TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија повторно ги обвини САД дека финансирале биолаборатории во Украина (ВИДЕО)

МКД - 09.03.2022

Соединетите Американски Држави ја „покриле“ Украина со мрежа на биолаборатории поврзани со Пентагон, соопшти руското министерство за одбрана. Руската војска соопшти дека украинските власти забрзано ги уништувале патогените кои биле проучувани во ...

Во Украина се спроведувале биолошки истражувања, потврди Нуланд

Нетпрес - 08.03.2022

Во Украина постојат капацитет за биолошки истражувања а Киев и Вашингтон сега работата на тоа да спречат материјалите кои се собрани таму да паднат во рацете на руските сили, изјави американската заменкик државен секретар Викторија Нуланд во ...

И Кина се накачи на теоријата за американски био-лаборатории во Украина

Оff.net - 08.03.2022

Првичното предупредување на руските функционери, кое беше отфрлено како теорија на заговор, е дека САД во Украина ги имале некои од најопасните био-лаборатории на светот. Сега и Кина почна да ја интересира тоа што Русија го зборува.

КИНА ОСТРО КОН ВАШИНГТОН-КАКВИ ОПАСНИ ВИРУСИ КРИЈАТ ВО ЛАБОРАТОРИЈАТА ВО УКРАИНА:Бара да ја обелодени воено-биолошката ...

Фактор - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска ги повика Соединетите држави да објават сеопфатни детали за нивните биолошки лаборатории во Украина и ги повика да ја осигураат нивната безбедност.

РФ: Во Украина пронајдени лаборатории за производство на воено-биолошко оружје

Gostivarpress.mk - 09.03.2022

Шефот на руските трупи за нуклеарна, биолошка и хемиска заштита, генерал-мајор Игор Кирилов, соопшти дека наводно со руската интервенција во Украина пронајдени се 30 лаборатории за производство на воено-биолошко оружје во Лавов, Харков и Полтава.

Кина го повика Пентагон за „биолабораториите“ во Украина

Нетпрес - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи ги повика САД „што е можно поскоро“ да откријат информации за наводните биолошки лаборатории на Пентагон во Украина. Во понеделникот, руската војска соопшти дека украинските власти ги уништувале патогените ...

Пекинг бара безбедност на биолабораториите во Украина како и објаснување од САД

Курир - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Нуланд: Украина има капацитети за биолошки истражувања, руските трупи би можеле да ја преземат контролата над нив

Локално - 08.03.2022

Американскиот заменик државен секретар Викторија Нуланд изјави дека во Украина има капацитети за биолошки истражувања и дека Киев и Вашингтон во моментов работат на тоа собраните материјали да не паднат во рацете на руските сили.

Пекинг бара итно објаснување од Вашингтон: Што правевте во Украина?

Точка - 08.03.2022

Официјален Пекинг го повикал Вашингтон да ги разјасни своите биолошки активности и воени цели во земјата и странство, вклучувајќи ја Украина, соопштило кинеското министерство за надворешни работи.

Кина до САД: Покажете ги сите биолаборатории во светот

Кумановски м. - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации поврзани со биолабораториите во Украина. Портпаролот на кинеското одделение за надворешна политика, Жао Лиџијан, изјави дека откако руското Министерство за ...

Kиев ја демантираше Москва: Немаме биолошко оружје

Бриф - 07.03.2022

На фотографијата: Игор Кирилов, началник на руските сили за радијациона, хемиска и биолошка заштита Украинското Министерство за надворешни работи денеска како дезинформација и провокација ги оцени наводите на Руската Федерација за тоа дека во ...

Киев до Москва: Немаме биолошко оружје

Н.Македонија - 07.03.2022

Украинското Министерство за надворешни работи денеска како дезинформација и провокација ги оцени наводите на Руската Федерација за тоа дека во земјата се создава биолошко оружје. Киев наведува дека Русија продолжува да шири дезинформации за оружје ...

Пекинг бара безбедност на биолабораториите во Украина

Слободен Печат - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина , како и од САД да објават детали поврзани со ова прашање.

Пекинг тврди дека САД контролираат над 300 биолаборатории во светот

Независен - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Пекинг бара безбедност на биолабораториите во Украина како и објаснување од САД

Канал5 - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

АМЕРИКАНЦИТЕ ДА КАЖАТ ДАЛИ РАЗВИВАЛЕ БИОЛОШКО ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА? Кинезите бараат брз одговор

+инфо - 08.03.2022

Забелешките на Пекинг доаѓаат откако руското Министерство за одбрана во неделата соопшти дека поседува докази за разработување биолошко оружје во лабаратории во Украина, финансирани од САД.

Пекинг: САД да објават сè за биолошките лаборатории во Украина

Макфакс - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Жао Лиџен.

КИНА: САД да ги разјаснат своите активности во биолошките лаборатории во Украина, кои вкупно ги има 335 низ светот во ...

Денешен - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Пекинг бара безбедност на биолабораториите во Украина како и објаснување од САД

Опсервер - 08.03.2022

– Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Пекинг бара безбедност на биолабораториите во Украина како и објаснување од САД

А1 On - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Кина: САД да објават сè за биолошките лаборатории во Украина

Локално - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги обелоденат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Жао Лиџен.

Пекинг бара објаснување од САД за биолабораториите во Украина

Нетпрес - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа денеска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Пекинг: САД да објават сè за биолошките лаборатории во Украина

Точка - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Жао Лиџен.

Пекинг: САД да објават сè за биолошките лаборатории во Украина

24Инфо - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Жао Лиџен.

Пекинг: САД да објават сè за биолошките лаборатории во Украина

MTM - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Жао Лиџен.

Кина бара од САД да објават што правеле во нивните биолошки лаборатории во Украина

Мак. Весник - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на Министерството, Џао Лиџен.

Пекинг бара безбедност на биолабораториите во Украина како и објаснување од САД

MakPress - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работа де еска ги повика сите страни да ја гарантирааат безбедноста на 26-те биолаборатории во Украина, како и од САД да објават поединости поврзани со прашањето.

Пекинг: САД да објават сè за биолошките лаборатории во Украина

Centar - 08.03.2022

Кинеското Министерство за надворешни работи побара од САД да ги откријат сите информации во врска со биолошките лаборатории во Украина, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Жао Лиџен.

Вашингтон призна: Во Украина има капацитети за биолошко истражување

Вечер Прес - 09.03.2022

Американскиот заменик државен секретар Викторија Нуланд изјави дека во Украина има капацитети за биолошки истражувања и дека Киев и Вашингтон во моментов работат на тоа собраните материјали да не паднат во рацете на руските сили.