TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглаварот на МПЦ г. г. Стефан повикува на сенароден собир: Имаме света должност

24 Вести - 26.06.2023

Поглаварот на Македонската православна црква-Охридска архиепископија г.г. Стефан во видео-обраќање побара поддршка за протестот пред Соборниот храм в четврток против носењето на Законот за родова еднаквост и Законот за матична евиденција.

Поглаварот Стефан повикува на сенароден собир: Имаме света должност

Локално

Поглаварот Стефан повика на протест против законите за матична евиденција и за родова еднаквост

Нова ТВ

Поглаварот Стефан повика на протест против законите за матична евиденција и за родова еднаквост

Курир

Поглаварот Стефан повика на протест против законите за матична евиденција и за родова еднаквост

Lider

ВИДЕО| Поглаварот Стефан повика на протест против законите за матична евиденција и за родова еднаквост

Нетпрес

МПЦ-ОА повикува на сенароден собир против законот за родова еднаквост и матична евиденција

МКД - 26.06.2023

Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме , вели поглаварот на Македонската православна црква-Охридска архиепископија г.г. Стефан по повод сенародниот собир против законот за родова еднаквост и матична ...

МПЦ организира сенароден собир против Законот за родова еднаквост и Законот за матична евиденција

Република

СЕНАРОДЕН СОБИР НА МПЦ-ОА: Со голема загриженост го следиме носењето на законите за родова еднаквост и матична евиденција

Денешен

(Видео) Г.г. Стефан повика на сенароден собир против законот за родова еднаквост и матична евиденција

еМагазин

МПЦ организира сенароден собир против Законот за родова еднаквост

Скопје инфо

Г.г. Стефан повикува на сенароден собир против законот за родова еднаквост

Р.С.Европа

(Видео) Г.Г Стефан повикува на сенароден собир: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Точка

OhridNews

Г.г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Бизнис Вести - 26.06.2023

Светиот архијерејки синод на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, денеска преку соопштение до јавноста и видео обраќање на поглаварот г. г. Стефан изразува загриженост поради процесот на носење на Законот за родова еднаквост и ...

Г.г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

4NEWS

Г.г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

24Инфо

Г.г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Опсервер

(Видео) Г. г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците да го продолжиме

Макфакс

Г.г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Zoom

Г.Г Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Press24

Н.Македонија Gostivarpress.mk

(Видео) „Законите за родова еднаквост и матична евиденција се на штета на граѓаните“ – МПЦ-ОА повикува на сенароден ...

ММС - 26.06.2023

Светиот архијерејки синод на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, со голема загриженост го следи процесот на носење на Законот за родова еднаквост и Законот за матична евиденција.

Поглаварот на МПЦ со повик за собир против законот за родова еднаквост: Имаме света должност

А1 On

(ВИДЕО) Г.г. Стефан: Имаме света должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Фокус

Видео-МПЦ -ОА и г.г. Стефан се против предлог Законот за родова еднаквост. Повикуваат и на сенароден протест

Либертас

Г.г. Стефан: Имаме должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Скопје1

Г.г. Стефан: Имаме должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Курир

Г.г. Стефан: Имаме должност она што сме го примиле и наследиле од предците, да го продолжиме

Нетпрес