TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија ја обвини Украина за повторен напад со дронови врз Москва

Deutsche Welle - 04.07.2023

Русија соопшти дека повторно спречила напад со дронови врз Москва и околниот регион, авионскиот сообраќај на аеродромот Внуково бил делумно пренасочен. Според руското Министерство за одбрана, биле пресретнати најмалку пет дронови, а нема жртви, ниту ...

(ВИДЕО) ОВА Е МЕЃУНАРОДЕН ТЕРОРИЗАМ На пет места соборени дроновите близу Москва, а едно од нив е аеродромот Внуково

+инфо

Русија вели дека одбила украински напад со дронови на Москва, поради кој бил затворен аеродромот „Внуково“

Сакам да кажам

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Бизнис Вести - 04.07.2023

Руските власти денеска соопштија дека пет беспилотни летала биле соборени во пошироката област на Москва и дека поради тоа е нарушена работата на меѓународниот аеродром Внуково, во близина на главниот град, а за „терористичкиот чин“ ја обвинија ...

Затворен аеродром во Москва поради напади со дрон

Слободен Печат

Пресретнати пет беспилотни летала во близина на Москва, пренасочени летовите од Меѓународниот аеродром Внуково

CivilMedia

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Опсервер

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Република

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Бриф

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Канал5

24Инфо Lider Независен Макфакс Нетпрес Сител