TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со изгореници од трет степен девојчето кое снимаше Тик Ток на вагон е во тешка, но стабилна состојба

Сител - 28.11.2022

Во критична состојба на Интензивна нега на КАРИЛ е 17 годишната девојка која вчера се здобила со сериозни повреди од струен удар, додека се обидувала да се качи на воз кај станицата во Маџари за да се фотографира.

Со 30 % изгорено тело, девојче од Маџари едвај спасено од врвот на вагон каде снимала ТикТок видео-предизвик и ...

Телма - 28.11.2022

Видео за тик-ток снимено на големите вагони во Маџари за малку ќе завршеше трагично. 17-годишната тинејџерка од струјниот удар добиен на врв на вагон е сериозно повредена и се лекува на клиниката Карил.

По вчерашниот струен удар во Маџари: Тинејџерката со изгореници од трет степен на 30 отсто од телото

Телма - 28.11.2022

Здравствената состојба на тинејџерката која вчера по струен удар итно беше префрлена на КАРИЛ во моментов е стабилна. Од таму за ТВ Телма информираат дека во несреќата се здобила со изгореници од трет степен на 30 отсто од телото, како и дека во ...

Малолетничката од Волково која се повреди од струен удар примена во клиниките “Мајка Тереза”

Centar - 28.11.2022

На 27.11.2022 во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен удар се здобила 17-годишна малолетничка од с.Волково, скопско. Според пријавеното, таа се качила на вагон и притоа дошло до струен удар ...

Тинејџерка повредена од струен удар на станицата во Маџари, снимала видео за ТикТок

Телма - 28.11.2022

17-годишно девојче е повредено откако преживеало струен удар од каблите на пругата на железничката станица во Маџари. Повеќе медиуми известија дека инцидентот се случил кога тинејџерката на вагон снимала видео за социјалната мрежа ТикТок.

Малолетна девојка повредена при струен удар, качена на воз снимала видео за Тик Ток

360 степени - 27.11.2022

Малолетна девојка заврши со изгореници по телото по добиен струен удар додека била качена на вагон на железничката станица во скопската населба Маџари. Неофицијално, девојката качена на возот снимала видео за социјалната мрежа Тик Ток.

17-Годишна девојка повредена од струен удар над вагон на железничката станица во Маџари

Сакам да кажам - 27.11.2022

На железничката станица во скопско Маџари од струен удар е повредена 17-годишна девојка. Инцидентот се случил попладнево во 13.41 часот кога над еден од вагоните дошло до струен удар. „Од ударот со повреди се здобила 17-годишна малолетничка.

Малолетничка добила струен удар од вагон откако се качила да сними видео за Тик ток!

Независен - 27.11.2022

Малолетничка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во Ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз. Во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на железничка Станица-Маџари, ...

Повредена 17-годишна девојка од струен удар над вагон во Маџари

ТВ21 - 27.11.2022

На железничката станица во скопско Маџари, повредена е 17-годишна девојка. Од МВР соопштуваат дека инцидентот се случил кога дошло до струен удар над еден вагон, по што девојката е пренесена на скопска клиника.

СНИМАЛА ВИДЕО ЗА ТИК-ТОК И ЈА ЗДРМАЛА СТРУЈАТА? Девојката е сместена на КАРИЛ

Во Центар - 27.11.2022

Малолетната девојка се качувала на вагон под висок напон на станицата во Маџари и притоа добила струен удар. Девојката на возраст од 17 години, која доби струен удар прекачувајќи се на електрифириран вагон на железничката станица во Маџари, е во ...

Тежок инцидент во Маџари – за да снима Тик Ток видео се качила на вагон и добила струен удар!

Пулс24 - 27.11.2022

Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ. Според Канал 5, деовојката била качена на еден од вагоните на железничката станица Маџари каде дошло до струен удар при што се здобилеа со повреди.

Снимала видео за Тик-Ток: 17-годишна девојка се здобила со тешки изгореници, кога се качила над еден од вагоните на ...

еМагазин - 27.11.2022

Во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица-Маџари, над еден од вагоните, дошло до струен удар, при што со повреди се здобила 17-годишна малолетничка, објави На лице место излегле полициски службеници, Итната медицинска ...

Познато во каква состојба е девојчето кое доби струен удар на вагон снимајќи видео за Тик Ток

Курир - 27.11.2022

Малолетничка заврши на Ургентниот центар по струен удар кој го добила снимајќи видео за Тик Ток на воз во Маџари. Според информациите кои Сител ги доби од МВР, во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка Станица-Маџари, над еден ...

Познато во каква состојба е девојчето кое доби струен удар на вагон снимајќи видео за Тик Ток

Нетпрес - 27.11.2022

Малолетничка заврши на Ургентниот центар по струен удар кој го добила снимајќи видео за Тик Ток на воз во Маџари. Според информациите кои Сител ги доби од МВР, во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица-Маџари, над еден ...

17 годишна девојка со изгореници однесена на КАРИЛ откако била повредена од струен удар додека снимала на вагон за ...

MakPress - 28.11.2022

17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз, објави Канал5. Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ.

СНИМАЛА ВИДЕО ЗА ТИК-ТОК И ЈА ЗДРМАЛА СТРУЈАТА? Девојката е сместена на КАРИЛ

Пулс24 - 28.11.2022

Малолетната девојка се качувала на вагон под висок напон на станицата во Маџари и притоа добила струен удар. Девојката на возраст од 17 години, која доби струен удар прекачувајќи се на електрифириран вагон на железничката станица во Маџари, е во ...

Малолетничка е тешко повредена од струен удар

А1 On - 28.11.2022

На 27.11.2022 во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен удар се здобила 17-годишна малолетничка од с.Волково, скопско. Според пријавеното, таа се качила на вагон и притоа дошло до струен удар ...

МВР со детали: Малолетничка се качила на вагон, па со тешки повреди заврши на клиника

Курир - 28.11.2022

На 27.11.2022 во 13:41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен удар се здобила 17-годишна малолетничка од с.Волково, скопско. Според пријавеното, таа се качила на вагон и притоа дошло до струен удар ...

Малолетничка повредена од струен удар додека била качена на вагон

Макфакс - 28.11.2022

Малолетно девојче се здобило со повреди од струен удар вчера на Железничката станица Маџари. Според информациите, 17-годишната малолетничка од с.Волково, скопско, се качила на вагон и притоа дошло до струен удар и се здобила со повреди.

По вчерашниот струен удар во Маџари: Тинејџерката со изгореници од трет степен на 30 отсто од телото

Либертас - 28.11.2022

Здравствената состојба на тинејџерката која вчера по струен удар итно беше префрлена на КАРИЛ во моментов е стабилна. Од таму за ТВ Телма информираат дека во несреќата се здобила со изгореници од трет степен на 30 отсто од телото, како и дека во ...

МВР со детали за малолетничката која доби струен удар од вагон

Скопје инфо - 28.11.2022

17-годишна скопјанка заврши со повреди откако се качила на вагон од товарен воз. На 27.11.2022 во 13.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен удар се здобила 17-годишна малолетничка од с.Волково, ...

Тинејџерката која е повредена од струен удар во Маџари кога сакала да сними видео за Тик-Ток има изгореници од трет ...

Zoom - 28.11.2022

Здравствената состојба на тинејџерката која вчера по струен удар итно беше префрлена на КАРИЛ во моментов е стабилна. Од таму за ТВ Телма информираат дека во несреќата се здобила со изгореници од трет степен на 30 отсто од телото, како и дека во ...

Детали од МВР: Малолетничката од Волково се качила на вагон и добила струен удар

Локално - 28.11.2022

Министерството за внатршени работи излезе со детали за малолетничката која со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во Ургентниот центар откако добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз.

Тинејџерката од Волково со изгореници од трет степен по вчерашниот струен удар во Маџари

24Инфо - 28.11.2022

Здравствената состојба на тинејџерката која вчера по струен удар итно беше префрлена на КАРИЛ во моментов е стабилна. Од таму за ТВ Телма информираат дека во несреќата се здобила со изгореници од трет степен на 30 отсто од телото, како и дека во ...

Детали од МВР: Малолетничката од Волково се качила на вагон и добила струен удар

Press24 - 28.11.2022

Министерството за внатршени работи излезе со детали за малолетничката која со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во Ургентниот центар откако добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз.

Малолетничката која ја удри струја кога се качила на вагон е стабилна, но со изгореници од трет степен, вели КАРИЛ

Сакам да кажам - 28.11.2022

Седумнаесетгодишната девојка која вчера беше повредена на железничка станица е во стабилна состојба, но има 30 отсто изгореници на телото од трет степен, ни изјави директорот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), д-р ...

Детали од МВР: Малолетничката од Волково се качила на вагон и добила струен удар

4NEWS - 28.11.2022

Министерството за внатршени работи излезе со детали за малолетничката која со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во Ургентниот центар откако добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз.

МВР со детали: Малолетничка се качила на вагон, па заврши на клиника

Скопје24 - 28.11.2022

На 27.11.2022 во 13:41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен уд ар се здобила 17-годишна малолетничка од с.Волково, скопско. Според пријавеното, таа се качила на вагон и притоа дошло до струен удар ...

МВР со детали: Малолетничката од Волково се качила на воз и добила струен удар

Скопје инфо - 28.11.2022

МВР се огласи за случајот со малолетничката која се здобила со повреди при струен удар. Имено, вчера (27.11.2022), во 13.41 часот било пријавено дека на Железничка станица Маџари со повреди од струен удар се здобила 17-годишна малолетничка од ...