TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Инцидент во Велес, Одбојкарите на Шкендија се тепаа со навивачите на Борец

Sport M - 11.04.2023

Инцидент на одбојкарски натпревар во Велес. Дуелот помеѓу Борец и Шкендија, кој заврши со победа на велешани со 3-2. По дуелот одбојкарите и членови на стручниот штаб давале исказ во полиција.

Хаос во Велес: Пресметка на одбојкарите на Шкендија и публиката (ВИДЕО)

Екипа - 11.04.2023

Инцидент на одбојкарски натпревар во Велес. Дуелот помеѓу Борец и Шкендија, кој заврши со победа на велешани со 3-2, заврши со инцидент откако одбојкарите на тетовскиот тим се пресметуваа со гледачите во салата „25 мај“ во Велес.

Инцидент во Велес, одбојкарите на Шкендија се тепаа со навивачи на Борец (ВИДЕО)

МКД - 11.04.2023

По мечот на одбојкарскиот натпревар меѓу екипите на Борец од Велес и Шкендија од Тетово се случи инцидент кога гостинските одбојкари имаа дуел со домашните навивачи. Летаа столчиња, шишиња и другите предмети меѓу двете страни.

Инцидент во Велес: Одбојкарите на Шкендија се тепаа со навивачите на Борец (ВИДЕО)

Дерби - 11.04.2023

Зачестија инцидентите во домашната одбојка, па така откако бевме сведоци на она што се случуваше на пресметката меѓу Наковски волеј и Јанта волеј во првата женска лига сега се случи хаос на средбата меѓу Борец и Шкендија во најсилната машка ...

Скандал во Велес: Одбојкари на ОК Шкендија во пресметка со навивачи 🎥

Спортски - 11.04.2023

Во македонскиот одбојкарски шампионат вчера се играше натпреварот помеѓу ОК Борец и ОК Шкендија во Велес. Натпреварот заврши со победа на домашната екипа од 3:2, но по натпреварот следуваа сцени какви што не треба да има на спортските терени.

Инцидент во Велес: Летаа столчиња, шишиња…фановите се „степаа“ со одбојкарите на Шкендија

TopSport - 11.04.2023

Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи во Велес, по завршување на натпреварот меѓу Борец и Шкендија (3:2) кога домашните навивачи се тепаа со гостинските одбојкари.

Одбојката станува опасен спорт: Одбојкари на Шкендија физички се пресметуваа со гледачите во Велес! (ВИДЕО)

SportSport - 11.04.2023

Навистина одбојката во Македонија станува опасен спорт, сензационално. По се она шо се случуваше на дуелот во Струмца меѓу екипите на Наковски волеј и Јанта волеј, еве вчера одново нов, тежок инцидент на средбата од полуфиналето во машка ...

ИНЦИДЕНТ ВО ВЕЛЕС: Фановите се „истепаа“ со одбојкарите на Шкендија, летаа столчиња, шишиња… (ВИДЕО)

4NEWS - 11.04.2023

Провокациите од мал дел на публиката направија вистински хаос по крајот на одбојкарскиот дуел во Велес, помеѓу екипите на Борец и тетовска Шкендија. Гостинските играчи почнаа да се тепаат со домашните навивачи, иако во салата едвај и да имало ...

Хаос во Велес, одбојкарите на Шкендија се тепаа со навивачите! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.04.2023

Вистински ужас се случи на одбојкарскиот дуел во Велес, помеѓу екипите на Борец и тетовска Шкендија, кога гостинските играчи почнаа да се тепаат со домашните навивачи. Летаа столчиња, шишиња и други тврди предмети од двете завојувани страни, попусти ...

(ВИДЕО) Инцидент во Велес: Одбојкарите на Шкендија физички се пресметаа со навивачите

А1 On - 11.04.2023

По завршувањето на средбата и победата на екипата на Борец над Шкендија од полуфиналето на одјокарскиот шампионат се случи инцидент во кој дојде до физичка пресметка помеѓу дел од одбојкарите и навивачите.

ВИДЕО | Инцидент во Велес: Одбојкари на Шкендија во физичка пресметка со навивачи

Слободен Печат - 10.04.2023

Екипите на Борец и Шкендија го одиграа вториот натпревар во полуфиналето од одбојкарскиот шампионат на Македонија, а на крајот натпреварот им припадна на домаќините со 3:2. Но, за жал по завршувањето на средбата следуваше инцидент во кој дојде до ...

Хаос во Велес по одбојкарскиот натпревар Борец – Шкендија (Видео)

Спортманија - 10.04.2023

Екипите на Борец и Шкендија го одиграат вториот натпревар од полуфиналето на одбојкарскиот шампионат на Македонија, кој им припадна на домашните со 3-2. Сепак, овој натпревар ќе остане запаметен по инцидентите кои се случија по неговото завршување, ...

Инцидент во Велес: Летаа столчиња, шишиња…фановите се „степаа“ со одбојкарите на Шкендија

Макфакс - 11.04.2023

Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи во Велес, по завршување на натпреварот меѓу Борец и Шкендија (3:2) кога домашните навивачи се тепаа со гостинските одбојкари.

(Видео) Инцидент во Велес: Летаа столчиња, шишиња…фановите се судрија со одбојкарите на Шкендија

MTM - 11.04.2023

Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи во Велес, по завршување на натпреварот меѓу Борец и Шкендија (3:2) кога домашните навивачи се тепаа со гостинските одбојкари.

ВИДЕО/ Навивачите се судрија со одбојкарите на Шкендија

Алсат-М - 11.04.2023

Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи во Велес, по завршување на натпреварот меѓу Борец и Шкендија (3:2) кога домашните навивачи се тепаа со гостинските одбојкари.

Инцидент во Велес: Фановите се „степаа“ со одбојкарите на Шкендија, летаа столчиња и шишиња

Кајгана - 11.04.2023

Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи во Велес, по завршување на натпреварот меѓу Борец и Шкендија (3:2) кога домашните навивачи се тепаа со гостинските одбојкари.

(Видео) Инцидент во Велес: Летаа столчиња, шишиња…фановите се „степаа“ со одбојкарите на Шкендија

Точка - 11.04.2023

Инциденти почнаа редовно да се случуваат и на одбојкарските терени во Македонија. Најновиот се случи во Велес, по завршување на натпреварот меѓу Борец и Шкендија (3:2) кога домашните навивачи се тепаа со гостинските одбојкари.