TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидатот Петровски обвинува за манипулации во ДИК, а оттаму го демантираат

24 Вести - 01.03.2019

Филип Петровски најави кривична пријава до Државната изборна комисија. Поранешниот директор на Државен архив од Владата на ВМРО ДПМНЕ, сега самостојно собира потписи за претседтелска кандидатура, но се жали на нерегуларности во процедурата на ДИК.

Службеници на ДИК фатени на дело додека ги фалсификуваат листите со потписи за Филип Петровски?

365 - 28.02.2019

„Вечерва службеници-Албанци во подрачната канцеларија на ДИК во Гази Баба фатени на лице место како ги фалсификуваат формуларите за потписи на д-р Филип Петровски. Повикана е полиција и во моментот е тензично во канцеларијата на ДИК!“, пишува Јанко ...

Бачев: Службеници на ДИК фатени како ги фалсификуваат формуларите за потписи на Филип Петровски

Скопје1 - 28.02.2019

Лидерот на политичката партија Единствена Македонија, Јанко Бачев на својот Фејсбук профил напиша дека службаници на ДИК се фатени како ги фалсификуваат формуларите за потписи на кандидатот за претседател Филип Петровски.