TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сали: Досега нема починати пациенти кои се вакцинирале со трета доза и имале коморбидитет

Алсат-М - 07.02.2022

Министерството за здравство нема евиденција дека починал пациент кој се вакцинирал со трета доза, а имал и коморбидитети. Ова денеска го изјави министерот, Беким Сали, по примопредавањето на 250.000 дози „Фајзер“ од Италија.

Италија ни донира 250 000 дози „Фајзер“: Сали повика граѓаните да се вакцинираат зашто мал е бројот на оние кои примиле ...

360 степени - 07.02.2022

И италијанскиот амбасадор во земјава, Андреа Силвестри, упати апел граѓаните да се вакцинираат потсетувајќи дека Италија беше првата најпогодена земја од коронавирусот, а успеа да се справи со пандемијата благодарение на вакцината Северна Македонија ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Lider - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Лош е бројот на вакцинирани, Сали апелира: Лицата со коморбидитети најсигурно можат да се заштитат од корона со трета ...

Скопје1 - 07.02.2022

„Можам да кажам дека не е доволен бројот на граѓаните кои примиле прва доза и многу мал број на лица кои примиле трета доза која сметаме дека е безбедна. Според првичните анализи на сите починати до сега, тоа ни дава до знаење дека третата доза е ...

Сали со апел: Лицата со коморбидитети да се вакцинираат

Локално - 07.02.2022

Не е доволен бројот на граѓаните што примиле прва доза, меѓутоа мал е и бројот на оние кои примиле трета доза, која е сигурна и безбедна, изјави министерот за здравство, Беким Сали одговарајќи на новинарско прашање, после примопредавањето на првата ...

Сали: Лицата со коморбидитети да се вакцинираат, се уште нема починат кој примил трета доза

Либертас - 07.02.2022

-Немаме сеуште евидентирано починат кој примил трета доза, а имал хронички болести. Затоа апелирам до граѓаните кои имаат коморбидитети да се обратат до вакциналните пунктови и да се заштитат, потенцира министерот за здравство, Беким Сали ...

НА ПОДАРОК ДОБИВМЕ 250.000 ДОЗИ ОД ИТАЛИЈА Сали повика на вакцинација со трета доза за најранливите

+инфо - 07.02.2022

Нашите првични анализи, кои не се финални, ни даваат до знаење дека третата доза е најсигурниот и најбезбедниот штитник. Апел до сите наши граѓани, ги молиме сите што имаат коморбидитети, што побрзо да се обратат кон сите вакциналните пунктови за да ...

Сали: Третата доза е најсигурниот штитник од корона

Фокус - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

ТВ21 - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Вечер Прес - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

За помалку од 250 евра ќе се уништат 300.000 дози на вакцини против ковид, Сали: Не треба да се прави политика од ова

А1 On - 07.02.2022

Помалку од 250 евра ќе чини уништувањето на 300.000 вакцини со поминат рок. Министерот за здравство, Беким Сали, посочи дека една вијала чини 0.29 денари и во неа имала шест вакцини. Оттука и пресметката, според која, 14.500 денари или 235 евра.

Сали: Пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Канал5 - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети.

Сали: Трета доза вакцина e најсигурна заштита

OhridNews - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Лицата со коморбидитети да се вакцинираат, сѐ уште нема починат кој примил трета доза

Слободен Печат - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник, особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

CivilMedia - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Frontline - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Не е време за финансиски калкулации, уништувањето на вакцини и не чини толку многу

Телма - 07.02.2022

Министерот за здравство, Беким Салио смета дека не е време за финанскиски калкулации, затоа што Македонија се уште е во екот на пандемијата. Тој одговарајќи на новинарско прашање колку пари се трошат на уништување на вакцини, со оглед на тоа што кон ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Zoom - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Независен - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Пациентите со коморбидитети да се вакцинираат, нема починати од трета доза, рече министерот Сали

ММС - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети.

Сали: Трета доза вакцина е најсигурниот штитник

Н.Македонија - 07.02.2022

Бројот на граѓаните што примиле прва доза на вакцина против ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Не е доволен бројот на вакцинирани граѓани

Р.С.Европа - 07.02.2022

Министерот за здравство Беким Сали изјави дека не е доволен бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19. Но, според него, уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза.

Сали: Трета доза вакцина и најсигурниот штитник, пациентите со коморбидитети да се обратат кон вакциналните пунктови

Опсервер - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали: Многу е мал бројот на оние кои примиле трета доза, ги молиме сите со коморбидитети што побрзо да се заштитат

365 - 07.02.2022

Не е доволен бројот на граѓани кои примиле прва доза вакцина против Ковид-19, но уште понезадоволителен е бројот на оние кои примиле трета доза, изјави министерот за здравство Беким Сали, на примопредавањето на донацијата од Италија од вкупно ...

Трета доза вакцина е најсигурната заштита, пациентите со коморбидитети да се вакцинираат, апелира Сали

еМагазин - 07.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...

Сали не кажа колку ќе чини уништувањето на Фајзер вакцините со поминат рок, вели дека вакцинирањето не е на солидно ...

MakPress - 08.02.2022

Бројот на граѓаните кои примиле прва доза на вакцина против Ковид-19 не е доволен, но уште понезадоволително е тоа што е многу мал бројот на оние кои примиле трета доза, која е најсигурниот штитник особено за пациентите со коморбидитети, изјави ...