TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД одобрија воена помош за Украина од 200 милиони долари поради можна руска инвазија

Сакам да кажам - 19.01.2022

Државниот секретар на САД, Ентони Блинкен, пристигна во Европа додека се стравува дека руската инвазија на Украина е само прашање на време. Тој ќе има разговори со претседателот Зеленски во Киев, пред да се сретне со европските сојузници во Берлин и ...

Ентони Блинкен: Русија би можела да изврши напад за многу кратко време

Макфакс

САД ја зголемуваат воената помош за Украина додека растат тензиите со Русија

Р.С.Европа

САД со 200 милони долари ја помага Украина поради можен напад од Русија

Фокус

Ентони Блинкен: Русија би можела да изврши напад за многу кратко време

MTM

Блинкен во Киев на средба со Зеленски

Р.С.Европа

Блинкен утринава допатува во Киев

Опсервер

Сител Денешен MakPress Во Центар А1 On Слободен Печат Р.С.Европа Опсервер

Лавров: Состојбата на Балканот да се развива позитивно

МКД - 19.01.2022

Германија и Русија имаат заеднички интерес ситуацијата на Балканот да се развива според позитивно сценарио, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во Москва, на заедничката прес-конференција со германската министерка за ...

Бербок: Германија е подготвена да разговара за заедничките безбедносни прашања со Русија

А1 On

Бербок во Москва: Подготвени сме за сериозен дијалог со Русија

Deutsche Welle

Лавров и Бербок со различни ставови за Северен тек 2

Нетпрес

Бербок: Германија е подготвена да разговара за заедничките безбедносни прашања со Русија

MakPress

ФОТО+ВИДЕО | Бербок: Германија е подготвена да разговара за заедничките безбедносни прашања со Русија

Слободен Печат

Бербок: Германија е подготвена да разговара за заедничките безбедносни прашања со Русија

Опсервер

Вечер Прес Независен

Блинкен в четврток во Берлин

Канал5 - 18.01.2022

Според телевизискиот канал, главна тема на разговорите ќе биде ситуацијата околу Украина. Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе го посети Берлин в четврток на 20 јануари, каде ќе се сретне со германскиот канцелар Олаф Шолц и со ...

Блинкен в четврток во Берлин

Опсервер

Блинкен в четврток во Берлин

Сител

Блинкен в четврток во Берлин

Курир

Блинкен в четврток во Берлин

А1 On

Блинкен в четврток во Берлин

Нетпрес

Блинкен в четврток во Берлин

Lider