TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАКЕДОНИЈА Е САМО ДЕЛУМНО СЛОБОДНА ДРЖАВА Новиот извештај на Фридом Хаус сличен на ланскиот со хибридниот режим

+инфо - 09.03.2023

Словенија годинава е пофалена со висока оценка од 95, а најнеслободна во регионот според Фридом Хаус е Босна и Херцеговина со 52 поени. Македонија и годинава останува делумно слободна земја според извештајот на Фридом Хаус.

Македонија со минимален напредок во слободите во новиот извештај на Фридом хаус

ММС

„Фридом хаус“: Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

еМагазин - 09.03.2023

Македонија во најновиот извештај на „Фридом хаус“ насловен „Слободата во светот 2023“, има годишен индекс на слободата од 68 од можни сто поени, што е напредок од еден индексен поен во споредба со лани.

„Фридом хаус“: Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

Опсервер

„Фридом хаус“: Северна Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

Бриф

„Фридом хаус“: Северна Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

Zoom

„Фридом хаус“: Северна Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

Скопје инфо

„Фридом хаус“: Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

Канал5

„Фридом хаус“: Северна Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

24Инфо

ТВ21 Н.Македонија 4NEWS Frontline Вечер Прес MakPress Локално OhridNews

С. Македонија останува делумно слободна земја според Фридом Хаус, регистриран минимален напредок од лани

Радио МОФ - 09.03.2023

Северна Македонија останува делумно слободна земја и во најновиот извештај „ Слободата во светот 2023 “ кој го изработува Фридом хаус. Земјава оваа година има резултат од 68 од максимални 100 поени, што е подобрување за само еден поен во споредба со ...

Извештај на „Фридом хаус“: Северна Македонија бележи напредок, но останува „делумно слободна“ земја

360 степени

Извештајот на „Фридом хаус“ ја рангираше Македонија во групата „делумно слободни“ држави

Слободен Печат - 09.03.2023

Северна Македонија во најновиот извештај на „Фридом хаус“ насловен „Слободата во светот 2023“, има годишен индекс на слободата од 68 од можни сто поени, што е напредок од еден индексен поен во споредба со лани.

Извештајот на „Фридом хаус“ ја рангираше Македонија во групата „делумно слободни“ држави

Фокус

Македонија останува „делумно слободна земја“ според Фридом хаус

А1 On

„Фридом хаус“ ја рангираше Македонија во групата „делумно слободни“ држави

Либертас

(ФОТО) Извештај на „Фридом хаус“: Македонија е рангирана во групата на „делумно слободни“ држави

Lider

Македонија скокна едно место погоре, но сѐ уште е делумно слободна земја

МКД

Извештај на „Фридом хаус“: Македонија останува „делумно слободна“ земја

Алсат-М

Freedom House: Македонија останува „делумно слободна“ земја

Кајгана - 09.03.2023

Македонија во најновиот извештај на Freedom House насловен „Слободата во светот 2023“, има годишен индекс на слободата од 68 од можни сто поени, што е напредок од еден индексен поен во споредба со лани.