TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Платата на Премиерот Заев не е највисока во Владата, пред него е еден министер (ФОТО)

ТВ21 - 20.11.2018

Како дел од заложбите на Владата на Република Македонија за поголема дигитална транспарентност, на оваа страница можете да ги проверите висините на платите на Претседателот на Владата на Република Македонија, замениците на Претседателот на Владата ...

Заев каска зад платата на Спасовски

+инфо - 20.11.2018

Најниската министерска плата изнесува 66.442 денари и ја добива министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу. Граѓаните денеска имаат можност да ги видат платите на членовите на Владата за октомври.

Заев зема помала плата од Спасовски

Фокус - 20.11.2018

Владата ја објави висината на октомвриската плата која им е исплатена на премиерот, вицепремиерите и владините министри. Податоците се објавени преку алатката за транспарентност на Владата, објавена на официјалниот веб сајт со образложение дека ...

Оливер Спасовски е најплатениот министер во Владата

Макфакс - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите на премиерот замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој зема 92,299 денари.

Објавени платите на министрите: Прогресивен данок само за Спасовски

Независен - 20.11.2018

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски добил 92.299,00 денари плата за октомври. Со тоа тој е најплатен министер во владиниот кабинет и зема повисока плата од премиерот Зоран Заев, на кого минатиот месеци му се исплатени ...

Само еден министер во Владата зема поголема плата од Заев - ова се платите на сите министри

Press24 - 20.11.2018

Со 92,299 денари или 1.500 евра вице премиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски месецов ја добил највисоката плата во владиниот кабинет. Бројките ги објави владината служба преку алатката за отчетност.

Цела листа: Објавени платите на министрите, само Спасовски има повисока од Заев

еМагазин - 20.11.2018

Оливер Спасовски, вицепремиер и министер за внатрешни работи е единствениот од Владата, кој ќе биде опфатен со новиот прогресивен данок. Тој во октомври имал нето плата 92.299 денари, покажува алатката за отчетност на Владата.

Владата вработува соработници, плата до 22.500 денари

еМагазин - 20.11.2018

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 2 државни службеници во Владата на Република Македонија – Генерален секретаријат. Се бараат кандидати за следните работни места: помлад соработник за поддршка на економските политики заа ...

Заев зема помала плата од Спасовски

iPortal - 20.11.2018

Владата ја објави висината на октомвриската плата која им е исплатена на премиерот, вицепремиерите и владините министри. Податоците се објавени преку алатката за транспарентност на Владата, објавена на официјалниот веб сајт со образложение дека ...

Најплатениот министер во Владата е Оливер Спасовски

А1 On - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите на премиерот замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој зема 92,299 денари.

Објавени платите на министрите – еве кој ќе плаќа прогресивен данок

Курир - 20.11.2018

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски добил 92.299,00 денари плата за октомври. Со тоа тој е најплатен министер во владиниот кабинет и зема повисока плата од премиерот Зоран Заев, на кого минатиот месеци му се исплатени ...

Oбјавени платите на министрите, Спасовски најплатен во Владата

Радио МОФ - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите за октомври на премиерот, замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, односно 92,299 денари.

Во Владата само Оливер Спасовски има поголема плата од Зоран Заев

Вечер Прес - 20.11.2018

Со 92,299 денари или 1.500 евра вице премиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски месецов ја добил највисоката плата во владиниот кабинет. Бројките ги објави владината служба преку алатката за отчетност.

Oбјавени платите на министрите, Спасовски со повисока плата од Заев

МКД - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите на премиерот замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој зема 92,299 денари.

Најплатен министер е Оливер Спасовски

24Инфо - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите на премиерот замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој зема 92,299 денари.

Објавени платите на министрите: Прогресивен данок само за Спасовски

Локално - 20.11.2018

Објавени платите на министрите: Прогресивен данок само за Спасовски Вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски добил 92.299,00 денари плата за октомври. Со тоа тој е најплатен министер во владиниот кабинет и зема повисока плата од ...

Колкави се платите на министрите и премиерот – Објавено точно колкав месечен приход остваруваат луѓето кои се грижат за ...

Centar - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите на премиерот замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој зема 92,299 денари.

Спасовски зема поголема плата од Заев

Слободен Печат - 20.11.2018

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски добил 92.299,00 денари плата за октомври. Со тоа тој е најплатен министер во владиниот кабинет и зема повисока плата од премиерот Зоран Заев, на кого минатиот месеци му се исплатени ...

Спасовски зема поголема плата од Заев

Нетпрес - 20.11.2018

Владата ги објави висините на платите на премиерот замениците на премиерот и на министрите. Според податоците, највисока плата во Владата зема министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој зема 92.299 денари.