TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

84 отсто од хоспитализираните изминативе пет недели не се вакцинирани против ковид-19

Сакам да кажам - 10.09.2021

Од 6 август до 9 септември од ковид-19 во земјава починале 678 лица, при што 591 (87%) од починатите не биле вакцинирани, а 87 починат (12%) примиле вакцина против коронавирус, стои во неделната анализа на Министерството за здравство.

80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Centar - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ:80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Канал5 - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ: 80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

ТВ21 - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ: 80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Кумановски м. - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ: 80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Опсервер - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Телма - 10.09.2021

Во период од 06.08 до 09.09.2021 на територија на државата 26.053 граѓани, се позитивни од тестирани на Ковид 19, од нив 19% биле целосно вакцинирани со две дози, односно 5175 лица. Голем е бројот на невакцинирани граѓани кои се заразиле со Ковид 19.

80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните со Ковид-19, се невакцинирани

еМагазин - 10.09.2021

Според статистика за изминативе пет недели, 20.878 граѓани, односно дури 80% од позитивните на Ковид-19 не биле вакцинирани, информираат од Министерство за здравство. „Во период од 6 август до 9 септември, на територија на државата 26.053 граѓани, ...

МЗ:80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Frontline - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

19% од позитивните граѓани и 12% од починатите биле целосно вакцинирани

MakPress - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

КОРОНАТА ГИ ПОЛНИ БОЛНИЦИТЕ СО НЕВАКЦИНИРАНИ 84 отсто од хоспитализираните не биле имунизирани

+инфо - 10.09.2021

Во период од 06 август до 09 септември годинава, на територија на државата 26.053 граѓани се позитивни на ковид 19, од нив 19 отсто биле целосно вакцинирани, односно 5.175 лица, соопшти Министерството за здравство.

МЗ: 80 отсто од новите случаи и 84 проценти од хоспитализираните со ковид-19 се невакцинирани

Република - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Нова ТВ - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

Најголем дел од хоспитализираните се невакцинирани

Фокус - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

Од новите случаи на ковид-19 не се вакцинирани 80 отсто, а од починатите 12 отсто примиле вакцина

МКД - 10.09.2021

Вкупно 754.271 граѓанин се вакцинирани заклучно со вчерашниот ден, прва доза вакцина вчера примиле 1.959 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 16.737 граѓани, информира Министерството за здравство.

Министерството за здравство објавува статистика: Смртноста кај невакцинираните е драстично поголема

Курир - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ: 80% од новозаразените со ковид-19 и 84% од хоспитализираните се невакцинирани

Факултети - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со ковид-19, во период од 6 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ: 80 отсто од новите случаи и 84 отсто од хоспитализираните со ковид-19 се невакцинирани

Н.Македонија - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на позитивните случаи со ковид-19, во периодот од 6 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање на втора ...

80% од новите случаи и 84% од хоспитализираните, со Ковид 19, се невакцинирани

Скопје инфо - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

Здравство: 84 отсто од хоспитализираните не биле имунизирани

Нетпрес - 10.09.2021

Голем е бројот на невакцинирани граѓани кои се заразиле со коронавирусот, соопшти Министерството за здравство, додавајќи дека во последните пет недели дури 20.878 граѓани или 80 отсто од позитивните на ковид-19 не биле вакцинирани.

АНАЛИЗА: За пет седмици починале 678 лица , од нив 591 пациент не биле вакцинирани

Локално - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

СМРТНОСТА КАЈ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ОД КОВИД ЗНАЧИТЕЛНО ПОГОЛЕМА: За пет недели починаа 678 луѓе, 87 отсто се невакцинирани

Фактор - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

Смртноста кај невакцинираните е драстично поголема, предупредуваат од министерството за здравство

Нетпрес - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објави во петокот анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Cofvid-19, во периодот од 6-ти август заклучно со 9-ти септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и минале најмалку 14 ...

МЗ: 80 проценти од новите случаи и 84 отсто од хоспитализираните со Ковид-19 се невакцинирани

Сител - 10.09.2021

Во период од 6 август до септември на територија на државата како позитивни на Ковид-19 се потврдени 26.053 граѓани, од кои 19 проценти, односно 5175 лица, биле целосно вакцинирани. Според статистика за изминативе пет недели, 20.878 граѓани, односно ...

МЗ: 80 проценти од новите случаи и 84 отсто од хоспитализираните со ковид-19 се невакцинирани

Слободен Печат - 10.09.2021

Во период од 6 август до септември на територија на државата како позитивни на ковид-19 се потврдени 26.053 граѓани, од кои 19 проценти, односно 5175 лица, биле целосно вакцинирани. Според статистика за изминативе пет недели, 20 878 граѓани, односно ...

МЗ: Драстично поголем број на заразени и починати кај невакцинираните

Lider - 10.09.2021

80 проценти од новите случаи и 84 отсто од хоспитализираните со Ковид-19 се невакцинирани Во период од 6 август до септември на територија на државата како позитивни на Ковид-19 се потврдени 26.053 граѓани, од кои 19 проценти, односно 5175 лица, ...

МЗ: 80 проценти од новите случаи и 84 отсто од хоспитализираните со Ковид-19 се невакцинирани

OhridNews - 10.09.2021

Во период од 6 август до септември на територија на државата како позитивни на Ковид-19 се потврдени 26.053 граѓани, од кои 19 проценти, односно 5175 лица, биле целосно вакцинирани. Според статистика за изминативе пет недели, 20.878 граѓани, односно ...

Министерството за здравство објави статистика: Смртноста кај невакцинираните е драстично поголема

Press24 - 10.09.2021

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање ...

МЗ: 84 отсто од хоспитализираните со Ковид-19 се невакцинирани

Независен - 10.09.2021

Во период од 6 август до септември на територија на државата како позитивни на Ковид-19 се потврдени 26.053 граѓани, од кои 19 проценти, односно 5.175 лица, биле целосно вакцинирани. Според статистика за изминативе пет недели, 20.878 граѓани, ...