TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РАДОСТИ ВО РОДНОТО ФОРИНО НА ПРЕЧЕКОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ - извици Илирида, Чемерија, Косово

Фактор - 02.02.2024

Техничкиот премиер Талат Џафери беше пречекан во неговото родно село Форино со извици „Илирида“ и „Косово“. Едно видео од дочекот на техничкиот премиер Џафери, а кој беше организиран од неговите соселани, се појави на социјалните мрежи.

📽 ИЛИРИДА, ЧЕМЕРИЈА, КОСОВО! Погледнете како Талат Џафери беше пречекан во родното Форино

+инфо - 02.02.2024

Како што може да се види на видеото жителите на Форино имаат формирано кордон со факели од двете страни на улицата додека конвојот од полициски возила и обезбедувањето на Џафери минуваат низ улицата.

Џафери во Форино пречекан со извици „Косово“ и „Илирида“ (ВИДЕО)

PressingTV - 02.02.2024

На социјалните мрежи се појави видео од пречекот на техничкиот премиер Талат Џафери во неговото родно село Форино. Некогашниот командант Форина во ова гостиварско село беше дочекан со факели и огномети.

Џафери во родното село пречекан со извици „Илирида“ и „Косово“

Република - 02.02.2024

На социјалните мрежи се појави видео од пречекот на техничкиот премиер во неговото родно село Форино. Некогашниот во ова гостиварско село беше дочекан со факели и огномети. Неговите соселани извикуваа „ додека тој им отпоздравуваше.