TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Арсовска ветува набавка на 250 еко автобуси за подобар јавен превоз во Скопје

Слободен Печат - 21.10.2021

Набавка на нови 250 еко автобуси ќе се реализира уште во првите 82 дена од новиот градоначалнички мандат и од тука ќе почнат најавените промени во јавниот превоз, наменети за целиот град Скопје, односно за сите населени места, најави независната ...

БТР систем или 250 нови еко автобуси - за што ќе се одлучат скопјани?

Скопје инфо - 21.10.2021

Скопјани сметаат дека е време да добијат висококвалитетен јавен превоз. Потребно е сообраќајно решение за намалување на градскиот метеж, чекањето на семафори и аерозагадувањето. Што нудат кандидатите за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов ...

Арсовска: Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз

Сител - 21.10.2021

„Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Зошто Арсовска денес не се возеше со двокатните автобуси на Коце?, прашува СДСМ

Скопје1 - 21.10.2021

Интегрален текст од соопштение на СДСМ-Скопје: Зошто Данела Арсовска денес не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката „МАН“, какви што набави Петре Шилегов? Одговорот е јасен – ...

ЗА МОДЕРНО СКОПЈЕ: Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз, порача Арсовска

Курир - 21.10.2021

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Арсовска: Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз

Lider - 21.10.2021

-Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз – порача Арсовска

Република - 21.10.2021

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз, порача Арсовска

Скопје инфо - 21.10.2021

„Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

АРСОВСКА ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВО АВТОБУС НА ЈСП Возењето не е удобно поради дупките и шахтите на улиците

+инфо - 21.10.2021

Проектот за еко-автобуси, според Арсовска, ќе реши многу проблеми, а во исто време ќе направи ред на возење каде интервалот на доаѓање на автобуси ќе се скуси за да биде превозот побрз и почест.

Арсовска: Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз

Локално - 21.10.2021

„Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз – порача Арсовска

Press24 - 21.10.2021

„Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Арсовска: Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз

Канал5 - 21.10.2021

Непоходно е Скопје да добие бесплатен јавен превоз и нови еко автобуси. „Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се ...

Арсовска се возеше со градски автобус и не ѝ се допадна

Независен - 21.10.2021

На независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, не ѝ се допадна возењето во градски автобус низ улиците на Скопје, поради неизбалансираните шахти и бројните дупки на улиците.

Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз, порача Арсовска

Нетпрес - 21.10.2021

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Арсовска: Со 250 нови еко-автобуси до подобар градски превоз

PressingTV - 21.10.2021

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Арсовска ветува набавка на 250 еко автобуси, ветувањето ќе го реализира во првите 82 дена од мандатот

Zoom - 21.10.2021

Набавка на нови 250 еко автобуси ќе се реализира уште во првите 82 дена од новиот градоначалнички мандат и од тука ќе почнат најавените промени во јавниот превоз, наменети за целиот град Скопје, односно за сите населени места, најави независната ...

Со 250 нови еко автобуси до подобар градски превоз – порача Арсовска

Опсервер - 21.10.2021

„Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Арсовска се возеше со автобус на ЈСП: Непријатно е чувството поради дупките по улиците и неизбалансираните шахти

MakPress - 21.10.2021

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките по улиците и неизбалансираните шахти, поради кои се оштетуваат возилата, што ќе биде како проблем решено во првите 82 дена од ...

Арсовска ветува набавка на 250 еко автобуси за подобар јавен превоз во Скопје

Вечер Прес - 21.10.2021

Набавка на нови 250 еко автобуси ќе се реализира уште во првите 82 дена од новиот градоначалнички мандат и од тука ќе почнат најавените промени во јавниот превоз, наменети за целиот град Скопје, односно за сите населени места, најави независната ...

Зошто Арсовска не се возеше со двокатните автобуси на Коце !?

24Инфо - 21.10.2021

Зошто Данела Арсовска денес не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката „МАН“, какви што набави Петре Шилегов? – ја запрашаа кандидатката за градоначалник од градската ...

Арсовска ќе купува 250 нови екоавтобуси наместо БРТ-систем

360 степени - 21.10.2021

Проектот за екоавтобуси, според неа, ќе реши многу проблеми, а во исто време ќе направи и ред на возење со тоа што ќе се скрати интервалот на доаѓање на автобуси на станиците и транспортот ќе биде побрз и почест Купување нови 250 екоавтобуси за ...

СДСМ: Зошто Арсовска денес не се возеше со двокатните автобуси на Коце?

Frontline - 21.10.2021

Зошто Данела Арсовска денес не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката „МАН“, какви што набави Петре Шилегов, прашуваат од СДСМ.

СДСМ ПРАШУВА ЗОШТО АРСОВСКА НЕ СЕ ВОЗЕЛА СО ДВОКАТНИТЕ АВТОБУСИ „Дизелашите“ трошат 40 литри гориво на 100 километри?

+инфо - 21.10.2021

Маските почнуваат да паѓаат и Арсовска веќе не ветува набавка на електрични автобуси, наведува СДСМ. Зошто Данела Арсовска денеска не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката ...

СДСМ: Зошто Арсовска не се возеше со двокатните автобуси на Коце?

iPortal - 21.10.2021

Зошто Данела Арсовска денес не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката „МАН“, какви што набави Петре Шилегов, прашуваат од СДСМ.

Арсовска ќе купува 250 нови екоавтобуси наместо БРТ-систем

Либертас - 21.10.2021

Проектот за екоавтобуси, според неа, ќе реши многу проблеми, а во исто време ќе направи и ред на возење со тоа што ќе се скрати интервалот на доаѓање на автобуси на станиците и транспортот ќе биде побрз и почест Купување нови 250 екоавтобуси за ...

(ФОТО) СДСМ: Зошто Арсовска не се возеше со автобусите на ВМРО-ДПМНЕ, туку со тие што ги набави Шилегов?

Либертас - 21.10.2021

Зошто Данела Арсовска денеска не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката „МАН“, какви што набави Петре Шилегов? Вакво прашање постави СДСМ преку соопштение, откако кандидатката ...

СДСМ: Арсовска само ги „вози“ граѓаните, веќе не ветува набавка на електрични автобуси

Centar - 21.10.2021

Зошто Данела Арсовска денес не се возеше во двокатните дизел автобуси што ги набави ВМРО-ДПМНЕ, туку во автобуси од фабриката МАН, какви што набави Петре Шилегов, прашуваат од СДСМ како реакција на денешниот настан на кој кандидатката за ...