TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинар објави дека Дани Алвеш извршил самоубиство, братот на фудбалерот ја демантираше веста

Дерби - 10.03.2024

Бразилски новинар прошири лажна вест дека Дани Алвеш извршил самоубиство во затвор, а веста мораше да ја демантира братот на поранешниот фудбалер на Барселона. Алвеш е осуден на затворска казна поради силување во ноќен клуб во Барселона, а новинарот ...

Бразилски новинар објави лажна вест дека Алвеш извршил самоубиство

Канал5 - 10.03.2024

Бразилскиот новинар Пауло Албукерке кој има 11,7 илјади претплатници, на социјалните мрежи објави дека поранешниот фудбалер на Барселона и репрезентацијата на Бразил, Дани Алвеш извршил самоубиство.

Братот на Дани Алвеш згрозен од лажните вести дека тој се самоубил во затвор

МакФудбал - 10.03.2024

Неј Алвеш, братот на поранешниот бразилски национален тим и дефанзивец на Барселона, Дани Алвеш, одговори на информациите дека неговиот брат извршил самоубиство. Бразилскиот новинар Пауло Албукерке објави дека 40-годишниот фудбалер си го одзел ...

Излезе информација дека Дани Алвеш се самоубил – се огласија неговите адвокати

Спортклуб - 10.03.2024

Адвокатите на Дани Алвеш ги демантираа шпекулациите дека бразилскиот фудбалер се самоубил во затворот каде е сместен. Синоќа почнаа да се шират шпекулации дека Дани Алвеш посегнал по својот живот во затворот и тоа беше навистина луда информација, се ...

Излезе лажна информација дека Дани Алвес се самоубил

SportSport - 10.03.2024

Во раните утрински часови излезе информација дека фудбалерот Дани Алвес, кој моментално е во затвор, си го одзел животот, што резултирало со фатален исход за спортистот. Информацијата ја пренесе бразилскиот новинар.

ДАЛИ ДАНИ АЛВЕШ СЕ САМОУБИЛ ВО ЗАТВОР? Почнаа да кружат УЖАСНИ вести на интернет, адвокатите на Бразилецот ИТНО СЕ ...

Во Центар - 10.03.2024

Дани Алвеш не се самоуби во затвор. Шпекулациите за ова почнаа да се шират на социјалните мрежи во саботата, па на се реагираше адвокатскиот тим на бразилскиот фудбалер. Ваквите тврдења беа демантирани и потврдено е дека тој е жив.

Бразилски новинар објави лажна вест дека Алвеш извршил самоубиство

Либертас - 10.03.2024

Бразилскиот новинар Пауло Албукерке кој има 11,7 илјади претплатници, на социјалните мрежи објави дека поранешниот фудбалер на Барселона и репрезентацијата на Бразил, Дани Алвеш извршил самоубиство.