TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина ноќеска соборила 28 руски дронови

Курир - 12.10.2023

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови и спречи обид за инфилтрација на руски саботери, соопшти украинската војска. Според украинското воздухопловство, во рускиот напад, сепак, биле оштетени пристанишните складишта во областа Одеса.

Русија во текот на ноќта ја нападна Украина со дронови „Шахед“

Локално - 12.10.2023

Во текот на ноќта руските сили повторно ја нападнаа Украина со дронови, лансирани се повеќе од триесетина дронови „Шахед“, од кои противвоздушната одбрана собори 28. Според податоците на украинските воздухопловни сили, руските сили извршиле напад со ...

Русија ги засилува нападите врз украинската инфраструктура

Мета - 12.10.2023

Украина претходно тврдеше дека соборила 28 дронови лансирани од Русија во текот на ноќта, но не и останатите пет кои стигнале до целта Во текот на изминатото деноноќие областа на пристаништето Одеса повторно била цел на напади со беспилотни летала ...

Украинските сили ноќеска собориле 27 од 36 лансирани руски дронови

MakPress - 10.10.2023

- Украинските сили изминатата ноќ собориле 27 беспилотни летала истрелани од руските сили на југот на Украина, јавија утринава украинските воени власти на Телеграм. Русија лансираше 36 беспилотни летала од источниот дел на полуостровот Крим, што го ...

Украинците тврдат дека ноќеска собориле 28 руски дронови

Слободен Печат - 12.10.2023

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови и спречи обид за инфилтрација на руски саботери, соопшти украинската војска. Според украинското воздухопловство, во рускиот напад, сепак, биле оштетени пристанишните складишта во областа Одеса.

Украина ноќеска соборила 28 руски дронови

Бриф - 12.10.2023

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови и спречи обид за инфилтрација на руски саботери, соопшти украинската војска. Според украинското воздухопловство, во рускиот напад, сепак, биле оштетени пристанишните складишта во областа Одеса.

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови

Нетпрес - 12.10.2023

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови и спречи обид за инфилтрација на руски саботери, соопшти украинската војска. Според украинското воздухопловство, во рускиот напад, сепак, биле оштетени пристанишните складишта во областа Одеса.

Украина ноќеска соборила 28 руски дронови

Zoom - 12.10.2023

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови и спречи обид за инфилтрација на руски саботери, соопшти украинската војска. Според украинското воздухопловство, во рускиот напад, сепак, биле оштетени пристанишните складишта во областа Одеса.

Украина соборила 28 руски дронови

MakPress - 12.10.2023

Украина изминатата ноќ соборила 28 руски дронови и спречи обид за инфилтрација на руски саботери, соопшти украинската војска. Според украинското воздухопловство, во рускиот напад, сепак, биле оштетени пристанишните складишта во областа Одеса.