TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Единствена Македонија: Заев за грчки медиум призна дека брише сѐ што е македонско

Макфакс - 05.01.2019

Со вчерашното интервју за грчкиот „Ефимерида тон синдактон“, марионетата Зоран Заев целосно ги отвори картите дека со договорот со Преспа се раѓа нова нација во новата држава, се наведува во соопштение на партијата на Јанко Бачев, Единствена ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Сител - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Нова ТВ - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев: Не постои можност за промена на преспанскиот договор

Макфакс - 04.01.2019

Пријателството меѓу Македонија и Грција, придобивките од преспанскиот договор, процесите во македонскиот и грчкиот парламент, членството во НАТО и Нобеловата награда за мир, беа темите на кои се осврна премиерот Зоран Заев во интервјуто за грчкиот ...

Единствена Македонија: Сега кога марионетата Заев призна за грчки медиум дека брише се што е македонско, што ќе прави ...

А1 On - 05.01.2019

„Со вчерашното интервју за грчкиот „Ефимерида тон синдактон“, марионетата Зоран Заев целосно ги отвори картите дека со договорот со Преспа се раѓа нова нација во новата држава Република Северна Македонија и дека се признава грчкиот карактер на ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон”: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

24Инфо - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

+инфо - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев: Не постои можност за промена на преспанскиот договор

24Инфо - 04.01.2019

Пријателството меѓу Македонија и Грција, придобивките од преспанскиот договор, процесите во македонскиот и грчкиот парламент, членството во НАТО и Нобеловата награда за мир, беа темите на кои се осврна премиерот Зоран Заев во интервјуто за грчкиот ...

Единствена Македонија: Сега кога марионетата Заев призна дека брише се што е македонско, што ќе прави македонскиот ...

Скопје1 - 05.01.2019

Со вчерашното интервју за грчкиот „Ефимерида тон синдактон“, марионетата Зоран Заев целосно ги отвори картите дека со договорот со Преспа се раѓа нова нација во новата држава Република Северна Македонија и дека се признава грчкиот карактер на ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон”: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Слободен Печат - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Локално - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев: Не постои можност за промена на преспанскиот договор

Centar - 04.01.2019

Пријателството меѓу Македонија и Грција, придобивките од преспанскиот договор, процесите во македонскиот и грчкиот парламент, членството во НАТО и Нобеловата награда за мир, беа темите на кои се осврна премиерот Зоран Заев во интервјуто за грчкиот ...

Единствена Македонија: Заев за грчки медиум призна дека брише сѐ што е македонско

24Инфо - 05.01.2019

Со вчерашното интервју за грчкиот „Ефимерида тон синдактон“, марионетата Зоран Заев целосно ги отвори картите дека со договорот со Преспа се раѓа нова нација во новата држава, се наведува во соопштение на партијата на Јанко Бачев, Единствена ...

Заев: Критиките од опозициите во Македонија и Грција се исти, како да се браќа близнаци

1tv - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Press24 - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев: Не постои можност за промена на преспанскиот договор

Точка - 04.01.2019

Пријателството меѓу Македонија и Грција, придобивките од преспанскиот договор, процесите во македонскиот и грчкиот парламент, членството во НАТО и Нобеловата награда за мир, беа темите на кои се осврна премиерот Зоран Заев во интервјуто за грчкиот ...

Единствена Македонија: Сега кога марионетата Заев призна за грчки медиум дека брише се што е македонско, што ќе прави ...

Опсервер - 06.01.2019

Со вчерашното интервју за грчкиот „Ефимерида тон синдактон“, марионетата Зоран Заев целосно ги отвори картите дека со договорот со Преспа се раѓа нова нација во новата држава Република Северна Македонија и дека се признава грчкиот карактер на ...

Заев: Критиките од опозициите во Македонија и Грција се исти, како да се браќа близнаци

Либертас - 04.01.2019

Тој говори и за политиката на неговиот претходник Никола Груевски и проектот „Скопје 2014“ за кој објаснува дека чинел една милијарда евра, но и дека бил провокација за Грција. За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Независен - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Бриф - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Ципрас: Заев ги разби сите аргументи на Мицотакис

Нетпрес - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Независен - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Канал5 - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон", премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Заев за „Ефимерида тон синдактон": Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Канал5 - 04.01.2019

Јас и мојот добар пријател Алексис донесовме одлуки и го презедовме целиот политички ризик бидејќи веруваме дека ова е правилната одлука за иднината на нашите татковини. За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните ...

Ципрас: Заев ги разби сите аргументи на Мицотакис против Договорот од Преспа

Н.Македонија - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев: Не постои можност некој да го смени Договорот од Преспа

Н.Македонија - 04.01.2019

Сите одлуки што се носат од македонските институции се засекогаш, порача премиерот Зоран Заев, во интервјуто за грчкиот весник „Ефимерида тон синдактон“. -Процесот во нашите земји е неповратен. Не постои можност некој да го смени Договорот од Преспа.

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

А1 On - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Опсервер - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев ги урива псевдо-толкувањата на Нова демократија за националност, јазик и отстапување

Фактор - 04.01.2019

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас вели дека премиерот Зоран Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на грчкиот опозиционер, Киријакос Мицотакис против Преспанскиот Договор. Во соопштението од кабинетот на Ципрас наведуваат и делови од интервјуто на ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Локално - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Либертас - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

Press24 - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

24Инфо - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон”, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев не сака да биде кандидат за претседател за да не ја загуби радоста од имплементацијата на Договорот со Грција

+инфо - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Заев: Критиките од опозициите во Македонија и Грција се исти, како да се браќа близнаци

+инфо - 04.01.2019

Тој говори и за политиката на неговиот претходник Никола Груевски и проектот „Скопје 2014“ за кој објаснува дека чинел една милијарда евра, но и дека бил провокација за Грција. За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните ...

Кабинет на Ципрас: Заев ги разби сите аргументи на Мицотакис

Р.С.Европа - 04.01.2019

Во денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на Кирјакос Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

Заев: Со мојот пријател Алексис презедовме политички ризик, но најголема награда е иднината на земјите и граѓаните

МКД - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори во Македонија, како и за ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

1tv - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Заев за грчки весник: Верувам дека над 80 пратеници ќе гласаат за уставните измени

Фокус - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Ципрас: Заев ги разби сите аргументи на Мицотакис

Фокус - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон": Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

MTM - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис, тврди кабинетот на Ципрас

Телма - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

ЗАЕВ: Нема да се кандидрам за претседател за да не ја загубам радоста кога ќе се имплементира договорот

Вечер Прес - 04.01.2019

Во интервју за грчкиот весник „Ефимерида тон синдактон“,премиерот Зоран Заев вели дека дека нема да се кандидира за преседател на престојните претседателски избори,а меѓу другото одгавара и на низа прашања поврзани со догворот од Преспа, ...

Кабинет на Ципрас: Заев со интервјуто ги разби сите аргументи на Мицотакис

Опсервер - 04.01.2019

Со денешното интервју за „Ефимерида тон синдактон“, премиерот на ПЈРМ Зоран Заев, ги разби сите аргументи на господинот Мицотакис против Договорот од Преспа, коментираат од кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од ...

Заев: Нема да се кандидрам за претседател за да не ја загубам радоста кога ќе се имплементира договорот

Република - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Заев за „Ефимерида тон синдактон“: Двете земји и граѓаните може да бидат искрени пријатели

А1 On - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Заев за „Ефимерида“: Членството во НАТО ќе донесе мир и гаранции за мир на Балканот

Нова ТВ - 04.01.2019

Премиерот Заев во интервју за грчкиот весник „Ефимерида тон синдактон“, се надева дека решението меѓу Македонија и Грција ќе добие зелено светло од пратениците и во двете земји но потврдува и дека е загрижен, јави дописничката на МИА од Атина.

Заев не сака да биде кандидат за претседател за да не ја загуби радоста од имплементацијата на Договорот со Грција

iPortal - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Заев за грчки весник: Македонија е црна дупка на Балканот – новото име никој не може да го смени

Курир - 04.01.2019

За искрено пријателство меѓу двете земји и двата народи, за позитивните придобивки од Договорот од Преспа, за процесите во македонското Собрание и грчкиот Парламент, за членството во НАТО, претстојните претседателски избори кај нас, но и за ...

Договорот од Преспа за Заев и Ципрас е вистинска одлука, грчката опозиција со критики

24 Вести - 04.01.2019

Со порака за пријателство и желби за новата година кон сите Грци, македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за „Ефимерида тон синдактон“ изразува убеденост за позитивен исход на уставните измени во Парламентот и ратификација на преспанскиот ...