TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забраната на македонско знаме на Австралија опен била по – грешка!

Sport 1 - 16.01.2024

Вчерашните фотографии од терените на Австралија опен на кои можеа да се види дека е забрането користење на руското, белоруското, израелското, палестинското знаме, но и на нашето знаме со сонцето од Кутлеш како и актуелното официјално знаме на ...

Ненамерен пропуст била забраната на македонското знаме на „Австралија Опен“

4NEWS

Непријатно му било на Ковачевски кога видел дека македонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Скопје1

Македонското знаме повеќе не е забрането на „Австралија опен“ по реакцијата на МНР

Фактор

Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија Опен

SportSport

Скандал на „Aвстралија Oпен“: Организаторите забраниле македонското државно знаме да се снима и емитува

Алфа

Ненамерен пропуст била забраната на македонското знаме на „Австралија Опен“

Sport M

Макфакс Локално Курир Опсервер Фокус +инфо TopSport Press24

МНР – Укината забраната за македонски знамиња на Австралија опен

Телма - 16.01.2024

Забраната за носење македонски знамиња на тенискиот турнир Австралија опен е повлечена и досега не предизвикала ефективни ограничувања, информира Министерството за надворешни работи. Министерството, преку амбасадата во Канбера, реагирало до ...

Македонското знаме не е повеќе забрането на АО!

SportSport

ФОТО | Македонското знаме се најде на списокот забранети на Австралија Опен

Слободен Печат

Неочекувано: Македонските знамиња забранети на Австралија опен!

Sport 1

Македонското знаме не смее да влезе во кадар на Австралија опен

Кајгана

Скандалозна одлука на Австралија Опен: Зошто македонското знаме е забрането на трибините во Мелбурн!?

Екипа

Знае ли да ја објасни некој чудната забрана на македонското знаме на Австралија опен?

Оff.net

Скопје инфо Спортски

Швјонтек преку шампионката од 2020 до второто коло на Австралија Опен

Екипа - 16.01.2024

Најдобрата светска тенисерка Ига Швјонтек се пласираше во второто коло на Австралија Опен. На стартот од турнирот Швјонтек ја победи шампионката од 2020 година, Американката Софија Кенин со 7-6(2) и 6-2.

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка со победа ја започна одбраната на титулата во Мелбурн

А1 On

Кому му пречи сонцето? На власта на ДУИ и СДСМ и на дијаспората во Австралија не им e гајле што македонското знаме е ...

PressingTV - 16.01.2024

„Блескаме во светот, нема зошто да поднесам оставка “, велеше поранешниот премиер Зоран Заев кога веќе беше на крајот на своето владеење. „Блескањето“ благодарение на мудрецот од Муртино на меѓународен план, најпрво со Грција, а потоа и со Бугарија, ...

„Блескаме“: Грците ни го забранија името, Бугарите јазикот, а Австралијците знамето

Република

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Макфакс - 15.01.2024

Македонската заедница во Австралија објави фотографија со забранети знамиња, каде што се наоѓа и македонското знаме. Знамето е забрането заедно со Израел, Русија, Белорусија, Палестина и Тајван, а засега не е позната причината на организаторот, ...

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Опсервер

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

TopSport

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Press24

Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… на „црна листа“ на Австралија опен

Република

Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… забрането на Австралија опен

Денешен

Мареј го гледа крајот на кариерата по поразот на Австралија опен

Независен - 15.01.2024

Долго пред Енди Мареј и Томас Мартин Ечевери да се појават во Киа Арената во Мелбурн, ред по ред од гледачи беа обвиткани околу стадионот во исчекување да видат великан на сите времиња на сцената на која има постигнато толку многу.

(ФОТО) Срамно: Австралија Опен не ја признава Македонија?

Спортклуб - 15.01.2024

Во тек е првиот годишен Грен слем кој се игра во Австралија, поточно Австралија Опен кој се чини не може да помине без скандал. Овојпат организаторите донеле правило да се забранат низа знамиња поради икс оправдани причини како воени конфликти и ...

(Фото) Македонското знаме на „црната листа“ на „Австралија опен“?

еМагазин

Македонското знаме забрането на Австралија Опен!

Вечер Прес

Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… на „црна листа“ на Австралија опен

МКД

И македонското знаме на „црна листа“ на Австралија Опен?!

4NEWS

И македонското знаме на „црна листа“ на Австралија Опен?!

Либертас

АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Зошто освен руското, израелското, палестинското, и македонското знаме е забрането?

Фактор

ТВ21 Н.Македонија Сител

Македонското знаме забрането за пренос на Aвстралија Oпен

Локално - 15.01.2024

Македонската заедница во Австралија алармираше дека Македонското знаме е забрането за пренос преку камерите на тенискиот турнир Австралија Опен, покрај знамињата на Палестина, Израел, Русија, Белорусија и Тајван кои исто така се забранети.

Левица: Каде е МНР да реагира на забраната на македонското знаме на Австралија опен?

МКД

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на Aвстралија Oпен и зошто нема реакција од нашите власти

А1 On

ЗОШТО МНР НЕ РЕАГИРА НА ЗАБРАНАТА НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ? Дали не беа доволни досегашните понижувања, прашува Левица

+инфо

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на „Aвстралија Oпен“ и зошто нема реакција од нашите власти

Макфакс

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на „Aвстралија Oпен“ и зошто нема реакција од нашите власти

Опсервер

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на „Aвстралија Oпен“ и зошто нема реакција од нашите власти

Точка

Во Центар ММС Скопје инфо

Овие зборови одекнуваат низ светот! Матс Виландер имаше порака за Новак Ѓоковиќ: ,,Згрешив, но сега верувам”

Во Центар - 15.01.2024

Веројатно нема многу луѓе чии зборови им предизвикаа поголема непријатност на навивачите на Новак Ѓоковиќ од Матс Виландер. Тенискиот великан, сега коментатор на Еуроспорт, често беше критичен настроен кон српскиот тенисер.

ОВИЕ ЗБОРОВИ ОДДЕКУВААТ: Матс Виландер имаше порака за Новак Ѓоковиќ! Згрешив, но сега верувам

4NEWS

Три гренслем шампиони испаднаа од Австралија опен

Sport 1 - 15.01.2024

По елиминацијата на Марин Чилиќ во првиот ден од Австралијан опен, вториот тргна со елиминации за поранешните гренслем шампиони Станислав Вавринка и Енди Мареј. Вавринка одигра пет сета против Адријан Манарино и загуби со 4-6, 6-3, 7-5, 3-6 и 0-6, ...

Три Глен Слем шампиони испаднаа во првото коло на Австралија Опен: Сите се прашуваат што се случува во Мелбурн?!

4NEWS

Три гренслем шампиони завршија со настапите на Австралијан опен

24Инфо

Новак сака повеќе моменти со децата: Секогаш патувам, срцето ми се кине (фото)

Во Центар - 15.01.2024

Новак Ѓоковиќ, кој деновиве во Австралија го игра првиот Грен слем сезонава и го брани трофејот од минатата година, во разговор со другата тениска легенда, Џим Куриер, откри по што би сакал да биде запаметен кога ќе ја заврши кариерата и ја допре ...

Мари даде искрена изјава по бруталниот пораз: Ова дефинитивно може да биде мојот крај во Австралија (Видео)

Дерби - 15.01.2024

Енди Мари беше во делот од жребот на Новак Ѓоковиќ и посака нова пресметка со стариот ривал во третото коло на Аустралијан Опен, но до такво нешто сепак нема да дојде. Желбите на Британецот се урнаа уште во првото коло на тенискиот грен слем во ...

Мари даде искрена изјава по бруталниот пораз: Ова дефинитивно може да биде мојот крај во Австралија

Точка

Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија Опен

Република - 15.01.2024

Македонското официјално знаме како и тоа од Кутлеш се забранети на Австралија опен, објавуваат групите на Македонците во Австралија.Па така, Маcedonian Australian Pride oбјави дека организаторите на Гренд слемот и наложиле на телевизијата „Канал 9“ ...

СКАНДАЛОЗНО: Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија oпен

Нетпрес

СКАНДАЛОЗНО: Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија oпен

365

Одлука на самиот почеток од Австралија Опен: Еве каде се враќа Надал повторно на терените

Спортклуб - 14.01.2024

Откако Рафаел Надал заработи мала повреда на турнирот во Бризбејн пред неколку дена, мораше да го откаже учеството на првиот гренд слем годинава. Освојувачот на 22 гренд слем трофеи, поради повреда на мускулот, ќе го пролонгира враќањето на големите ...

Надал се враќа веднаш по Австралија Опен

SportSport

Надал се враќа на терените порано од очекуваното?

Gol.mk - 14.01.2024

Рафаел Надал веднаш по враќањето на тенисот, пак се соочи со проблеми со повреда. Поради тоа го откажа учеството на првиот Грен слем турнир, Австралија Опен. Тој не најави кога планира да се враќа и какви се прогнозите, па според анализите на ...

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – ...

Бизнис Вести - 16.01.2024

По добиените информации за пропустот поврзан со истакнувањето на официјалното знаме на Република Северна Македонија на тенискиот турнир „Австралија Опен“, Министерството за надворешни работи, преку амбасадата во Канбера, веднаш реагираше до ...

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“

Канал5

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – техничка грешка

Бриф

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – техничка грешка

Либертас

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – техничка грешка

Нова ТВ

Според МНР неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“ е техничка грешка

Zoom

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст - техничка грешка

24 Вести

Вечер Прес Frontline CivilMedia

[ФОТО] Скандалозно: Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… на „црна листа“ на Австралија ...

Точка - 15.01.2024

Македонската заедница во Австралија објави фотографија со забранети знамиња, каде што се наоѓа и македонското знаме. Знамето е забрането заедно со Израел, Русија, Белорусија, Палестина и Тајван, а засега не е позната причината на организаторот, ...

[ФОТО] Забранетото македонско знаме на „Австралија Опен“ било ненамерна грешка, МНР реагирало

Точка