TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО бара нов притвор за Груевски, можел пак да избега

365 - 30.05.2019

Откако Апелација претходно ја поништи мерката, на денешното рочиште за предметот „ТНТ“ за уривањето на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски, Специјалното обвинителство побара нов пpитвop за избеганиот Никола Груевски.

Уривање на „Космос“, СЈО бара нов притвор за Груевски

Алсат-М - 30.05.2019

Специјалното обвинителство побара нов притвор за Никола Груевски за уривањето на објектот Космос на Фиат Цаноски. Ова барање на Специјалното обвинителство доаѓа откако Апелацискиот суд претходно му ја укина оваа мерка.

Апелација му го укина притворот на Груевски за „Космос“, СЈО бара нов притвор

Мета - 30.05.2019

Апелацискиот суд Скопје му го укинал притворот на избеганиот екс-премиер Никола Груевски за случајот ТНТ, а обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побара повторно Кривичниот суд да му одреди притвор, иако Груевски од ...

Апелација го укинала притворот на Груевски за „ТНТ“

ТВ21 - 30.05.2019

По поднесена жалба, Апелациониот суд го укинал притворот на екс-премиерот Никола Груевски за случајот „ТНТ“, кој се однесуваше за рушењето на „Космос“, пренесе Фокус. Оваа информација ја откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми кој побарал од ...

СЈО бара нов притвор за Груевски во „ТНТ“, поради опасност од бегство во иднина

Фокус - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“. Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, кој од ...

Укинат притворот на Груевски за „ТНТ“

Слободен Печат - 30.05.2019

Одлуката на скопска Апелација ја објави обвинителот на СЈО Бурим Рустеми на денешното рочиште за „ТНТ“. Скопска Апелација му го укина притворот на поранешниот премиерот Никола Груевски за случајот на СЈО познат како „ТНТ“ кој се однесува на рушењето ...

Апелација му го укина притворот на Груевски, СЈО повторно побара притвор за да не избега

MakPress - 30.05.2019

Апелацискиот суд Скопје му го укинал притворот на избеганиот екс-премиер Никола Груевски за случајот „ТНТ“, а обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побара повторно Кривичниот суд да му одреди притвор, иако Груевски од ...

Апелација го укина притворот на Груевски за „ТНТ“

Press24 - 30.05.2019

По поднесена жалба, Апелациониот суд го укинал притворот на екс-премиерот Никола Груевски за случајот „ТНТ“, кој се однесуваше за рушењето на „Космос“, пренесе Фокус. Оваа информација ја откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми кој побарал од ...

СЈО бара нов притвор за Груевски во „ТНТ“

1tv - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“. Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, кој од ...

Апелација му го укина притворот на Груевски за „Космос“, СЈО бара нов притвор

CivilMedia - 31.05.2019

Апелацискиот суд Скопје му го укинал притворот на избеганиот екс-премиер Никола Груевски за случајот „ТНТ“, а обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) побара повторно Кривичниот суд да му одреди притвор, иако Груевски од ...

Апелација го укина притворот на Груевски

Курир - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ . Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

Апелација му го укина притворот на Груевски за „ТНТ“

Република - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на експремиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ . Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

СЈО бара нов притвор за Груевски во „ТНТ“

Либертас - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“. Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, кој од ...

Апелација го укина притворот на Груевски

Нетпрес - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ . Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

Апелација му го укина притворот на Груевски за уривањето на „Космос“

Независен - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ . Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

Апелација му го укина притворот на Груевски за рушењето на „Космос“

Скопје инфо - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ . Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

АПЕЛАЦИЈА ГО УКИНА ПРИТВОРОТ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ! СЈО бара нов притвор !

Магазин - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ. Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

СЈО бара нов притвор за Груевски, постои опасност од бегство

Република - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на поранешниот премиер Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, откри на денешното судско рочиште обвинителот на СЈО Бурим Рустеми, кој од ...

СЈО бара нов притвор за Груевски во случајот „ТНТ“

CivilMedia - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“. Обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, од судечкиот совет побара на Груевски повторно да му ...

Апелација го укина притворот на Груевски

Точка - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ. Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, ...

Апелациски го укина притворот на Груевски за „Космос“

+инфо - 30.05.2019

Апелацискиот суд, по поднесена жалба му го укинал притворот на екс премиерот Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, односно за рушењето на „Космос“, пренесе 1ТВ . Тоа на денешното судско рочиште го открил обвинителот на СЈО, Бурим ...

Укинат притворот на Груевски за рушењето на „Космос“, СЈО побара нов

еМагазин - 30.05.2019

Апелациониот суд по поднесена жалба му го укинал притворот на поранешниот премиер Никола Груевски, одреден за судскиот случај „ТНТ“, кој се однесува на рушењето на „Космос“, пренес Фокус. Ова на денешното судско рочиште го откри обвинителот на ...