ТВ 21."> ТВ 21." /> Во Слупчане се палат гуми за да се спречи да влезе ЕВН

TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Слупчане се палат гуми за да се спречи да влезе ЕВН

МКД - 05.07.2023

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Тие неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина, "> ТВ 21.

(ВИДЕО) ГОРИ СЛУПЧАНЕ Жителите палат гуми за да не влезе ЕВН во селото

+инфо - 05.07.2023

Вкупните годишни загуби поради кражби на струја во селото Слупчане изнесуваат повеќе од 1 милион евра, односно околу 6 GW/h. Процентуално, 80 отсто од годишната потрошена енергија се краде, а успешно се наплаќа само една третина од останатите 20 ...

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН

Република - 05.07.2023

Жителите на Слупчаме со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН,кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможоста да наплатат струја во оваа општина, објави ТВ 21.

(ВИДЕО), Ноќен бунт во Слупчане, липковското село остана без струја

Фактор - 05.07.2023

Жителите на Слупчане вечерва го блокираат главниот пат кој води во липковското село, јавува ТВ21 со објавено видео. Според информациите, ЕВН Хоме ја исклучила електричната енергија и селото е во тотален мрак.

Жителите на Слупчане со запалени гуми го блокираа влезот на екипите на ЕВН (ВИДЕО)

Курир - 05.07.2023

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Тие неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина. Жителите денес со оган го блокираа патот, па откако ги запалија ...

(ВИДЕО) Гори во Слупчане! Ноќен бунт на жителите, ЕВН им ја исклучи струјата

Мастило - 05.07.2023

Жителите на Слупчане вечерва со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Од компанијата веќе неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина.

Видео: Барикади со запалени гуми. Жители на Слупчане не им даваат на екипи на ЕВН да влезат во селото

Либертас - 05.07.2023

Жителите на кумановското село Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина, се гледа од видеото што го објави ТВ 21.

(ВИДЕО) Жители на селото Слупчане направија барикади од запалени авто гуми!

Канал5 - 05.07.2023

ТВ21 јавува дека жителите на кумановското село Слупчане палат гуми и го блокираат влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да наплатат струја во оваа општина! Како што на 7ми јуни јави Плусинфо, околу 200 жители на Слупчане насилно ...