TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Заев се пофали што направила Владата за една година

еМагазин - 30.05.2018

Во дворот на Владата на Република Македонија, пред споменикот на ослободителите, премиерот Зоран Заев и министрите, одржаа прес конференција по повод една година од работата на Владата. Експозе за остварувањата на владата за изминатите 365 дена, ...

Заев ќе реферира за сработеното за една година Влада

Канал5 - 30.05.2018

Премиерот Заев со членовите на владата денеска одбележува една година од формирањето на владата за досега сработеното. Заев во своето обраќање што го одржа на отворено, во дворот на владата пред споменикот на Ослободителите на Скопје.

ВО ЖИВО од прес конференцијата: Една година Влада

Нова ТВ - 30.05.2018

Во живо од прес конференцијата по повод една година од Владата на Зоран ...

ВО ЖИВО Прес по повод една година Влада

+инфо - 30.05.2018

Проследете ја во живо прес-конференцијата по повод 1 година Влада. На прес конференцијата присуствуваат сите министри од владиниот ...

Заев: Македонскиот народ вечно ќе зборува македонски јазик

Н.Македонија - 31.07.2018

Премиерот Зоран Заев одржа прес конференција во Владата на Република Македонија, каде ги повика граѓаните да гласаат на референдумот кој синоќа беше утврден во Собранието на РМ. -Го имаме денот кој ќе ја осначи пресвртницата во нашата историја, ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на премиерот Заев

Press24 - 30.05.2018

Зоран Заев одржува прес-конференција за работата на Владата изминатава година. Следете во ...

Отчетот на Заев во живо

Слободен Печат - 30.05.2018

На следниот линк може да го следите отчетот на премиерот Зоран Заев за работата на владата во првата година од нејзиниот ...

Премиерот Заев и министрите ќе одржат прес-конференција

Локално - 30.05.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите денеска ќе одржи прес-конференција. Настанот ќе се одржи во пресрет на годишнината од изборот на Владата на премиерот Заев и е предвидено да биде во дворот на ...

Заев и министрите утре пред Влада ќе дадат отчет за сработеното

Фокус - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев продружуван од министрите утре ќе одржи прес конферениција во дворот на Владата на која се очекува да даде отчет за сработеното во првата година од владеење. Прес конференцијата ќе се одржи во дворот на Владата на Република ...

Утре во 10 часот Заев и министрите ќе одржат прес-конференција пред Владата

МКД - 29.05.2018

Утре во 10 часот претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите во Владата, ќе одржи прес-конференција. Конференцијата за медиумите ќе се одржи во дворот на Владата на Република Македонија, кај споменикот на ...

Заев утре ќе одбележи една година Влада пред споменикот на ослободителите

+инфо - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев веднаш по враќањето од Малта, утре во 10 часот со министрите од владиниот кабинет ќе оддржат прес конференција за сработеното од едногодишното владеење. Впечатливо е дека прес конференцијата ќе се оддржи на отворено, односно во ...

Заедничка прес конференција на Спасовски и Поповски во владата

Канал5 - 29.05.2018

Министрите Оливер Спасовски и Роберт Поповски во владата одржаа заедничка прес ...

ВО ЖИВО од прес конференцијата: Една година Влада

Локално - 30.05.2018

Во живо од прес конференцијата по повод една година од Владата на Зоран ...

ВО ЖИВО: Прес конференција на премиерот Заев и министрите

Сител - 30.05.2018

Премиерот Зоран Заев во моментов оддржува прес конференција пред споменикот на Ослободителите на град Скопје, во дворот на Владата. На прес конференцијата присуствуваат сите министри од владиниот ...

Премиерот Заев и министрите ќе одржат прес-конференција

CivilMedia - 30.05.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите денеска ќе одржи прес-конференција. Настанот ќе се одржи во пресрет на годишнината од изборот на Владата на премиерот Заев и е предвидено да биде во дворот на ...

Заев и министрите утре пред Влада ќе дадат отчет за сработеното

Вечер Прес - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев продружуван од министрите утре ќе одржи прес конферениција во дворот на Владата на која се очекува да даде отчет за сработеното во првата година од владеење. Прес конференцијата ќе се одржи во дворот на Владата на Република ...

Заев и министрите утре ќе одбележат една година Влада

Независен - 29.05.2018

Утре во 10 часот претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите во Владата, ќе одржи прес-конференција. Од Владата брифираат дека прес конференцијата ќе биде за една година Влада.

Заев утре ќе одбележи една година Влада пред споменикот на ослободителите

Press24 - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев утре, веднаш по враќањето од Малта, во 10 часот заедно со министрите од владиниот кабинет ќе одржи прес-конференција на која ќе информира за сработеното од едногодишното владеење.

Заев утре ќе даде отчет за сработеното пред споменикот на ослободителите

Слободен Печат - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев утре во 10 часот со министрите од владиниот кабинет ќе оддржат прес конференција за сработеното од едногодишното владеење. Прес конференцијата ќе се оддржи на отворено, односно во дворот на Владата пред споменикот на ...

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев (во живо)

Кајгана - 31.07.2018

Премиерот Зоран Заев во Владата одржува прес-конференција за одлуката за распишување референдум за Договорот со ...

Речиси една година од Владата на Заев: Прес-конференција на премиерот и министрите

Press24 - 30.05.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите денеска ќе одржи прес-конференција. Настанот ќе се одржи во пресрет на годишнината од изборот на Владата на премиерот Заев и е предвидено да биде во дворот на ...

Прес конференција на Владата на Македонија

Р.С.Европа - 30.05.2018

Премиерот Зоран Заев придружуван од министрите денеска ќе одржи прес конферениција на која се очекува да даде отчет за сработеното во првата година од мандатот на оваа влада. Прес конференцијата, како што е најавено, ќе се одржи во дворот на Владата ...

Заев утре ќе одбележи една година Влада пред споменикот на ослободителите

Локално - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев , утре во 10 часот со сите министрите од владиниот кабинет ќе оддржат прес конференција за сработеното од едногодишното владеење. Прес конференцијата ќе биде тематска за едно година Влада, а премиерот Заев ќе има обраќање на кое ...

Прес-конференција на Зоран Заев

CivilMedia - 30.05.2018

Премиерот Зоран Заев во моментов оддржува прес конференција пред споменикот на Ослободителите на град Скопје, во дворот на Владата. На прес конференцијата присуствуваат сите министри од владиниот кабинет.

Премиерот Заев и министрите ќе одржат прес-конференција

Канал5 - 30.05.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите денеска ќе одржи прес-конференција. Настанот ќе се одржи во пресрет на годишнината од изборот на Владата на премиерот Заев и е предвидено да биде во дворот на ...

Заев утре ќе одбележи една година Влада пред споменикот на ослободителите

Либертас - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев , утре во 10 часот со сите министрите од владиниот кабинет ќе оддржат прес конференција за сработеното од едногодишното владеење. Прес конференцијата ќе биде тематска за едно година Влада, а премиерот Заев ќе има обраќање на кое ...

Премиерот Заев и министрите ќе одржат прес-конференција

Сител - 30.05.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите денеска ќе одржи прес-конференција. Настанот ќе се одржи во пресрет на годишнината од изборот на Владата на премиерот Заев и е предвидено да биде во дворот на ...

Заев утре ќе одбележи една година влада пред Споменикот на ослободителите

Република - 29.05.2018

Премиерот Зоран Заев , утре во 10 часот со сите министрите од владиниот кабинет ќе оддржат прес конференција за сработеното од едногодишното владеење. Прес конференцијата ќе биде тематска за едно година Влада, а премиерот Заев ќе има обраќање на кое ...

Прес-конференција на премиерот Заев и министрите

Локално - 30.05.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придржуван од министрите денеска одржува прес-конференција. Настанот се одржува во пресрет на годишнината од изборот на Владата на премиерот Заев и е предвидено да биде во дворот на ...

Една година Влада: Заев и министрите ќе дадат отчет за сработеното

iPortal - 30.05.2018

Премиерот Зоран Заев продружуван од министрите ќе одржи прес конферениција во дворот на Владата на која се очекува да даде отчет за сработеното во првата година од владеење. Прес конференцијата ќе се одржи во дворот на Владата на Република ...