TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје утре попладне без вода

Телма - 10.02.2024

Скопски „Водовод“ преку објава на ФБ профилот информираше дека поради интервенција утре попладне во речиси цело Скопје нема да има редовно снабдување со вода. -Утре од 17 часот ќе се врши интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче.

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на водата

Макфакс - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на водата

Опсервер - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на водата

MTM - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Утре поголем дел од Скопје со намален притисок на вода

Нетпрес - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Цело Скопје утре со намален притисок на водата

Скопје инфо - 10.02.2024

Речиси цело Скопје утре со вода со намален притисок. Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, 11.02.2024 година (недела), од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на водата

Кајгана - 10.02.2024

Од ЈП „Водовод и Канализација“ известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на вода

Press24 - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на вода

Сител - 10.02.2024

ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Се гаси цело Скопје од вода припремете казанчиња, легени, купете залихи

24Инфо - 10.02.2024

Големи дефекти го исклучуваат градот од водоснабдување На ден 11.02.2024 година (недела) од 17:00 часот поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени ...

Вонредно инфо: Утре голем дел од Скопје со намален притисок на водата

Точка - 10.02.2024

Речиси цело Скопје утре со вода со намален притисок. Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок или прекин во водоснабдувањето

Локално - 10.02.2024

ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Утре по 17.00 часот цело Скопје и околината ќе остане без вода поради дефект во Рашче

Канал5 - 10.02.2024

Цело Скопје и околината од утре попладне во 17.00 часот ќе остане со намален интензитет или без вода за пиење, соопштуваат од ЈП„Водовод и канализација“. На ден 11.02.2024 година (недела) од 17:00 часот поради интервенција на главната водоводна ...

ЈП ВОДОВОД: Утре од 17 часот цело Скопје ќе остане без вода за пиење или со намален интензитет, поради дефект во Рашче

Денешен - 10.02.2024

Цело Скопје и околината од утре попладне во 17.00 часот ќе остане со намален интензитет или без вода за пиење, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“. На ден 11.02.2024 година (недела) од 17:00 часот поради интервенција на главната водоводна ...

Утре голем дел од Скопје со намален притисок на водата

Centar - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Утре цело Скопје ќе биде без вода

Сакам да кажам - 10.02.2024

Утре од 17 часот, цело Скопје ќе биде без вода. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, ќе се врши интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче. Поради тоа, намален притисок или прекин на водоснабдувањето ќе има речиси во ...

Утре од 17 часот речиси цело Скопје ќе остане без вода

Мета - 10.02.2024

Причина за прекинот на водоснабдувањето е интервенција на главната водоводна цевка во Рашче Речиси сите скопски населби утре од 17 часот ќе се соочат со намален притисок или прекин на водоснабдувањето.

АЕРОДРОМ, АВТОКОМАНДА, КАРПОШ, ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, ВЛАЕ…Повеќе населени места во Скопје утре без вода!

Во Центар - 10.02.2024

Поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, утре од 17:00 часот намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат повеќе населени места во Скопје. Како што соопштија од ЈП „ Водовод и Канализација “, намален притисок или ...

Повеќе населени места во Скопје утре без вода

Слободен Печат - 10.02.2024

Поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, утре од 17:00 часот намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат повеќе населени места во Скопје. Како што соопштија од ЈП „Водовод и Канализација“, намален притисок или ...

Утре од 17 часот речиси цело Скопје ќе остане без вода

Либертас - 10.02.2024

Речиси сите скопски населби утре од 17 часот ќе се соочат со намален притисок или прекин на водоснабдувањето. Ваква информација соопшти денеска јавното претпријатие Водовод и канализација.

Речиси цело Скопје утре без вода поради зафат врз главната водоводна цевка во Рашче

Н.Македонија - 10.02.2024

Поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, утре од 17 часот намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат повеќе населени места во Скопје. Како што соопштија од ЈП „Водовод и Канализација“, намален притисок или ...

Од утре попладне, скоро цело Скопје останува без вода

Скопје1 - 10.02.2024

На ден 11.02.2024 година (недела) од 17:00 часот поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: – Арнакија – Сарај – Глумово – Горна Матка – Долна ...

Подгответе се навреме: Утре речиси цело Скопје без вода или со слаб притисок

А1 On - 10.02.2024

Речиси сите скопски населби утре од 17 часот ќе се соочат со намален притисок или прекин на водоснабдувањето. Ваква информација соопшти денеска јавното претпријатие Водовод и канализација.

Скопје утре без вода или со намален притисок

24 Вести - 10.02.2024

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека утре, недела, од 17:00 часот, поради интервенција на главната водоводна цевка ф1600 мм во Рашче, намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат следните населени места: Арнакија, Сарај, Глумово, ...

Повеќе населени места во Скопје утре без вода

Zoom - 10.02.2024

Поради интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче, утре од 17:00 часот намален притисок или прекин на водоснабдување ќе имаат повеќе населени места во Скопје. Како што соопштија од ЈП „Водовод и Канализација“, намален притисок или ...

Утре цело Скопје ќе биде без вода

Фокус - 10.02.2024

Утре од 17 часот, цело Скопје ќе биде без вода. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, ќе се врши интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче. Поради тоа, намален притисок или прекин на водоснабдувањето ќе има речиси во ...

Поголем дел од Скопје утре попладне ќе нема вода

360 степени - 10.02.2024

Во повеќе населени места во Скопје утре по 17 часот ќе има прекин на водоснабдувањето, информираат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“. Како што беше објавено на Фејсбук, екипите на „Водовод“ ќе работат на главната водоводна цевка во ...

НАПОЛНЕТЕ СИ КОФИ И ШИШИЊА! Цело Скопје утре без вода

+инфо - 10.02.2024

Причина за прекинот на водоснабдувањето на поголем дел од главниот град е интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче. Жителите од речиси сите скопски населби утре од 17 часот ќе се соочат со намален притисок или прекин на ...