TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин го обвинува Западот за војната во Украина

Р.С.Европа - 21.02.2023

Рускиот претседател во говорот до нацијата не навести крај на војната во Украина, остана на ставот дека Западот е виновен за ескалација на конфликтот, а се пофали и дека Русија ги има сите финансиски ресурси за да ја гарантира својата национална ...

Русија го суспендираше учеството во Договорот за намалување на стратешкото оружје

Слободен Печат

Путин: Ако САД извршат тестирање на нуклеарно оружје, тоа ќе го направиме и ние

Макфакс

Путин: Тие ја започнаа војната, а ние употребивме сила за да ја запреме, Русија сака да го реши конфликтот во Украина по мирен пат

360 степени

Путин: Западот сака локалниот конфликт да го претвори во глобален, подготвеноста на нашите нуклеарни сили е на над 90% (ВИДЕО)

МКД

Обраќање на Путин за т.н. „специјална воена операција“ во Украина, Западот и влијанието на санкциите врз руската економија

Опсервер

ЗАПАДОТ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ИСПЕРЕ ОД СРАМОТ Путин вели дека во Украина се користи „одвратен метод на измама“ како некогаш во Југославија

+инфо

А1 On Сакам да кажам Фактор Р.С.Европа Антропол Антропол Кајгана Р.С.Европа

(Во живо) Историско обраќање на Путин: Тие ја почнаа војната, а ние користиме сила за да ја запреме

Макфакс - 21.02.2023

Рускиот претседател Владимир Путин држи говор за состојбата на нацијата пред двата дома на рускиот парламент, неколку дена пред годишнината од почетокот на војната во Украина. Тој рече дека говорот го одржува во многу тешко време, во време кога се ...

ИСТОРИСКО ОБРАЌАЊЕ НА ПУТИН: „Тие ја започнаа војната, ние користиме сила за да ја запреме“/ВИДЕО

Вечер Прес

(ВИДЕО) Путин ѝ се обраќа на нацијата: Украина ја започна војната

Бриф

Путин: Мнозинството од рускиот народ ја поддржува операцијата во Донбас

Кумановски м.

Путин и се обрати на нацијата: Украина ја започна војната

Вести плус

Започна обраќањето на Путин: Тие ја започнаа војната, ние употребуваме сила за да ја запреме

Кумановски м.

(Во живо) Историко обраќање на Путин: Тие ја започнаа војната, а ние користиме сила за да ја запреме

MTM

Точка Канал5 Република Република Н.Македонија Фокус Lider

Путин испрати порака до олигарсите што живеат на Запад

Макфакс - 21.02.2023

Рускиот претседател Владимир Путин им се обрати на олигарсите кои живеат на Запад. Тој зборуваше за проблемите што ги имала поранешната советска економија. „ Се сеќаваме на проблемите од 90-тите, но потоа земјата почна да создава нова економија ...

Путин испрати порака до олигарсите кои живеат на Запад

MTM

Путин: Планираме масовно производство на напредно оружје

Точка

Путин испрати порака до олигарсите кои живеат на Запад

Centar

Откри пеколен план: „Путин ќе се обиде да го дестабилизира Балканот и тоа преку Србија“

Во Центар - 20.02.2023

Лидерот на руската опозиција Михаил Ходорковски смета дека претседателот на Русијa, Владимир Путин, ќе се обиде да го дестабилизира Балканот. Според него, тој сака преку операции нанБалканот, да им го отежне животот на Европејците.

Руски дисидент: Ако војната во Украина продолжи, тој ќе се обиде да го дестабилизира Балканот

Локално

Поранешен руски олигарх: Путин преку Србија ќе се обиде да го дестабилизира Балканот

CivilMedia

Ходорковски: Ако војната во Украина продолжи, Путин ќе проба да го дестабилизира Балканот

Мета

Рускиот опозиционер предупредува: Путин преку Србија ќе го дестабилизира Балканот

Макфакс

Руски опозиционер предупредува: Путин преку Србија ќе го дестабилизира Балканот

Точка

Руски опозиционер предупредува: Путин преку Србија ќе го дестабилизира Балканот

MTM

24 Вести Centar Фактор Независен Вечер Прес