TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските граѓани кои вчера беа во хотел во близина на манастирот во Бањска, Косово, утрово тргнаа за дома!

Zoom - 25.09.2023

По извршените вообичаеното интервју и анализа од страна на полицијата на Република Косово, утрово нашите државјани безбедно се упатени кон дома, придружувани од косовската полиција. Околностите во кои тие се најдоа беа сложени, имајќи предвид дека ...

Седум македонски државјани се во хотел близу местото на конфликтот во Косово

Независен

МНР се огласи: Седум македонски државјани се во хотел во близина на инцидентот во Косово

Локално

Македонските државјани евакуирани од Косово каде имаше убиство, а сега е тензично

Скопје1

Бујар Османи: Македонските државјани се вратија „по анализата“ од косовската полиција

Фактор

Се враќаат дома македонските државјани кои се најдоа во средина на вооружениот напад во Бањска

А1 On

Македонските државјани затекнати во Косово успешно вратени во Македонија

4NEWS

Frontline Канал5 Press24 Скопје инфо ММС Тера Телма Точка

Македонските државјани кои беа во близина на инцидентот на Косово се враќаат дома

Локално - 25.09.2023

Седумте македонски државјани кои се наоѓаа во хотел, во близина каде се случија вчерашните претсрелки кај селото Бањица во Косово, се на пат за дома. Ова денеска го истакна министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

МНР: Седум македонски државјани, меѓу кои и дете,се во близина на опколениот манастир на Косово

Канал5

МНР: Седум македонски државјани сместени во хотел близу манастирот Бањска, ги чува косовската полиција

А1 On

МНР: Македонски државјани заглавени во хотел во непосредна близина на манастирот каде е извршен вооружен напад

4NEWS

МНР: Седум македонски државјани во хотел близу манастирот Бањска, ги чува косовската полиција

Република

МНР: Седум македонски државјани биле во хотел во непосредна близина на извршениот напад врз косовските полицајци

ТВ21

МНР: Седум македонски државјани, меѓу кои и дете, се во близина на опколениот манастир на Косово

Нетпрес

Макфакс Опсервер Фокус Денешен Сакам да кажам Lider Вечер Прес Скопје1

Седум македонски државјани меѓу кои и дете се во близина на опколениот манастир во Бањска

Р.С.Европа - 24.09.2023

Седум македонски граѓани меѓу кои и дете се наоѓаат во косовското село Бањска каде утрово беше убиен косовски полицаец, а дополнително во текот на целиот ден околу триесетина вооружени напаѓачи го окупираа манастирот во Бањска.

МНР: Седум државјани на Северна Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома

Сител

ШЕСТ ЛИЦА И ЕДНО ДЕТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ПРЕСТРЕЛКИТЕ НА КОСОВО Од МНР велат дека се прават напори за евакуација на седуммината Македонци

+инфо

Седум државјани на Северна Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома, велт од МНР

ММС

МНР: Седум државјани на Северна Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома

Либертас

Седум државјани на Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома

24Инфо

МНР: Седум државјани на Северна Македонија се наоѓаат во Бањска, се очекува набрзо да заминат дома

Нова ТВ

CivilMedia Frontline Zoom МКД еМагазин Фактор 360 степени 24 Вести

Османи: Нашите државјани кои беа во Бањска утрово се безбедно упатени кон дома придружувани од косовската полиција

ТВ21 - 25.09.2023

Македонските државјани сместени во хотел во непосредна близина на манастирот во селото Бањска на северот од Косово, каде вчера имаше оружен напад, утрово безбедно се упатени кон дома, придружувани од косовската полиција.

Османи: Нашите државјани кои беа во Бањска утрово се безбедно упатени кон дома придружувани од косовската полиција

Курир

Османи: Нашите државјани кои беа во Бањска утрово се безбедно упатени кон дома придружувани од косовската полиција

CivilMedia

Македонските државјани што заглавија во Бањска безбедно се извлечени од хотелот и се на пат за дома

МКД

Османи: Нашите државјани кои беа во Бањска утрово се безбедно упатени кон дома придружувани од косовската полиција

24Инфо

Македонските државјани кои беа во Бањска утрово безбедно се упатени кон дома придружувани од косовската полиција

Република

Османи: Нашите државјани кои беа во Бањска утрово се безбедно упатени кон дома придружувани од косовската полиција

Бриф

Макфакс +инфо Либертас Lider Опсервер 365 Сител Gostivarpress.mk