TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Членот на обезбедувањето на Пендаровски добил Ковид 19 од баба му, која била заразена во болница

Фокус - 18.05.2020

Член на поширокиот тим на обезбедувањето на претседателот на државата, Стево Пендаровски е позитивен на Ковид 19, информираа денеска од неговиот кабинет. Од таму уште тврдат дека тој минатата недела бил на годишен одмор, а последен пат на работното ...

Мицкоски и Заев беа во изолација, Пендаровски продолжува со работа

Република - 18.05.2020

Откако Кабинетот на Пендаровски објави дека лице од обезбедувањето на претседателот е позитивен на корона, се поставува прашањето дали е доведно во прашање здравјето на шефот на државата. Иако од неговиот Кабинет убедуваат дека заболеното лице не ...

Телохранител на претседателот Пендаровски позитивен на Ковид-19

Точка - 18.05.2020

Во текот на вчерашниот ден било извршено тестирање на припадник на тимот за обезбедување на претседателот на државава, по што било утврдено дека тестот е позитивен. Членот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски минатата седмица ...

Лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски позитивен на Ковид-19

Сител - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Телохранител на Пендаровски позитивен на Ковид-19

Фактор - 18.05.2020

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска потврди дека во попладневните часови на 17 мај 2020 година е утврден позитивен резултат на Ковид-19 кај телохранител на шефот на државата.

Пендаровски најавен како Стево Црвенковски

Република - 16.05.2020

Претседателот Стево Пендаровски на вчерашната прес-конференција беше најавен како „Стево Црвенковски“, по што и самиот тој изреагира, па грешката беше исправена. Пендаровски вонредната состојба ја продолжи уште 14 денови.

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на коронавирус

Курир - 18.05.2020

Едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработено во Министерството за внатрешни работи, е позитивно на коронавирус. Од Кабинетот на претседател информираат дека тестирањето било извршено вчера при што е утврден ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на ковид-19, тестирани уште 11 лица

МКД - 18.05.2020

Вчера попладне било извршено тестирање за ковид-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што бил утврден позитивен резултат, соопштија од Кабинетот на ...

Лице од обезбедувањето на Пендаровски позитивно на Ковид-19

Телма - 18.05.2020

Вработен во МВР кој е дел од поширокиот тим за обезбедување на претседателот Стево Пендаровски е позитивен на Ковид-19. Од кабинетот на шефот на државата информираат дека лицето немало директна комуникација со претседателот.

Лице од обезбедувањето на Пендаровски позитивен на коронавирус

ТВ21 - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Полицаец кој го обезбедувал Пендаровски болен од коронавирус

Слободен Печат - 18.05.2020

Членот на обезбедувањето на претседателот е дел од поширокиот тим на обезбедување, што значи дека немал директна комуникација со претседателот. Минатата седмица користел годишен одмор, а последен пат бил на работното место на 11 мај, известија од ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на ковид-19, немал контакти со претседателот

+инфо - 18.05.2020

Вработен во Министерството за внатрешни работи кој е дел од обезбедувањето на на претседателот Стево Пендаровски е позитивен на ковид-19, соопшти Кабинетот на претседателот. Од Кабинетот на престседателот соопштуваат дека тој е дел од поширокото ...

Член на обезбедувањето на претседателот Пендаровски е позитивен на Ковид-19

24 Вести - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Вработен во обезбедувањето на Пендаровски позитивен на КОВИД-19, преземени потребните дејства

Бриф - 18.05.2020

„Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Едно лице од тимот на обезбедувањето на Пендаровски заболено од корона вирусот

еМагазин - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за К овид -19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Корона вирус кај лице од обезбедувањето на претседателот Пендаровски

Фокус - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД -19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Член на тимот за обезбедување на Пендаровски позитивен на Ковид-19

Канал5 - 18.05.2020

Членот на обезбедувањето на претседателот е дел од поширокиот тим на обезбедување, што значи дека немал директна комуникација со претседателот, соопштија од Кабинетот на претседателот Пендаровски.

Член на обезбедувањeто на Пендаровски има Ковид-19

Независен - 18.05.2020

Во попладневните часови во неделата извршено е тестирање за Ковид-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Вработен во обезбедувањето на Пендаровски заразен со Ковид-19

Макфакс - 18.05.2020

Вработен во обезбедувањето на претседателт Стево Пендаровски е заразен со Ковид-19. Од Кабинетот на претседателот информираат дека тој немал директна комуникација со Пендаровски, но дополнително биле тестирани 11 лица кои биле во контакт со него и ...

Обезбедувач кај Пендаровски инфициран од коронавирусот, 11 лица во самоизолација

А1 On - 18.05.2020

Вработен во МВР кој е дел тимот за обезбедување на претседателот Стево Пендаровски е инфициран со коронавирусот покажало тестирањето, а извести Кабинетот на шефот на државата. Оттаму велат дека обезбедувачот е дел од поширокиот тим на обезбедување, ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид 19

24Инфо - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД -19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Член на обезбедувањето на претседателот Пендаровски позитивен на Ковид-19

Алсат-М - 18.05.2020

Л ице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи е позитивен на Ковид-19. Пендаровски и членовите на неговото семејство се оценети како контакти од втора линија, за кои според ...

ПАНИКА ВО КАБИНЕТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Лице од тимот на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид-19!

Магазин - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат, ...

Позитивен на коронавирус член на обезбедувањето на претседателот, Пендаровски не мора во изолација

Сакам да кажам - 18.05.2020

Позитивен на КОВИД-19 е член на тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, соопшти Кабинетот и кажа дека претседателот не е во изолација оти бил во втора линија контакти .

Лице од обезбедувањето на Пендаровски позитивно на КОВИД-19

CivilMedia - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД -19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Лице од обезбедувањето на Пендаровски позитивно на Ковид-19, не бил во контакт со претседателот

Локално - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на коронавирус - претседателот продолжува со редовните обврски

Press24 - 18.05.2020

Едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработено во Министерството за внатрешни работи, е позитивно на коронавирус. Од Кабинетот на претседателот информираат дека тестирањето било извршено вчера при што е утврден ...

Член на обезбедувањeто на Пендаровски има ковид-19, претседателот не мора во изолација, велат епидемиолозите

Република - 18.05.2020

Во попладневните часови во неделата извршено е тестирање за Ковид-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Лице од поширокото обезбедување на претседателот Пендаровски позитивно на ковид-19

360 степени - 18.05.2020

Од Кабинетот на претседателот на државата соопштија дека ова лице немало директен контакт со Пендаровски, а 11 лица со кои имало контакт имаат негативни тестови, но ќе бидат во самоизолација во следните 14 дена Едно лице од тимот на обезбедувањето ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид-19

Р.С.Европа - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во МВР, при што е утврден позитивен резултат, соопшти кабинетот на Претседателот.

Лице од обезбедувањето на претседателот позитивен на Ковид-19, Пендаровски продолжува со редовните обврски

Либертас - 18.05.2020

Л ице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи е позитивен на Ковид-19. Пендаровски и членовите на неговото семејство се оценети како контакти од втора линија, за кои според ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид 19

iPortal - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Лице од обезбедувањето на претседателот позитивен на Ковид-19, Пендаровски продолжува со редовните обврски

Опсервер - 18.05.2020

Скопје, 18 мај 2020 () – Лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи е позитивен на Ковид-19. Пендаровски и членовите на неговото семејство се оценети како контакти од втора ...

Лице од обезбедувањето на претседателот Пендаровски позитивно на ковид-19

Нова ТВ - 18.05.2020

Член од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи (МВР), е позитивен на ковид-19. Пендаровски и членовите на неговото семејство се оценети како контакти од втора линија за кои, според ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на корона вирус

Скопје инфо - 18.05.2020

Едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработено во Министерството за внатрешни работи, е позитивно на коронавирус. Од Кабинетот на претседател информираат дека тестирањето било извршено вчера при што е утврден ...

Лице од обезбедувањето на претседателот позитивно на Ковид-19, Пендаровски продолжува со редовните обврски

Frontline - 18.05.2020

По спроведената епидемиолошка анкета, како што е наведено во соопштението, утврдено е дека е потребно да се тестираат дополнително 11 лица кои биле во контакт со лицето кое е позитивно. -Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) ...

Eдно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски е позитивно на коронавирус

Бизнис Вести - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид-19

Вечер Прес - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во МВР, при што е утврден позитивен резултат, соопшти кабинетот на Претседателот.

Член на тимот на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на Ковид 19, за претседателот не е препорачана изолација

Gostivarpress.mk - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат, ...

Лице од обезбедувањето на претседателот позитивен на Ковид-19, Пендаровски продолжува со редовните обврски

ММС - 18.05.2020

-Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД -19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Лице од обезбедувањето на Пендаровски позитивно на COVID-19

Кајгана - 18.05.2020

-Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за COVID-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Член на обезбедувањето на претседателот има корона, но Пендаровски нема да оди во изолација

PressingTV - 18.05.2020

Едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработено во Министерството за внатрешни работи, е позитивно на коронавирус. Од Кабинетот на претседател информираат дека тестирањето било извршено вчера при што е утврден ...

Вработен во обезбедувањето на Пендаровски заразен со Ковид-19

Centar - 18.05.2020

Вработен во обезбедувањето на претседателт Стево Пендаровски е заразен со Ковид-19. Од Кабинетот на претседателот информираат дека тој немал директна комуникација со Пендаровски, но дополнително биле тестирани 11 лица кои биле во контакт со него и ...

ЛИЦЕ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СО КОВИД-19: За Пендаровски и членовите на неговото семејство не се препорачува ...

Денешен - 18.05.2020

Л ице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи е позитивен на Ковид-19. Пендаровски и членовите на неговото семејство се оценети како контакти од втора линија, за кои според ...

Лице од обезбедувањето на претседателот Пендаровски позитивно на Ковид 19

OhridNews - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат.

Лице од обезбедувањето на Пендаровски позитивно на Ковид 19

Тера - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат, ...

Член на обезбедувањето на Пендаровски позитивен на КОВИД 19

AKO - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во Министерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен резултат, ...

Едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Пендаровски позитивен на КОВИД 19

Скопје1 - 18.05.2020

Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за КОВИД -19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски, вработен во М инистерството за внатрешни работи, при што е утврден позитивен ...

Вработен во обезбедувањето на Пендаровски заразен со ковид-19

Н.Македонија - 18.05.2020

Вработен во обезбедувањето на претседателт Стево Пендаровски е заразен со ковид-19. Од Кабинетот на претседателот информираат дека тој немал директна комуникација со Пендаровски, но дополнително биле тестирани 11 лица кои биле во контакт со него и ...

Членот на обезбедувањето на Пендаровски добил Ковид 19 од баба му

Вечер Прес - 18.05.2020

Член на поширокиот тим на обезбедувањето на претседателот на државата, Стево Пендаровски е позитивен на Ковид 19, информираа денеска од неговиот кабинет. Од таму уште тврдат дека тој минатата недела бил на годишен одмор, а последен пат на работното ...