TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОТКРИЕН МОТИВОТ ЗА СТРАШНИОТ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ ЧЕРНИХОВ: Со часови ја чистеа крвта од улиците во центарот на градот

Фактор - 19.08.2023

Седум лица, вклучително и шестгодишно дете, загинаа кога руски проектил погоди театар во северниот украински град Чернигов, соопштија властите. Меѓу 129-те повредени има и 15 деца, соопшти МВР. Најмалку 25 лица се во болница.

ОТКРИЕН МОТИВОТ ЗА РУСКИОТ НАПАД НА ЧЕРНИХИВ? Во градскиот театар имало собир на производители на дронови

+инфо

Во рускиот напад во Чернихив загинаа седум лица, меѓу кои и дете, според Русите нападнати биле специјалци за дронови

Слободен Печат

Расте бројот на загинати во рускиот напад на украинскиот град Чернихив, и девојче меѓу жртвите

Канал5

Ново вознемирувачко видео од нападот на Чернигов! русите открија зошто го нападнале театарот

Пулс24

(ВИДЕО) Објавена снимка од надзорна камера: „Ова е моментот на ударот на Чернихив“

А1 On

ВИДЕО | Откриен мотивот за нападот на центарот на Чернихив? Се зголемува бројот на загинати, 117 ранети

Во Центар

А1 On CivilMedia Frontline Expres Канал5 Вечер Прес Макфакс Вечер Прес

Голем број загинати и ранети во рускиот напад врз украинскиот град Чернихив

Вечер Прес - 19.08.2023

Во рускиот ракетен напад врз градот Чернихив на северот на Украина загинаа седум лица, а 117 се ранети, соопшти министерот за внатрешни работи Игор Клименко. Украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој денеска престојува во Шведска, ја осуди ...

Седум луѓе загинаа, 117 се повредени, меѓу нив 12 деца – руски ракетен напад врз центарот на Чернихов

Телма

(ФОТО + ВИДЕО) Седум загинати и 90 повредени во руски ракетен напад на украинскиот град Чернихив

360 степени

Седум лица загинати и 90 ранети во руски ракетен напад врз украинскиот град Чернихив

МКД

Шестгодишно дете меѓу седуммината загинати во руски ракетен напад на плоштадот во Чернихив

Сакам да кажам

(ВИДЕО) ОБЈАВЕНА СНИМКА ОД НАПАДОТ НА ЧЕРНИХОВ Расте бројот на повредени во ракетирањето на украинскиот град

+инфо

Украинските медиуми откриваат што таргетирале Русите во Чернихив

А1 On

Телма Р.С.Европа 24 Вести Фактор Во Центар Мета Локално Канал5

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЧЕРНИХИВ, ИМА И ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ: Седуммина мртви, а бројот на повредени се искачи на 117

Фактор - 19.08.2023

Во ракетниот напад врз Чернихив загинаа седум лица, а бројот на повредени се искачи на 117. Како што јавува Би-Би-Си, градоначалникот Олександр Ломако го потврди бројот на загинати. Повредени се најмалку 10 полицајци и 12 деца.

Најмалку седуммина загинати и над 110 ранети во рускиот напaд врз украинскиот град Чернихив

Република

Најмалку седуммина загинати и над 110 ранети во рускиот напaд врз украинскиот град Чернихив

Слободен Печат

Најмалку седуммина загинати и над 110 ранети во рускиот напaд врз украинскиот град Чернихив

24 Вести

Најмалку седуммина загинати и над 110 ранети во рускиот напaд врз украинскиот град Чернихив

Бриф

Најмалку седуммина загинати и над 110 ранети во рускиот напaд врз украинскиот град Чернихив

Денешен

Најмалку седуммина загинати и над 110 ранети во рускиот напaд врз украинскиот град Чернихив

365

Локално MakPress

(Видео) Жесток напад врз центарот на Чернихив среде бел ден: Има многу мртви и ранети

Макфакс - 19.08.2023

Украинските медиуми објавија неофицијални извештаи дека руски проектил удрил во Чернихив, а бил насочен на локација каде што украинските производители на дронови одржувале изложба. Киев Индипендент потврди дека за денеска била планирана изложба на ...

Жесток напад врз центарот на Чернихив среде бел ден: Има многу мртви и ранети

MTM

(Видео) Жесток напад врз центарот на Чернихив среде бел ден: Има многу мртви и ранети

Точка

(Видео) Жесток напад врз центарот на Чернихив среде бел ден: Има многу мртви и ранети

Centar

ОН го осудуваат „грозоморниот“ руски напад врз центарот на украинскиот град Чернихив

Бизнис Вести - 19.08.2023

Хуманитарниот координатор на ОН за Украина го осуди денешниот руски ракетен напад врз центарот на градот Чернихив, во кој загинаа најмалку седум луѓе и ранети се над 100, оквалификувајќи го како „грозоморен“,и повикувајќи ја Москва да ги прекине ...

ОН го осудуваат „грозоморниот“ руски напад врз центарот на украинскиот град Чернихив

24Инфо

ОН го осудуваат „грозоморниот“ руски напад врз центарот на украинскиот град Чернихив

Локално

ОСУДА ЗА ГРОЗОМОРНИОТ РУСКИ НАПАД НА ЧЕРНИХИВ ОН ја повика Москва да прекине со нападите врз населените области

+инфо

ОН го осудуваат „грозоморниот“ руски напад врз центарот на украинскиот град Чернихив

Либертас

ОН го осудуваат „грозоморниот“ руски напад врз центарот на украинскиот град Чернихив

Во Центар

ОН го осудуваат „грозоморниот“ руски напад врз центарот на украинскиот град Чернихив

Frontline

CivilMedia MakPress