TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Македонија блокира“: Извадивме повеќе луѓе пред собрание отколку што имаше на НАТО-журките на СДСМ

Фокус - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ реагираше во однос на соопштението на СДСМ, во кое, како што велат, луѓето што протестираат пред собранието се нарекуваат маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, кои треба да добијат кривични пријави за говор на ...

„Македонија блокира“: Вчера пред Собранието имаше повеќе луѓе отколку на НАТО-журките на СДСМ

А1 On - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ со писмено соопштение ги осудува, како што велат, лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на Сенародниот македонски протест ги нарече маргинални групи и поединци и остатоци од ...

Подгответе се на трпение за во сообраќај до Нова година: „Македонија блокира“ остануваат на улица

еМагазин - 02.12.2018

„Македонија Блокира“ ќе останат на улица до Нова година. Вчера тие протестираа пред Собранието, додека траеше расправата за амандманите за уставни измени. „Македонија-Блокира„ во која членуваат 84 организации – политички партии, невладини ...

„Македонија-Блокира“: Пред Собранието имаше повеќе луѓе отколку на НАТО журките

Фактор - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ реагираше на соопштението на СДСМ, во кое, како што велат, луѓето што протестираат пред Собранието се нарекуваат маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, кои треба да добијат кривични пријави за говор на омраза.

„Македонија блокира“: Или СДСМ ќе избрише се што е македонско, или Македонија ќе победи

Курир - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ најостро ги осудува лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на Сенародниот македонски протест ги нарече маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, а што е најстрашно, од СДСМ ...

„Македонија-Блокира“: На протестот имаше повеќе луѓе отколку на журките за НАТО

24Инфо - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ реагираше во однос на соопштението на СДСМ, во кое, како што велат, луѓето што протестираат пред собранието се нарекуваат маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, кои треба да добијат кривични пријави за говор на ...

„Македонија блокира“: Или СДСМ ќе избрише се што е македонско, или Македонија ќе победи

Нетпрес - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ најостро ги осудува лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на Сенародниот македонски протест ги нарече маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, а што е најстрашно, од СДСМ ...

„Македонија-Блокира“: Од синоќа зборот Македонија за Зоран Заев претставува кривично дело говор на омраза

Макфакс - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ најостро ги осудува лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на сенародниот македонски протест ги нарече маргинални групи и поединци и остатоци од режимот , а што е најстрашно, од ...

„Македонија блокира“: Или СДСМ ќе избрише се што е македонско, или Македонија ќе победи

Press24 - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ најостро ги осудува лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на Сенародниот македонски протест ги нарече маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, а што е најстрашно, од СДСМ ...

„Македонија-Блокира“: Пред Собранието имаше повеќе луѓе отколку на НАТО-журките на СДСМ

МКД - 02.12.2018

„Македонија-Блокира“ го осудува, како што вели, „ лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа на синоќешниот сенароден македонски протест ги нарече маргинални групи ипоединци и остатоци од режимот”.

„Македонија-Блокира“: На Сенародниот протест пред Собрание имаше народ, за разлика од НАТО-журките на СДСМ

365 - 03.12.2018

„Македонија-Блокира“ најостро ги осудува лагите и заканите на СДСМ во нивното вчерашно соопштение во кое луѓето кои беа синоќа на Сенародниот македонски протест ги нарече маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, се вели во соопштението на ...