TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гејмерот Сакса од Свети Николе стана вицешампион на интернационалниот турнир Дота 2

МКД - 14.08.2016

Македонскиот гејмер од Свети Николе Мартин Саздов - Сакса и неговиот тим Диџитал кеос (Digital Chaos) синоќа во Сиетл, САД, го освоија второто место на интернационалниот турнир Дота 2. Наградата за второто место изнесува 3,4 милиони долари.

Македонскиот гејмер Мартин Саздов – светски вицешампион во Дота 2, неговиот тим освои 3.4 милиони долари

Либертас - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов, а.к.а „Saksa“, од Свети Николе, заедно со својот тим „Digital Chaos “ составен од гејмери од повеќе држави (САД, Данска, Романија и Украина) учестуваше во финалето на интернационалниот турнир во Dota2 што се одржуваше од 8 ...

Македонскиот гејмер Мартин Саздов е светски вицешампион во Дота 2

Дерби - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов, во светот на гејмингот познат како „Сакса“, го направи најголемиот успех во историјата на македонскиот гејминг и тоа на најважниот и најголемиот турнир на играта Дота 2.

Мартин Саздов со тимот заработи 3.4 милиони долари во турнир на играта Dota2

Факултети - 14.08.2016

Мартин Саздов е еден од најдобрите играчи „Dota 2“ играчи во светот. Тој заедно со неговиот американски тим „Digital Chaos“ беше дел од натпреварот „Dota 2 International 2016“, огромен настан на кој се собираат најдобрите гејмери од цел свет и се ...

Мартин Саздов и Digital Chaos освоија второ место на Интернационалниот турнир Дота 2

Радио МОФ - 14.08.2016

Македонскиот гејмер од Свети Никола Мартин Саздов Сакса синоќа го освои второто место на Интернационалниот турнир Дота 2, кој се одржуваше во Сиетл, САД. Тој и неговиот тим Digital Chaos освоија 3,4 милиони долари.

Dota 2 меѓународен турнир - Македонецот Мартин Саздов е потенцијален милионер

Телефони.мк - 14.08.2016

Интернационалниот турнир Dota 2 е грандиозен настан на кој се собираат најмоќните гејмери од цел свет за да се натпреваруваат за 1.400.000 долари. Меѓу нив е нашиот Македонец Мартин Саздов, кој влезе во најдобрите 8 тимови, со што освои 900.000 ...

Македонскиот гејмер Мартин Саздов – Светски вицешампион во Дота 2, неговиот тим освои 3.4 милиони долари

Репортер - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов, а.к.а „Saksa“, од Свети Николе, заедно со својот тим „Digital Chaos “ составен од гејмери од повеќе држави (САД, Данска, Романија и Украина) учестуваше во финалето на интернационалниот турнир во Dota2 што се одржуваше од 8 ...

Саздов и неговите колеги освоија 3,4 милиони долари на ДОТА 2

Тера - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов, во светот на гејмингот познат како „Сакса“, го направи најголемиот успех во историјата на македонскиот гејминг и тоа на најважниот и најголемиот турнир на играта Дота 2.

Македонскиот гејмер Мартин Саздов во топ три на Интернационалниот турнир Дота 2

Радио МОФ - 13.08.2016

Младиот гејмер Мартин Саздов , или попознат како Saksa, со својот тим Digital Chaos се пласираа во топ три на Интернационалниот турнир за Дота 2. Тие денес ќе се борат за финале со минатогодишниот победник, тимот Evil Geniuses од САД.

Македонскиот гејмер Мартин Саздов е светски вицешампион во Дота 2

Нова ТВ - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов, во светот на гејмингот познат како „Сакса“, го направи најголемиот успех во историјата на македонскиот гејминг и тоа на најважниот и најголемиот турнир на играта Дота 2.

Македонец ќе стане милионер од играње видео игри

Тера - 13.08.2016

Младиот гејмер Мартин Саздов или попознат како Saksa, со својот тим Digital Chaos се пласираа во топ три на Интернационалниот турнир за Дота 2, кој се одржува во Сиетл, САД. Тие денес ќе се борат за финале со минатогодишниот победник, тимот Evil ...

Македонскиот гејмер Мартин Саздов е светски вицешампион во Дота 2

еМагазин - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов од Свети Николе, во светот на гејмингот познат како „Сакса“, го направи најголемиот успех во историјата на македонскиот гејминг и тоа на најважниот и најголемиот турнир на играта Дота 2, објави порталот Дерби.

Македонски гејмер стана светски вицешампион во Дота 2

Сител - 14.08.2016

Македонецот Мартин Саздов, во светот на гејмингот познат како „Сакса“, го направи најголемиот успех во историјата на македонскиот гејминг и тоа на најважниот и најголемиот турнир на играта Дота 2.