TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сечата е неизбежна, прашање е само колкав рез ќе направи Илон Маск

Н.Македонија - 21.10.2022

Илон Маск им кажал на потенцијалните инвеститори дека планира да отпушти речиси 75 отсто од вработените во „Твитер“ со зделката за неговото преземање на компанијата, објави „Вашингтон пост“.

Маск планира да отпушти речиси 75% од вработените во Твитер

Пари

Документи за новиот план на „Твитер“: Маск отпушта три четвртини од вработените?

Локално

Маск планира да отпушти три четвртини од вработените на „Твитер“, се шират документи

Макфакс

Илон Маск „планира да намали 75 отсто од работната сила на Твитер“

Во Центар

Маск сака да избрка три четвртини од вработените на Твитер

Press24

„Вашингтон Пост“: Маск планира да отпушти 75 отсто од вработените – кружат документи за планот на компанијата Твитер, работниците во страв

Точка

Еспресо Курир Нетпрес Centar Република Алсат-М Денар Zoom

Преписка Маск – Медведев на Твитер: Бизнисменот доби покана за Денот на победата во Москва

Вечер Прес - 21.10.2022

Поранешниот претседател на Русија Дмитриј Медведев и американскиот бизнисмен Илон Маск размениле низа духовити пораки на социјалната мрежа Твитер. Дмитриј Медведев ја коментираше оставката на британската премиерка Лиз Трaс со зборовите: „Збогум Лиз ...

Илон Маск го пофали Медведев на Твитер, а тој го покани на прослава во Москва

А1 On

Маск го провоцираше Медведев на Твитер, па доби поканана за Денот на победата во Москва!

Нетпрес

„Се гледаме во Москва“: Медведев го покани Маск во посета на Денот на победата

Локално

Медведев го покани Илон Маск во Москва на Денот на победата

Макфакс

Медведев го покани Илон Маск во Москва на Денот на победата

MTM

(Фото) Илон Маск со пофалба до Медведев на Твитер, за возврат си доби покана за прослава во Москва

Точка

24Инфо Press24 Канал5 Centar

Вашингтон пост: Ако Маск го преземе Твитер, ќе отпушти 75% од работниците

МКД - 21.10.2022

Илон Маск ќе отпушти 75 отсто од персоналот на Твитер доколку ја преземе таа социјална мрежа, објави синоќа Вашингтон пост. Еден од најбогатите луѓе во светот ќе отпушти повеќе од 5.000 луѓе и има намера да ги остави само оние најпотребните за ...

Вашингтон пост: Маск планира да укине речиси 75 отсто од работните места во Твитер

24Инфо

Вашингтон пост: Маск планира да укине речиси 75 отсто од работните места во Твитер

Бизнис Вести

Маск ќе отпушти 75 проценти од вработените во Твитер, Вашингтон пост објави документи

А1 On

Вашингтон пост: Маск планира да укине речиси 75 отсто од работните места во Твитер

Слободен Печат

Вашингтон пост: Маск планира да укине речиси 75 отсто од работните места во Твитер

Канал5

Маск планира да укине речиси 75 отсто од работните места во Твитер

Вечер Прес