Рамчиловиќ е еден од 8-те пратеници кои гласаа за потребата од Уставни измени, а веднаш по гласањето, го испрати ова соопштение, додуше не лично, туку преку здружението АВАЗ кое го пренесуваме во целост: – Република Македонија се наоѓа во ...

Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?!

24Инфо - 19.10.2018

Кои се осумте пратеници од опозицијата кои гласаа за уставни измени?! Гласаа сите пратеници од парламентарното мнозинство, како и пратениците од опозицијата: Елизабета Канчевска Милевска, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Владанка Авировиќ, Емилија ...

Кои пратеници на ВМРО – ДПМНЕ гласаа ЗА уставните промени

iPortal - 19.10.2018

Власта успеа да обезбеди двотретинско мнозинство за потребата од уставни измени. Дел од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за се: Љубен Арнадуов, Сашо Василевски, Нола Исмаилоска Старова, Крсто Муковски, Емилија Александрова и Елизабета Канческа ...

Со 80 гласа ЗА помина првата фаза за уставни измени

Алсат-М - 19.10.2018

Со 80 гласа за Собранието вечерва ја донесе одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Покрај 72 пратеници од владејачкото мнозинство за пристапување кон изменување на Уставот гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Со 80 гласа усвоени измените на Уставот

Нетпрес - 19.10.2018

Собранието вечерва со 80 гласа „За“ и 39 гласа „Против“ донесе одлука за менување на Уставот и про на уставното име во согласност со Договорот со Грција. На барање на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ, гласањето се вршеше поединечно со именување и јавно ...

Пратениците од опозицијата кои излегоа на слобода гласаа „За“

МК News - 19.10.2018

Во Собранието вечерва имаше и поединечно гласање. „За“ гласале пратениците од власта, но и дел од опозицијата. „За“ гласале Владанка Авировиќ, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Нола Исмајлоска Старова, Крсто Мукоски, Лилјана Поповска, Елизабета ...

Кои пратеници од ВМРО ДПМНЕ гласаа “ЗА”

Centar - 19.10.2018

Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставни измени. „За“ гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски.

Ќе излезе ли од домашен притвор и пратеникот Крсто Мукоски

еМагазин - 18.10.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски остана единствениот од пратениците, кој е во домашен притвор за настаните од 27. април во македонското Собрание. Неговите колеги, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, кои како и него поднеле барање за да се ...

Рамчиловиќ: Гласавме „за“, но со одредени барања и услови

Нова ТВ - 19.10.2018

Зекир Рамчиловиќ кој гласаше за отворање на постапката за уставни измени, веднаш по гласањето испрати соопштение преку здружението АВАЗ. – Република Македонија се наоѓа во исклучително тежок период.

Со 80 гласа „за“ помина првата фаза од уставните измени

OhridNews - 19.10.2018

Со 80 гласа за Собранието вечерва ја донесе одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Покрај 72 пратеници од владејачкото мнозинство за пристапување кон изменување на Уставот гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Со гласовите на обвинетите пратеници, потврдени уставните измени

Вечер Прес - 19.10.2018

Собранието вечерва, со 80 гласа „за„ и 39 гласа „против“ , донесе одлука за менување на Уставот и промена на уставното име во согласност со Договорот со Грција. На барање на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ, гласањето се вршеше поединечно со именување и ...

„За“ уставни измени гласаа четворица пратеници од ВМРО-ДПМНЕ обвинети во предмети на СЈО

Точка - 19.10.2018

Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставни измени. „За“ гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски.

Владата обезбеди двотретинско мнозинство, „за“ уставни измени гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 19.10.2018

За гласаа и Владанка Авировиќ, Емилија Александрова, Нола Исмајловска и Заќир Рамчиловиќ. Собранието со 80 гласа ја донесе одлуката за пристапување кон уставни измени. За гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО и тоа Сашо ...

Рамчиловиќ веднаш по гласањето, го испрати ова соопштение

24Инфо - 19.10.2018

Рамчиловиќ веднаш по гласањето, го испрати ова соопштение Зекир Рамчиловиќ е еден од 8-те пратеници кои гласаа за потребата од Уставни измени, а веднаш по гласањето, го испрати ова соопштение, додуше не лично, туку преку здружението АВАЗ кое го ...

Со гласовите на обвинетите пратеници потврдени уставните измени

А1 On - 19.10.2018

Вечерва Собранието со 80 гласа „За“ ги потврди уставните измени за промена на името во согласност со Договорот со Грција. „За“ гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО, и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа-Милевска, ...

Рамчиловиќ: Донесовме тешка, но одговорна одлука

Нетпрес - 19.10.2018

Пратеникот од опозицијата Зекир Рамчиловиќ, еден од осумината пратеници кои ги подржаа уставните измени, веднаш по гласањето испрати соопштение преку Здружение за културно обединување на Бошњаците од Македонија, АВАЗ ги образложи причините за ...

Собранието со 80 гласа „ЗА“ изгласа уставни промени!

Таратур - 19.10.2018

Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставни измени. „За“ гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски.

Рамчиловиќ: Гласавме ЗА, но со одредени барања и услови кои и се познати на јавноста

Press24 - 19.10.2018

Зекир Рамчиловиќ е еден од 8-те пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за потребата од Уставни измени, а веднаш по гласањето, испрати соопштение преку здружението АВАЗ кое го пренесуваме во целост: - Република Македонија се наоѓа во исклучително тежок ...

(Во живо) Прес-конференција на Заев по гласањето за уставните измени

Точка - 19.10.2018

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција откако Собранието ја изгласа одлуката за пристапување кон уставните измени. „За“ гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предмети на СЈО и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа Милевска, Љубен ...

Кои пратеници од ВМРО ДПМНЕ гласаа “ЗА”

МК News - 19.10.2018

Собранието со 80 гласа „за“ ја донесе одлуката за пристапување кон уставни измени. 80 пратеници, меѓу кои и пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Нола Исмајлоска Старова, Емилија ...