TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР ги демантира информациите објавени преку социјалните мрежи за киднапирања

Слободен Печат - 16.11.2023

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани преку социјалните мрежи за киднапирања. На социјалните мрежи синоќа беше објавена фотографија од наводни киднапери кои се движат низ Батинци и киднапираат деца.

МВР со важно известување вечерва до граѓаните: Нема ниту едно одземено дете, ниту какви било киднапери

Press24

Вечерва МВР излезе со важна вест до граѓаните

Centar

МВР демантира: Нема ниту едно одземено дете, ниту било какви киднапери

Локално

МВР: Нема никакви киднапери, ниту одземено дете

Република

МВР ги демантира информациите објавени преку социјалните мрежи за киднапирања

24 Вести

МВР ги демантира информациите објавени преку социјалните мрежи за киднапирања

Бриф

Вечер Прес Либертас Сител Денешен Канал5 Gostivarpress.mk еМагазин

МВР ЗА КУРИР: Нема ниту едно одземено дете, да не се шират дезинформации

Курир - 15.11.2023

На социјалните мрежи масовно се споделува фотографија на која се наоѓаат пет лица, со текст дека истите се киднапери на деца и дека се наоѓаат на територија на Скопје и скопско. Меѓу последно објавените постови е и на корисник на Фејсбук кој има ...

ФОТО Драматичен апел се шири на друштвените мрежи! “Ова се киднапери на деца во Скопје”

4NEWS

На социјалните мрежи се шири фотографија со наводни киднапери на деца – МВР апелира да не се шират лажни вести

Фокус

Лажна објава на Фејсбук ги вознемири родителите - Има ли киднапери на деца низ Скопје?

Скопје инфо

Лажна објава на Фејсбук ги вознемири родителите – Има ли киднапери на деца низ Скопје?

Независен

📸 НЕМА КИДНАПИРАНИ ДЕЦА, ЛУЃЕТО ОД ФОТОГРАФИЈАТА СЕ РОМАНЦИ! Апел од МВР да не се пласираат лажни вести по социјалните мрежи

+инфо

МВР: Лажни се информациите дека се крадат деца во Скопје

Press24

А1 On Скопје1 Нетпрес Точка

МВР: Граѓаните да не наседнуваат на дезинформации, полицијата ја гарантира безбедноста

4NEWS - 15.11.2023

Министерството за внатрешни работи ги демантира лагите кои некои лица ги пласираат преку социјалните мрежи за некакви наводни киднапери. Нема ниту едно одземено дете, ниту било какви киднапери.

Граѓаните да не наседнуваат на дезинформации, полицијата ја гарантира безбедноста

ТВ21

МВР: Нема киднапирано дете, ниту какви било киднапери, не наседнувајте на дезинформации

Н.Македонија

МВР: Граѓаните да не наседнуваат на дезинформации, не постојат никакви киднапери, полицијата ја гарантира безбедноста

24Инфо

ОТКАКО НА ИНТЕРНЕТ СЕ ШИРЕШЕ ЛАЖНА ПАНИЧНА ВЕСТ ЗА КИДНАПИРАЊЕ ДЕЦА: Вечерва МВР излезе остра реакција за лагите, наведувајќи дека граѓаните се безбедни!

Вести плус

Лажна вест за киднапери на деца во Скопје направи паника, МВР апелира граѓаните да не наседнуваат на дезинформации

МКД

МВР: Нема никакви киднапери, граѓаните да не наседнуваат на дезинформации

MakPress

Kumanovo News Тера 360 степени