TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скокала преку огради: Убиениот криминалец ја оставил старлетата на граница

Република - 08.03.2023

Српската старлета Александра Николиќ поради своето момче,сега убиениот Јетон Кривањева поминала низ вистинска тортура. Таа во исповед за „Република.рс“ откри како тој се однесувал спрема нема и дек Јетон се занимавал со криминал, но дека била лудо ...

Убиениот Кривањева бил во врска со српска старлета: Учесничката во „Задруга“ раскажа детали од нивниот љубовен живот

Локално

Поранешната девојка за убиениот Кривањева: „Ја напуштив работата поради него, му пречеше да играм, ме претепа…“

Еспресо

КРИВАЊЕВА ПОРАНО БИЛ ВО ВРСКА СО СРПСКА СТАРЛЕТА Ја тепал и ја малтретирал

+инфо

Насилничката природа на Кривањева ја искусила српската старлета со која бил во врска

Фокус

Јетон Кривањева ѝ бил дечко на задругарката Алекс Николиќ: Ја тепал, ѝ забранил да работи, а сега е изрешетан во скопската чаршија

Република

Српската старлета Николиќ проговоре за врската која ја имала со Кривањева!

Lider

Курир 24Инфо

Обвинителството со докази од форензика по убијците на Кривањева и Исеини

Телма - 07.03.2023

Улица „Самуилова“ – вообичено прометна со сообраќај и минувачи кои не го свртуваат погледот, а од спроти гламуорзен објект во кој се‘уште стојат трагите од крв. Форензичарите утрово го напуштија „Шиша“ бар кој ноќеска беше обезбедуван од полициски ...

Убијците во бегство, Обвинителството ги прегледува видео снимките

Алсат-М

Во вчерашниот вооружен напад на лице место убиени Јетон Кривањева и Енес Исени – убијците бегале со Ауди А6, а потоа го запалиле

Телма

Во нападот во Чаршијата е убиен Кривањева врз чие друштво пред 4 години беше пукано во Александар Палас

Телма

Телма: Во нападот во Чаршијата е убиен Кривањева врз чие друштво пред 4 години беше пукано во Александар Палас

Press24

Телма: Во нападот во Чаршија е убиен Кривањева врз чие друштво пред 4 години беше пукано во „Александар Палас“

Курир

Голема група од 150 луѓе се собра на местото на убиството, врие од полиција: Едниот од убиените бил нападнат и претходно кај “Александар Палас”

Пулс24

MakPress 4NEWS Zoom

Што се случувало синоќа во барот „Албум Шиша“ во Чаршија?

Сител - 07.03.2023

Напаѓачите во бегство, телата на убиените на обдукција. Полицијата се уште трага по сторителите на двојното убиство кои вчера околу 20 ч на Кале решетаа со калашникови. Ликвидирани се 37г Јетон Кривањева - Жила кој бил познат во криминалното ...

Обезбедени снимки од видео надзорот, ќе се вештачи и изгореното ауди со кое избегаа напаѓачите

Канал5

Возилото на напаѓачите запалено кај Визбегово, нови информации за двојното убиство

Алсат-М

Ексклузивни детали за убиството на Жила: Се претставиле како полицајци, по убиството го запалиле автомобилот

Lider

ИЗЛЕГЛЕ ОД ЦРНО „АУДИ“ ЦЕЛИ ВО ЦРНО И ВЛЕГЛЕ НА ВТОРИОТ КАТ – автомобилот потоа полиен со бензин и запален! (ФОТО)

Курир

ИЗЛЕГЛЕ ОД ЦРНО „АУДИ“ ЦЕЛИ ВО ЦРНО И ВЛЕГЛЕ НА ВТОРИОТ КАТ – автомобилот потоа полиен со бензин и запален!

Пулс24

Четворица во црно и со фантомки на лицата излегле од „ауди“ и пукале, автомобилот потоа го запалиле

Република

ЈА НАПУШТИ ЗАДРУГА ОТКАКО ДОЗНАЛА ДЕКА Е УБИЕН ВО СКОПЈЕ – ни трага ни глас во „Белата куќа“ од поранешната девојка на ...

Курир - 07.03.2023

Александра Николиќ по се изгледа е извадена од реалното шоу „Задруга“ откако ја добила ифнормацијата дека нејзиното поранешно момче е убиено. Денеска во српските медиуми како бомба одекна веста дека поранешното момче на Александра, Јетон Кривањева ...

По синоќешната егзекуција во старата скопска чаршија, ниту трага ниту глас од убијците

Алфа

Егзекуција во мафијашки стил во кафуле во Скопска чаршија, двајца мртви и 7 повредени лица

Frontline

(Видео) Врие од полиција, дојдоа и роднини пред кафулето во Чаршија – по убијците се трага

Макфакс

МВР потврди – двајца убиени и повредени во пукањето во Чаршија – Убиен е Јетон Кривањева – Жила

А1 On

(Видео) Врие од полиција, дојдоа и роднини пред кафулето во Чаршија – по убијците се трага

Точка

ЈА НАПУШТИ ЗАДРУГА ОТКАКО ДОЗНАЛА ДЕКА Е УБИЕН?! Ни трага ни глас во „Белата куќа“ од екс девојката на наркобосот

4NEWS

Албански медиуми: Јетон Кривањева беше мафијаш, ама и хуманист

Република - 07.03.2023

Убиениот вечерва во Скопје Јетон Кривањева беше мафијаш, ама и хуманист, пишува информативниот портал на албански јазик „Шќипмедиа“ . Јетон Кривањева пред извесно време им подари 4 станови на сиромашни луѓе, кои имаа потреба од помош.

Убиениот Кривањева бил цел на напад и во драматичниот инцидент во „Александар палас“ пред три години

Слободен Печат

Убиениот Кривањева беше мета на пукањето кај „Александар Палас“ пред четири години

Фокус

Познат идентитетот на убиените во двојното убиство вечерва во Скопје

Press24

Познат идентитетот на убиените во двојното убиство вечерва во Скопје

4NEWS

Убиениот Жила беше мета на пукањето кај „Александар Палас“ пред четири години

24Инфо

Еден од убиените во Чаршијата е Јетон Кривањева, врз кого беше пукано и во Александар Палас пред четири години

еМагазин

Либертас Пулс24