TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бојкоти па блокади, а со чии пари?

Р.С.Европа - 08.11.2018

Разни иницијативи за бојкотирање, блокирање, протестирање организираат и најавуваат протести против промена на Уставот и зачувување на името на државата. Освен протести пред институциите, се прават собири и пред домовите на пратениците.

Петровски: Двајца „тигри“ не нè оставија на само со Муковски, тој не може слободно да размислува

Фокус - 08.11.2018

Продолжуваат протестите на „Македонија бојкотирам“. По протестот одржан синоќа пред домот на пратеникот Крсто Муковски, демонстрантите викендов ќе протестираат пред куќите на пратениците Сашо Василевски и Љубен Арнаудов во Охрид.

Петровски: Мукоски е патриот, ама е уценет и исплашен

Независен - 08.11.2018

Крсте Мукоски го знам дваесетина години, тој е патриот, ама се гледа дека е уценет и исплашен. Тоа што гласаше за уставните измени, сигурно не е по негова желба, вели Филип Петровски, кој беше дел од тимот на „Македонија блокира“, кој вчеравечер го ...

Единствена Македонија: Задоволни сме од средбата со пратеникот Мукоски

А1 On - 08.11.2018

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Мукоски во ...

ВИДЕО Мукоски кон поранешните сопартијци кои протестира пред неговиот дом: Контраефект правите, влезете да ...

Фокус - 08.11.2018

Независниот пратеник, Крсто Мукоски, ги покани во својот дом дел од демонстрантите кои протестираа вчера пред неговиот дом. На поранешниот сопартиец, Филип Петровски, тој му рече дека со протестот се прави контраефект и го замоли да им рече на ...

(ВИДЕО) Од „Македонија блокира“ му ја пееја „Едно име имаме“ на Крсто Мукоски пред неговиот дом

еМагазин - 08.11.2018

Синоќа во организација на движењето „Македонија блокира“ се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, обвинет за случувањата од 27.април во македонското Собрание, а кој неодамна излезе од домашен притвор и гласаше за старт на ...

По Крсто Мукоски, кој е следниот пред чиј дом ќе се протестира?

Фактор - 08.11.2018

Припадници на Македонија - блокира синоќа протестираа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, а во сабота ќе протестираат пред домовите на пратениците од Охрид, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов кои исто така гласаа за отворање на Уставот.

Мукоски ги прими демонстрантите во својот дом

Фокус - 07.11.2018

Во организација на движењето „Македонија блокира“ денеска група граѓани одржаа протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. Тие со свеќи во рацете и со пеење патриотски песни му порачаа да се премисли и да не гласа за уставните измени ...

Движењето „Македонија блокира“ пред домот на Муковски го повика тој да не гласа за уставните измени

Република - 08.11.2018

Припадинци на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од ...

Протест во Вевчани и пред домот на пратеникот Мукоски

24 Вести - 07.11.2018

Група поддржувачи на движењето „Македонија блокира” вечерва во Вевчани одржаа протест пред општината и пред домот на пратеникот Крсто Мукоски. Му врачија протестно писмо во врска со неговото гласање за уставните измени и од него побараа да ја ...

Протест пред домот на Мукоски во Вевчани

Алсат-М - 07.11.2018

Речиси истовремено со протестот против пресудата за Никола Груевски, во Вевчани група демонстранти се собра пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за Уставни измени.

Претставници на движењето „Македонија блокира“ се сретнаа со пратеникот Мукоски во неговиот дом

OhridNews - 07.11.2018

Движењето „Македонија блокира“ вечерва во Вевчани одржа протест против уставните измени со цел промена на името. На протестот беше прочитано писмото кое подоцна му беше предадено на пратеникот Крсто Мукоски во неговиот дом, каде тој прими ...

Иреални сказни од реалниот живот: На каква вага се мери „општествено прифатливото ниво на амнестија“?

Либертас - 07.11.2018

Помеѓу евроинтузијазмот и евроравнодушноста!? Дегутантно е,понижувачки, безмалку бизарно, кога, денеска, го слушате портирот Мукоски, како од судиите бара да го “релаксираат”, да ги проретчат рочиштата затоа штотој (обвинет за најтешко кривично ...

Мукоски: Им благодарам што им текна да ме посетат, ама протестното писмо за уставните измени е на погрешна адреса

МКД - 07.11.2018

Пратеникот Крсте Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ е позитивно изненаден од најавата на поддржувачите на „Македонија блокира“ да го посетат во неговиот дом во Вевчани после 11 месеци. „Многу им благодарам и позитивно сум изненаден што им текна по 11 месеци да ...

Се протестираше и пред домот на Крсто Мукоски во Вевчани

Канал5 - 07.11.2018

Вечерва се протестираше и во Вевчани. Неколку десетици се собраа и се упатија кон домот на пратеникот Крсто Мукоски, со цел да му кажат дека не треба да гласа за уставните измени.Протестот беше во организација на Единствена Македонија на Јанко ...

ВИДЕО: „Македонија блокира“ на протест пред домот на Крсто Мукоски

А1 On - 07.11.2018

Со запалени свеќи и патриотски песни, вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за Уставни измени. Со автобус од Скопје, партијата „Единствена Македонија“ транспортираше дел ...

Единствена Македонија ќе протестира пред домот на Крсто Мукоски во Вевчани

Канал5 - 07.11.2018

За денеска најавен е протест организиран од партијата на Јанко Бачев “Единствена Македонија”, пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, кој гласаше за уставните измени. Од партијата најавија дека во следниот период ќе протестираат и пред ...

„Македонија блокира“ пред домот на Муковски: Не гласајте за уставните измени

Press24 - 07.11.2018

Припадинци на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од ...

Македонија-Блокира вечерва ќе протестира пред домот на пратеникот Крсто Мукоски

Либертас - 07.11.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ најавија дека вечерва во 19.00 часот ќе одржат протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски. „Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, ...

Кризниот штаб „Македонија-Блокира“ пред домот на Мукоски во Вевчани

ТВ21 - 07.11.2018

Кризниот штаб на движењето Македонија-Блокира, кое порано се нарекуваше Македонија Бојкотира, вечерва се собраа пред домот на Крсто Мукоски во Вевчани, еден од пратениците кој беше исклучен од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поради гласот за отворање на ...

Мукоски изненаден од најавената „посета“ од Македонија #Блокира, ќе ги послужи со кафе и благо

365 - 07.11.2018

По најавата од Кризниот штаб против промена на Уставот обединет под името „Македонија #Блокира“, за народен собир пред домот на Крсто Мукоски , пратеникот вели дека е позитивно изненаден што „по 11 месеци им текнало да го видат“.

„Македонија #Блокира“ денес на „народен собир“ пред домот на пратеникот Крсто Мукоски

365 - 07.11.2018

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори, составен од 84 организации, меѓу кои и партијата Единствена Македонија, а кој од „Македонија-Бојкотира“ беше преименуван во „Македонија-Блокира“, најави дека ...

Мукоски: Дојдете, ќе ве примам на кафе

Фактор - 07.11.2018

Исклучениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, за МКД.мк денеска изјави дека ќе ги прими дома посетителите од „Македонија Блокира“ кои за денеска најавија протест пред неговиот дом во Вевчани.

(ВИДЕО) Македонија - Блокира му отиде на Крсто во Вевчани - еве што ми порачаа

Фактор - 07.11.2018

Од движењето Македонија-Блокира, вечерва се собраа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. Тој е еден од пратениците кој е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ затоа што гласаше за уставни измени.

„Македонија Блокира“ го пикира домот на Крсто Мукоски

Фактор - 07.11.2018

Новоформираното движење „Македонија Блокира“ која прерасна од „Македонија Бојкотира“ за денеска го пикира домот на „одметнатиот“ пратеник Крсто Мукоски. Изминатиот викенд ова движење го формираа 80-тина организации, партии и здруженија и, меќу ...

Петровски: Двајца „тигри“ не нè оставија на само со Муковски, тој не може слободно да размислува

Пулс24 - 08.11.2018

Протестите на „Македонија бојкотирам“ продолжуваат. По синоќешниот пред домот на пратеникот Крсто Муковски, демонстрантите викендов ќе протестираат пред куќите на пратениците Сашо Василевски и Љубен Арнаудов во Охрид.

Филип Петровски за Независен: Мукоски е патриот, ама е уценет и исплашен

Пулс24 - 08.11.2018

Крсте Мукоски го знам дваесетина години, тој е патриот, ама се гледа дека е уценет и исплашен. Тоа што гласаше за уставните измени, сигурно не е по негова желба, вели Филип Петровски, кој беше дел од тимот на „Македонија блокира“, кој вчеравечер го ...

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Макфакс - 08.11.2018

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во ...

Мукоски кон поранешните сопартијци: Правите контраефект

Press24 - 08.11.2018

Независниот пратеник, Крсто Мукоски, ги покани во својот дом дел од демонстрантите кои протестираа вчера пред неговиот дом. -Ако сакате да разговараме влезете внатре. Како добар човек и домаќин ќе ве примам дома. Кажете им на луѓето да се повлечат.

Македонија Блокира на гости кај Мукоски

CivilMedia - 08.11.2018

Синоќа движењето „Македонија блокира“ протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, кој неодамна излезе од домашен притвор и гласаше за отпочнување на процедурата за промена на Уставот.

(Видео)-Од “Македонија блокира” му ја пееја песната “едно име имаме” на пратеникот Крсто Муковски

Радар - 08.11.2018

Припадници на Македонија – блокира синоќа протестираа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, а во сабота ќе протестираат пред домовите на пратениците од Охрид, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов кои исто така гласаа за отворање на Уставот.

Движењето “Македонија блокира“ пред домот на Муковски

Пулс24 - 08.11.2018

Припадинци на Граѓанското движење против уставните измени „Македонија блокира“ синоќа од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од ...

Демонстранти пред домот на Мукоски, тој ги покани на кафе

+инфо - 07.11.2018

Група поддржувачи на движењето „Македонија блокира” вечерва во Вевчани одржаа протест пред општината и пред домот на пратеникот Крсто Мукоски. Демонстрантите му врачија протестно писмо во врска со неговото гласање за уставните измени и од него ...

МУКОСКИ ЗА ПРОТЕСТОТ ПРЕД НЕГОВАТА КУЌА:Нека дојдат ќе ги пречекам со кафе и благо

Вечер - 07.11.2018

Движењето “Македонија блокира“ денеска ќе одржи собир во Вевчани и ќе го посети домот на Мукоски, каде што ќе му врачи протестно писмо во врска со неговото гласање за уставните измени. Од Движењето соопштуваат дека во сабота, повторно ќе се соберат ...

Мукоски: Им благодарам што им текна да ме посетат, ама протестното писмо за уставните измени е на погрешна адреса

Press24 - 07.11.2018

„Многу им благодарам и позитивно сум изненаден што им текна по 11 месеци да ме видат. Се разбира во мојот дом ќе испиеме кафе, ќе бидат послужени со благо. Нема никаков проблем“, изјави за МКД.мк пратеникот Мукоски.

(Видео) Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Макфакс - 07.11.2018

Со запалени свеќи и патриотски песни вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски, кој во Собранието гласаше за почнување на процесот за уставниte измени. Со автобус од Скопје партијата Единствена Македонија транспортираше голем ...

Движењето „Македонија блокира” пред домот на Муковски го повика тој да не гласа за уставните измени

Вечер - 07.11.2018

Припадинци на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира” вечерва од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од ...

Протест денеска пред домот на Крсто Мукоски

Сител - 07.11.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ најавуваат дека вечерва во 19.00 часот ќе одржат протест пред домот на пратеникот Крсто Муковски. Како што стои во партиското соопштение, протестот е наречен собир.

Мукоски ќе им понуди благо и кафе на демонстрантите кои ќе протестираат вечерва пред неговиот дом

Фокус - 07.11.2018

Пратеникот Крсо Мукоски вели дека е позитивно изненаден што вечерва пред неговиот дом во Вевчани ќе се одржи протест организиран од „Македонија Блокира“. Тој им порачува на посетителите дека ќе ги прими во својот дом и дека ќе ги послужи со кафе и ...

Свеќи и протест пред домот на пратеникот Мукоски во Вевчани

МКД - 07.11.2018

Со свеќи во рака од движењето Македонија-Блокира, вечерва се собраа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. Тој е еден од пратениците кој е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ затоа што гласаше за уставни измени.

Муковски ги прими демонстрантите во својот дом, тие задоволни од средбата со пратеникот

ТВ21 - 08.11.2018

Демонстрантите кои протестираа вчера пред домот на пратеникот Крсто Муковски, разговараа со пратеникот и во мирна атмосфера ги решија сите несогласувања. Од „Единствена Македонија“ испратија соопштение во кое што го истакнуваат задоволството од ...

Мукоски кон поранешните сопартијци кои протестира пред неговиот дом: Контраефект правите,…

Локално - 08.11.2018

Независниот пратеник, Крсто Мукоски, ги покани во својот дом дел од демонстрантите кои протестираа вчера пред неговиот дом. На поранешниот сопартиец, Филип Петровски, тој му рече дека со протестот се прави контраефект и го замоли да им рече на ...

Мукоски на демонстрантите им ја отвори вратата од својата куќа

Нова ТВ - 07.11.2018

Во организација на движењето „Македонија блокира“ денеска група граѓани одржаа протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. Демонстрантите му врачија протестно писмо во врска со неговото гласање за уставните измени, и од него побараа ...

Мукоски: Им благодарам што им текна да ме посетат, ама протестното писмо за уставните измени е на погрешна адреса

Либертас - 07.11.2018

Пратеникот Крсте Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ е позитивно изненаден од најавата на поддржувачите на „Македонија блокира“ да го посетат во неговиот дом во Вевчани по 11 месеци. „Многу им благодарам и позитивно сум изненаден што им текна по 11 месеци да ме ...

(Видео) Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Centar - 08.11.2018

Со запалени свеќи и патриотски песни вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски, кој во Собранието гласаше за почнување на процесот за уставниte измени. Со автобус од Скопје партијата Единствена Македонија транспортираше голем ...

Протест пред домот на Мукоски, да не гласа за уставните измени

Локално - 07.11.2018

Припадинци на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од ...

Македонија-Блокира вечерва ќе протестира пред домот на пратеникот Крсто Мукоски

Локално - 07.11.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ најавија дека вечерва во 19.00 часот ќе одржат протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски. „Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, ...

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Centar - 08.11.2018

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија- блокира“ синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани оствари средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом, соопшти Единствена Македонија.

Демонстрантите му дојдоа на Мукоски со свеќи во рацете - тој ги прими дома на „кафе и ракија"

Press24 - 07.11.2018

Во организација на движењето „Македонија блокира“ денеска група граѓани одржаа протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, ,пренесе Фокус. Тие со свеќи во рацете и со пеење патриотски песни му порачаа да се премисли и да не гласа за ...

Движењето „Македонија блокира“ пред домот на Муковски

Независен - 07.11.2018

Припадинци на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од ...