TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Единствена Македонија: МВР го охрабрува албанскиот сепаратизам, кривични за говор на омраза само за Македонци

А1 On - 23.11.2018

„Поминаа два дена од скандалозниот говор на омраза на Талат Џафери, Бујар Османи и Али Ахмети кои во друштво на албанскиот претседател Илир Мета среде Скопје „летаа орли„ а од МВР целосен молк.

Единствена Македонија: МВР го охрабрува албанскиот сепаратизам, кривични пријави за говор на омраза само за Македонци, ...

Макфакс - 23.11.2018

Од Единаствена Македонија преу соопштение велат дека поминале два дена од, како што наведуаат во соопштението „скандалозниот говор на омраза на Талат Џафери, Бујар Османи и Али Ахмети кои во друштво на албанскиот претседател Илир Мета среде Скопје ...

Единствена Македонија: МВР го охрабрува албанскиот сепаратизам, кривични пријави за говор на омраза само за Македонци, ...

24Инфо - 23.11.2018

Единствена Македонија: МВР го охрабрува албанскиот сепаратизам, кривични пријави за говор на омраза само за Македонци, а не и за Албанци Од Единствена Македонија преку соопштение велат дека поминале два дена од, како што наведуваат во соопштението, ...

Единствена Македонија: МВР го охрабрува албанскиот сепаратизам, кривични пријави за говор на омраза само за Македонци, ...

Centar - 23.11.2018

Од Единствена Македонија преку соопштение велат дека поминале два дена од, како што наведуваат во соопштението, „скандалозниот говор на омраза на Талат Џафери, Бујар Османи и Али Ахмети, кои во друштво на албанскиот претседател Илир Мета среде ...