TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По навредите врз Мизрахи, активистка на СДСМ се фрли на Симон Трпчески: „Сакав да напишам дека е мочко“

Курир - 18.01.2020

Активистката на СДСМ Видана Бошкова Мицевска изгледа дека има толку гнев во себе, но го манифестира на погрешно место. Таа беше една од членовите и активисти на СДСМ кои беа дел од скандалозниот напад врз министерката Рашела Мизрахи со ...

Му аплаудирале кралеви и кралици, но не смее да го искритикува градоначалникот на Штип: Советничка на Бочварски го ...

Република - 18.01.2020

Кристина Костова, консултант за комуникации на градоначалникот на Штип, Благој Бочварски, на својот твитер профил жестоко го критикуваше светскиот виртуоз на пијано Симон Трпчевски. Причината поради која Костова го напаѓа маестро Трпчевски е ...

Штипскиот центар на култура „Ацо Шопов“ со години нема греење оти се украдени сите 50 радијатори

Сакам да кажам - 18.01.2020

Центарот на културата „Ацо Шопов“ во Штип со години нема греење затоа што се украдени радијаторите, вели еден од вработените во Центарот, драматургот Трајче Кацаров. Тој ни рече дека вработените со години бараат решение, но дека надлежните служби се ...

Јанушев: Симон Трпчевски не заслужи такви услови

Курир - 18.01.2020

“Нема затоплување”, “светлото не работи”, “крцкаат столчињата”. Атмосфера слична на Узбекистан, но не е таму, туку овде, во Европа, среде Балканот, во Република Македонија, во Штип. Во вакви услови настапуваше виртуозот Симон Трпчевски.

(Видео) Симон Трпчески го прeкина концертот во Штип

Репортер - 18.01.2020

Поради стyд и лоши услови македонскиот пијанист Симон Трпчески го прeкина концертот во Штип. Трпчевски по пауза од 11 години настапи во Штип, во рамки на концертот кој го одржа во Домот на културата „Ацо Шопов“.

Трпчески НЕ го прекина концертот во Штип поради студената сала(видео)

AKO - 18.01.2020

Повеќе портали вчера објавија дека македонскиот пијанист со светска слава, Симон Трпчески, го прекинал новогодишниот концерт во студената штипска сала. Но, само ако го изгледате видеото што е објавено, ќе слушнете дека не само што не го прекина ...

(ВИДЕО) СРАМОТА ЗА ШТИП – Симон Трпчески морал да го прекине концертот бидејќи немало греење – „Дали градоначалникот на ...

Екран - 18.01.2020

„Колку професори од Музичката академија има вечерва тука, дали градоначалникот на Штип е тука, колку политичари има вечерва…или искрени вљубеници во културата се вечерва тука и покажуваат колку искрено ја сакаат културата.Сакам да им кажам дека на ...

(видео) Симон Трпчевски не го прекина настапот во Штип, но свиреше во студена сала

ММС - 17.01.2020

Нашиот виртуоз Симон Трпчевски, беше вистинско изненадување за публиката во Штип, која дојде на традиционалниот годишен концерт на Државното средното музичко училиште „Сергеј Михајлов“. Трпчевски дојде на покана на дирегентот и педагог во училиштето ...

Симон Трпчески во Штип свиреше во незагреана сала – еве што кажа во обраќањето кон публиката

Таратур - 17.01.2020

Македонскиот пијанист со светско реноме Симон Трпчески деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип. И неговиот настап таму немаше баш славна реализација, не по негова вина. Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата ...

Симон Трпчески измpзна во Штип, се потсети на времето кога во Прилеп свирел на сцена со греалка до неговите нозе ...

365 - 17.01.2020

По 11 години пауза, македонскиот пијанист Симон Трпчески повторно настапи во Штип и ја израдува публиката, придонесувајќи за досега најдобриот традиционален новогодишен концерт на учениците и наставниците на Државното средно музичко училиште „Сергеј ...

Симон Трпчески прекина концерт во Штип – немало греење (ВИДЕО)

Expres - 17.01.2020

По пауза од 11 години, пијанистот Симон Трпчески повторно настапи во Штип но концертот во Домот на културата „Ацо Шопов“ бил прекинат. Причина: во салата немало греење, а имало проблеми и со ...

Симон Трпчевски прекина концерт во Штип

Скопје24 - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски после пауза долга од 11 години повторно настапи во Штип. Трпчевски за време на концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ се обрати на публиката поради лошите услови, односно ...

Симон Трпчески премрзнал на настап во Штип: Во Прилеп настапив со греалка покрај нозете, овде слушам „рефлекторо не ...

Република - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист маестро Симон Трпчески по подолга пауза настапи во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип, каде среде настапот на концертот на средното музичко училиште, поради недостиг на греење. , рече иронично маестро Трпчески.

Симон Трпчески премрзна на настапот во Штип: Овие луѓе на сцена, драга публико, се херои, на културата и на ...

Република - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист, маестро Симон Трпчески по подолга пауза настапи во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип, каде среде настапот на концертот на средното музичко училиште, поради недостиг на греење мораше да стане и рече пред присутните: ...

Трпчевски: Херои се сите уметници од Македонија кои работат во сали без струја, парно и вода (Видео)

MakPress - 17.01.2020

Симон Трпчевски по пауза од 11 години настапи во Штип, а концертот се одржа во Домот на културата „Ацо Шопов“. Но, наместо ноќ за паметење и уживање во неговите дела, од неговиот настап ќе остане запаметено дека во салата немало парно греење во ...

Виртуозот Симон Трпчевски го прекинал концертот во Штип поради лошите услови во салата – немало греење и струја (ВИДЕО)

Вистина.мк - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве по пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што го започнал и требало да се одржи во просторот на Домот на културата „Ацо Шопов“, клавирскиот виртуоз бил приморан да го прекине ...

Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови во салата – Немало греење и струја

Курир - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ виртуозот бил приморан да го прекине поради лошите услови, односно поради ...

Симон Трпчески го прекина концертот во Штип, салата „Ацо Шопов“ била без греење (видео)

Нетпрес - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист Симон Трпчески деновиве по пауза од 11 години повторно сакаше да настапи во Штип. Но, концертот што го започна и требал да се одржи во Домот на културата „Ацо Шопов“, клавирскиот виртуоз бил приморан да го прекине поради ...

ТРПЧЕВСКИ ВО ШТИП НА БОЧВАРСКИ: Концертот прекинат, во салата немало греење и имало проблем со струјата

Денешен - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип, пишува Курир.мк . Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ виртуозот бил приморан да го прекине поради лошите услови, ...

Виртуозот Симон Трпчевски го прекина концертот во Штип поради лошите услови во салата – Немало греење и струја (ВИДЕО)

Press24 - 17.01.2020

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип. Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ виртуозот бил приморан да го прекине поради лошите услови, односно поради ...

Јанушев: Симон Трпчевски не заслужи такви услови

Press24 - 18.01.2020

“Нема затоплување”, “светлото не работи”, “крцкаат столчињата”. Атмосфера слична на Узбекистан, но не е таму, туку овде, во Европа, среде Балканот, во Република Македонија, во Штип. Во вакви услови настапуваше виртуозот Симон Трпчевски.

Јанушев: Симон Трпчески не заслужи такви услови

Нетпрес - 18.01.2020

„Нема затоплување”, “светлото не работи”, „крцкаат столчињата”. Атмосфера слична на Узбекистан, но не е таму, туку овде, во Европа, среде Балканот, во Република Македонија, во Штип, напиша генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот ...

Сакав да пишам мочко: Активистката на СДСМ која ја навредуваше Мизрахи, сега му се нафрли на Трпчевски

Република - 18.01.2020

Активистката на СДСМ Видана Бошкова Мицевска изгледа дека има толку многу гнев собрано во себе, што веќе и не гледа кај го истура. Таа беше една од членовите и активисти на СДСМ кои беа дел од скандалозниот напад врз министерката Рашела Мизрахи со ...