TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Прв секретар во амбасадата во Брисел стана внук на Али Ахмети, без образование и искуство во дипломатијата

Фокус - 27.06.2023

Друг внук на претседателот на политичката партија ДУИ Али Ахмети со само 10 месеци стаж е поставен за прв секретар во амбасадата во Брисел, обвини политичката партија ВМРО-ДПМНе. Во соопштението до јавноста ВМРО-ДПМНЕ вели дека Бесиам Ахмети, исто ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вториот внук на Али Ахмети, Бесиан Ахмети е поставен за прв секретар во амбасадата во Брисел

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Вториот внук на Али Ахмети, Бесиан Ахмети е поставен за прв секретар во амбасадата во Брисел

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Нема крај на фамилијарниот картел на ДУИ, вториот внук на Али Ахмети, Бесиан Ахмети е поставен за прв секретар во амбасадата во Брисел

24Инфо

Вториот внук на Али Ахмети, Бесијан Ахмети, поставен за прв секретар во Амбасадата во Брисел, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Вториот внук на Али Ахмети, Бесиан Ахмети е поставен за прв секретар во амбасадата во Брисел

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Вториот внук на Али Ахмети, Бесиан Ахмети е поставен за прв секретар во амбасадата во Брисел

Курир

+инфо Lider Денешен Press24 Точка Expres

Внукот на Али Ахмети го потсети коалицискиот партнер на чичко му дека сакаше да ја дели Македонија

Република - 27.06.2023

На вчерашното обраќање на Дрин Ахмети по повод купувањето на трговскиот центар „Соравија“ тој се обиде да го исполитизира целиот случај. Внукот на Али Ахмети се врати во воената 2001 година и залугите што ги има чичко му за Македонија.

Кој е Дрин Ахмети: го слави чичко Али во воена униформа, паралелно студирал на два факултета водејќи фирма – а за капиталот ни збор

Макфакс

Дрин Ахмети поседува 39% од акциите во „Соравија“ – вели дека неговиот чичко, Али Ахмети, не е вмешан во неговиот деловен живот

ТВ21

Немаше да ја има Македонија да не беше чичко ми, ама има нула во мојот бизнис, вели внукот на Али Ахмети

А1 On

Мојот чичко ми е мотивација, немаше да ја имаме Македонија да не беше тој, тврди внукот на Али Ахмети

Фокус

ЉУБЧО ЌЕ ЈА ПОДЕЛЕШЕ ДРЖАВАТА, АМА ТУКА БЕШЕ АЛИ ДА ГО СПРЕЧИ Внукот на Ахмети се гордее со својот вујко, бидејќи ја спасил Македонија

+инфо

(Видео) Бог да го благослови Али Ахмети, не го цените доволно, вели внук му, кој ја купи „Соравија“

Макфакс

Expres ММС Локално Expres Press24 Денешен MakPress 4NEWS

Ковачки: Кланот Ахмети се шири и во дипломатијата, вториот внук стана прв секретар во амбасадата во Брисел со десет ...

Слободен Печат - 27.06.2023

Вториот внук на Али Ахмети, односно братот на Дрин Ахмети, пред само три месеци, со стаж од десет месеци е именуван за прв секретар во македонската амбасада во Брисел, обвинува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драги Ковачки.

МНР не негираат дека внукот на Ахмети е испратен во Брисел, но ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за непознавање на дипломатската работа

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека внук на Али Ахмети станал прв секретар на амбасадата во Берлин

Независен

Ковачки: Како Бесиан Ахмети, втор внук на Али станува Прв секретар во амбасадата во Брисел со 10 месеци стаж?

MakPress

Ковачки: Како внукот на Ахмети станал прв секретар во амбасадата во Брисел

Либертас

Ковачки: Како Бесиан Ахмети, втор внук на Али станува Прв секретар во амбасадата во Брисел со 10 месеци стаж, Османи го назначил противправно

24Инфо

Ковачки: Како Бесиан Ахмети, втор внук на Али станува Прв секретар во амбасадата во Брисел со 10 месеци стаж, Османи го назначил противправно

Опсервер

Република Курир PressingTV Макфакс Канал5 Zoom Нетпрес 360 степени

Муслиу за „Соравија“: Ако некој мисли дека австриски милијардер може да падне под присилно влијание, тогаш сме ...

Локално - 27.06.2023

Од другата страна е австриски милијардер.. ако некој има сила да тргува со влијание кај австриски милијардер, тогаш е велемајстор, вели политичкиот аналитичар Алберт Муслиу за продажбата на ТЦ „Соравија“ во центарот на Скопје на внукот на Али Ахмети ...

Муслиу за ТВ 24: Ако некој има сила да тргува со влијанија врз австрискиот милијардер сопственикот на Соравија, тогаш е велемајстор

24 Вести

Дали Финансиската полиција ќе постапува по случајот со внукот на Ахмети, Дрин Ахмети за купувањето на Соравија?

Сител

Внукот на Ахмети не вложил пари во „Соравија“, но ќе биде косопственик

Алсат-М

Дрин Ахмети не кажува колку чини зделката за Соравија, на аглиски порача, Македонците да му биле благодарни на чичко му

24 Вести

Дрин Ахмети: Али ми е мотивација, но нема ништо со моите бизниси

Независен

(Видео) Останува тајна колку внукот на Ахмети платил за „Соравија“, ниту стариот сопственик не ја откри сумата

Макфакс

А1 On Макфакс Курир Република PressingTV Нова ТВ Press24 Скопје24

Порака до Ахмети или случајност: На денот кога внукот објави дека е милионер Ковачевски отиде во финансиската полиција

Expres - 27.06.2023

На денот кога внукот на Али Ахмети, Дрин, објави дека без еден денар свој свој влог станува сопственик во ТЦ Соравија односно милионер преку ноќ премиерот Ковачевски се сликаше во финансиската полиција.

Внукот на Ахмети, Дрин Ахмети на прес конференција образложи детали за зделката со Соравија

24 Вести

Внукот на Ахмети, Дрин Ахмети на прес конференција ќе образложи детали за зделката со Соравија

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Али Ахмети и криминалната ДУИ е време да одат во опозиција, народот бара одговори за внукот, кој си купи бизнис центар за 30 милиони евра

Нетпрес

Ковачевски се вознемири кога го чепнаа во Ахмети: Мене ќе ме прашувате за моите внуци!

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Ахмети и ДУИ да одат во опозиција

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Јавноста сака да знае како Дрин Ахмети, внукот на Али Ахмети, на 24 години спечали 30 милиони евра и ја купи Соравија

Денешен

Независен Република 24 Вести Канал5 MakPress Lider

Уделот на младиот Ахмети во загубарот „Соравија“ ќе го покрие градежник од Албанија

IRL - 26.06.2023

Партнер на внукот на Али Ахмети е Владимир Пјетерѓокај, а неговата компанијата „ПЕ-ВЛА-КУ“ добива атрактивни државни тендери за изградба на патишта. Тие беа дел од фирмите кои ја градеа обиколницата во Тирана во вредност од 100 милиони евра.

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Внукот на Ахмети ќе добие 39 отсто од „Соравиа“, а Мерко ќе ја предаде документацијата која ќе му ја побараат

Фактор

Внукот на Ахмети со нула денари добива 39% од „Соравиа“ која должи 20 милиони евра

360 степени

Дрин Ахмети без вложен денар станува косопственик на „Соравија“

Р.С.Европа

Со 0 евра до 39 отсто во „Соравија“ – Тајните на зделката на внукот на Али Ахмети

Телма

Дрин Ахмети влегол во Соравија со претприемачки дух, добра хемија и кредит

Сител

Внукот на Ахмети без вложен денар стана сопственик на 39% од „Соравија“

Алфа

еМагазин МКД Фокус Канал5 Слободен Печат Фактор Сакам да кажам ТВ21

Ковачки: Ковачевски е послушник на ДУИ, наместо да го осуди и побара расчистување на случајот со Дрин Ахмети, тој го ...

Press24 - 26.06.2023

Aко сакаме Македонија да напредуваме кон Европска Унија тогаш борбата со корупција треба да биде на прво место. Затоа што никој не сака да седи со корумпирани политичари на маса, кажа Драган Ковачки член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување ...

Ковачки: Внукот на Али Ахмети, Дрин Ахмети кој што ги купи трговскиот центар Соравиа за 30 милиони евра, има добиено концесија од државната ЕСМ за ископ на варовник, а фирмата има само еден вработен

Опсервер

Ковачки: Внукот на Али Ахмети има добиено концесија од државната ЕСМ за ископ на варовник

Канал5

Документи откриваат нов скандал со Дрин, внукот на Али Ахмети

Макфакс

Не е само Соравија: Внукот на Ахмети има и друг бизнис-копа варовник

Република

Ковачки: ДУИ е канцерот на македонското општество

Press24

Внукот на Ахмети добил и концесија од ЕСМ за ископ на варовник, објави Ковачки

Фокус

Нетпрес PressingTV Либертас +инфо Точка Локално Курир А1 On

„Соравиа“ со долг од 20 милиони евра, остана тајна за колку се продаде

еМагазин - 26.06.2023

Новите сопственици на „Соравиа Инвест ДООЕЛ“ и „Соравиа Менаџмент’“ ДООЕЛ, во чија сопственост е бизнис центарот „Соравиа“, на денешната прес-конференција не открија колку чини зделката, но кажаа дека центарот должи 20 милиони евра.

ТЦ „Соравија“ се продава на „Тор индустрис“ ДООЕЛ Скопје и албанската „Пе-вла-ку ШПК“ со долгови од 20 милиони евра

Опсервер

ТЦ „Соравија“ се продава на „Тор индустрис“ ДООЕЛ Скопје и албанската „Пе-вла-ку ШПК“ со долгови од 20 милиони евра

Zoom

ТЦ „Соравија“ се продава на „Тор индустрис“ ДООЕЛ Скопје и албанската „Пе-вла-ку ШПК“ со долгови од 20 милиони евра

Бриф

ТЦ „Соравија“ се продава на „Тор индустрис“ ДООЕЛ Скопје и албанската „Пе-вла-ку ШПК“ со долгови од 20 милиони евра

Либертас

Дрин Ахмети не откри за колку пари е купена „Соравиа“ – тој ќе има удел од 39 проценти без да вложи денар

Фокус

Дрин Ахмети: Купопродажната цена на Соравија е деловна тајна, мојата фирма ќе има 39% сопственост

MakPress

ТВ21 4NEWS Нова ТВ

КУЌА ВО ЗАЈАС, АВТОМОБИЛ ОД 7.000 ЕВРА, ПЛАЦ ВО АЛБАНИЈА Ахмети нема направено промена во анкетниот лист уште од ...

+инфо - 26.06.2023

Али Ахмети како личен имот пријавил куќа од 254 метри квадратни во кичевското село Зајас, а куќата е проценета на 100.000 долари, за која не дал податок како ја стекнал. Еден од политичарите со најдолг стаж на власт, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, нема ...

„Сиромаштија“: Имотната состојба на Ахмети не е промената – куќа во Зајас, земјиште во Албанија, 11.000 евра во банка

Република

Aхмети не ја променил имотната состојба (ФОТО)

PressingTV