TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аникорупциска: Државните канцеларии Груби ги злоупотребува за партиски цели

Алсат-М - 05.05.2023

Антикорупциската комисија утврди дека вицепремиерот Артан Груби неколку пати ги користел службените канцеларии на министерството за партиски состаноци. Неодамна, според Антикорупциска, Ахмети во кабинетот на Груби ја пречекал грчката амбасадорка ...

За Груби не е проблем што Ахмети доаѓа во вицепремиерската канцеларија заради партиски средби

МКД

Првиот вицепремиер Груби грубо нè „работи“: Артане, не треба извинување, туку оставка!

PressingTV

Груби се смееше оти антикорупциската ќе бара одговорност од него што Ахмети користи министерство за партиски средби

Макфакс

ВИДЕО | Груби провери пред новинарите: Платата ми е најниска од колегите, сум земал и поголема

Слободен Печат

ДОБРО ШТО ОДЛУКАТА НА УСТАВЕН НЕ ВАЖИ РЕТРОАКТИВНО Министрите одбија да ги кажат платите

+инфо

(Видео) Груби се пожали дека, и покрај зголемувањето, има најмала плата, Бектеши не сакаше да каже колку зел оти не бил на училиште

Макфакс

Скопје инфо MTM Press24 Точка Република Точка МКД А1 On

Министрите не ја откриваат висината на зголемената плата

Алсат-М - 05.05.2023

Повеќе од еден месец медиумите се соочуваат со недостаток на транспарентност од страна на властите, но кога станува збор за пофалби, говорницата е мала за целиот владин кабинет. На прашањето за колку му е зголемена платата, првиот вицепремиер Артан ...

Груби: Добро е што одлуката на Уставен суд не беше ретроактивна, ќе требаше да ни се исплати и она што не го добивме

Фактор

Министрите не откриваат колку им се зголемени платите

Независен

Министри присутни на прес-конференција во Владата не открија колку им се зголемени платите

Бизнис Вести

1.600 функционери ќе добиваат повисока плата, ама министрите не кажаа за колку илјади евра им е зголеменa

MakPress

Министри присутни на прес-конференција во Владата не открија колку им се зголемени платите

Република

Министри присутни на прес-конференција во Владата не открија колку им се зголемени платите

Опсервер

24 Вести 365

ДКСК: Груби користи службени простории за партиски цели

Телма - 05.05.2023

Претседателот на ДУИ Али Ахмети и неговиот близок партиски соработник и вицепремиер Артан Груби го користат Министерството за политички систем за средби со сопартијци и со странски посетители.

Антикорупциска:Вицепремиерот Груби често пати ги користел службените простории за партиски цели

Канал5

ДКСК ќе ѝ укаже на Грковска дека вицепремиерот Груби ги користел службените простории за партиски цели

Либертас

ДКСК ќе ѝ укаже на Грковска дека Груби ги користел службените простории за партиски цели

Локално

СЛИКИТЕ НА ФЕЈСБУК ГО ИЗДАЛЕ Груби ја користел канцеларијата во Министерството за партиски состаноци

+инфо

ДКСК ќе ѝ укаже на Грковска дека вицепремиерот Груби ги користел службените простории за партиски цели

Н.Македонија

ДКСК ќе ѝ укаже на Грковска дека вицепремиерот Груби ги користел службените простории за партиски цели

Опсервер

Слободен Печат Канал5 А1 On 24Инфо Алсат-М Фокус еМагазин Независен

Стојкова Серафимовска: Власта сака по брза постапка и без дебата во Собранието да ги донесе законите за изградба на ...

Курир - 05.05.2023

Велика Стојкова Серафимовска, пратеничка од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ реагира на деншената изјава на вицепремиерот Артан Груби за Договорот за изградба на коридорите 8 и 10 и за законите што треба да бидат донесени во Собранието.

Стојкова Серафимовска: Власта сака по брза постапка и без дебата во Собранието да ги донесе законите за изградба на коридорите

Опсервер

Бочварски: Или ќе бидеме крстосница и главна европска рута на Балканот или сите ќе не заобиколуваат

24Инфо

Стојкова Серафимовска: Власта сака по брза постапка и без дебата во Собранието да ги донесе законите за изградба на коридорите

Lider

Стојкова Серафимовска: Власта сака по брза постапка и без дебата во Собранието да ги донесе законите за изградба на коридорите

MakPress

За пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ криминални се предлозите на Груби и Ковачевски

МКД