TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бачев повика на протест: Или ќе дозволиме маринетската власт да избрише се што е македонско или Македонија ќе победи

А1 On - 08.01.2019

Како што е познато, лани на 4-ти ноември, осумдесет и четири организации – политички партии и здруженија од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка соработка со која се формира Кризен штаб против промена на Уставот, распуштање на ...

Светскиот македонски конгрес, повика на семакедонски протест против промена на името на 9 ти јануари во 12

Скопје1 - 08.01.2019

Светскиот македонски конгрес во повикот пишува: Почитувани браќа и сестри Македонци, Собранието на Македонија на 9 јануари 2019 година со почеток во 12.00 часот ќе ја одржи 75-та седница, со дневен ред “Амандмани 33, 34, 35 и 36 на Уставот на ...

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени

Курир - 06.01.2019

Движењето #Бојкотирам уставни промени повика на масовен Семакедонски протест, без говори и бина, со транспаренти и знамиња, пред Собранието на Македонија, на 9 јануари 2019 година (среда) со почеток во 12.00 часот за како што велат одбрана на името ...

Сенароден протест против уставните измени

Опсервер - 06.01.2019

ГЛАС за Македонија организира сенароден протест против уставните измени: “На 9ти јануари од 12.00 – 18.00ч. да излеземе масовно пред Собранието на Република Македонија и гласно да ги потсетиме народните избраници дека немаат легитимитет да ги ...

„Македонија-Блокира” утре ќе организира протест пред Собрание против уставните измени

Точка - 08.01.2019

„Македонија Блокира” на денешната прес-конференција се осврна на ,,големиот Сенароден протест” кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот.

#Бојкотирам повика на протест пред Собрание за време на гласањето за уставните измени

Нетпрес - 06.01.2019

Движењето #Бојкотирам уставни промени повика на масовен Семакедонски протест, без говори и бина, со транспаренти и знамиња, пред Собранието на Македонија, на 9 јануари 2019 година (среда) со почеток во 12.00 часот за како што велат одбрана на името ...

„Македонија блокира“ утре ќе организира протест пред Собранието против уставните измени

Centar - 08.01.2019

„Македонија блокира“ на денешната прес-конференција се осврна на големиот сенароден протест, кој е навајевн за утре пред Собранието со цел спречување на уставните измени. Протестот ќе се одржи во 12 часот.