TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поповска за изјавите на Заев: Ужас до болка, никој нема мандат за ова!

Фокус - 25.11.2020

Лилјана Поповска, поранешна претседателка на ДОМ, парламентарна партија во коалиција со СДСМ, го критикуваше денешниот настап на лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој на БГНЕС истакна дека Бугарија не е фашистичка држава, а периодот во Втората ...

Лилјана Поповска од ДОМ, коалиционен партнер на власта: Во чие име зборува Заев, никој нема мандат за ова

MakPress - 26.11.2020

Со реакција на фејсбук на изјавите на Премиерот Заев излезе и Лилјана Поповска, поранешна пратеничка и претседателка на ДОМ, партија која е актуелен коалиционен партнер на власта. - Ужас до болка.

Коалиционата партнерка на Заев: Ужас до болка, вие во чие име зборувате? Никој нема мандат за ова!

Курир - 25.11.2020

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се национално и ментално самоубиство. -Ужас до болка.

Коалиционата партнерка на Заев: Ужас до болка, вие во чие име зборувате? Никој нема мандат за ова!

Нетпрес - 25.11.2020

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се национално и ментално самоубиство. -Ужас до болка.

Коалиционата партнерка на Заев: Ужас до болка, вие во чие име зборувате? Никој нема мандат за ова!

Вечер - 25.11.2020

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се национално и ментално самоубиство. -Ужас до болка.