TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев: Апсењето на Путин би значело објавување војна против Русија

Вечер Прес - 23.03.2023

Апсење на рускиот претседател Владимир Путин врз основа на налогот за апсење издаден минатата недела од Меѓународниот кривичен суд (МКС) би претставувало „објавување војна“ против Москва, предупреди Дмитриј Медведев, член на Советот за безбедност на ...

Медведев: Апсењето на Путин би значело објавување војна на Русија

Нова ТВ

Медведев: апсењето на Путин би значело објавување војна

Тера

‘ПРОДОЛЖЕНАТА РАКА НА КРЕМЉ ВО ЕУ’ – Унгарија ја блокираше заедничката изјава на земјите-членки за хашкиот налог за апсење на Владимир Путин

Во Центар

Унгарија ја отфрли заедничката изјава на ЕУ за потерницата за Путин

Независен

Апсењето на Путин би значело објавување војна против Русија, предупреди Медведев

Н.Македонија

Медведев: Апсењето на Путин би значело објавување војна против Русија

Кајгана

OhridNews Денешен Канал5 Бизнис Вести Бриф

Рускиот пропагандист Соловјов: Секој обид за апсење на Путин е објава на војна

Кајгана - 22.03.2023

Пропагандистот на Путин, Владимир Соловјов, во неделата повика на нуклеарен напад врз секоја земја што ќе се обиде да го уапси рускиот претседател Владимир Путин по налог издаден од Меѓународниот кривичен суд (ICC) во Хаг.

(Видео) Пропагандистот на Путин: Ќе започнеме нуклеарен напад врз земјата што ќе го уапси Путин

Макфакс

Руски новинар повика на нуклеарен напад врз земјата која ќе го уапси Путин (ВИДЕО)

Локално

Земјата која ќе го уапси Путин ја чека нуклеарен напад, објави сојузникот на рускиот претседател

ММС

(Видео) Пропагандистот на Путин: Ќе започнеме нуклеарен напад врз земјата што ќе го уапси Путин

Точка

Пропагандистот на Путин: Ќе започнеме нуклеарен напад врз земјата што ќе го уапси Путин

MTM

Сојузникот на Путин се заканува: Земјата што ќе го уапси Путин се соочува со нуклеарен напад

Кумановски м.

Centar