TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Бачев: Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ никогаш нема да ги признае овие избори

Макфакс - 26.07.2020

На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите, обвини претседателот на партијата, Јанко Бачев. Според него, се случил изборен фалсификат спрема Единствена ...

Прес-конференција на Бачев од „Единствена Македонија“ за изборите

Опсервер - 26.07.2020

Скопје, 26 јули 2020 – Денешната прес конференција условно е во два дела, во првиот дел се осврнувам на планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите и вториот дел, да споделам со јавноста факти и докази за изборниот фалсификат ...

(Видео) Бачев: Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ никогаш нема да ги признае овие избори

Вечер - 26.07.2020

На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите, обвини претседателот на партијата, Јанко Бачев. Според него, се случил изборен фалсификат спрема Единствена ...

Бачев: Единствена Македонија не е поразена, туку, се одело на тоа да биде понижена на изборите

24Инфо - 26.07.2020

Интегрален текст од прес-конференција на Јанко Бачев од „Единствена Македонија” за изборите Денешната прес конференција условно е во два дела, во првиот дел се осврнувам на планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите и вториот ...

(ВИДЕО) Бачев: Единствена Македонија е колатерална штета на изборите од планот на „ѕверот“

А1 On - 26.07.2020

„Денешната прес конференција условно е во два дела, во првиот дел се осврнувам на планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите и вториот дел, да споделам со јавноста факти и докази за изборниот фалсификат спрема Единствена ...

Бачев: „Ѕверот“ не може да и прости на Единствена Македонија

МКД - 26.07.2020

„На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите. Планот е изготвен од некои го нарекуваат длабоката држава, некои „сценаристот", а ние го нарекуваме „ѕверот", во ...

(Видео) Бачев: Нашата коалиција никогаш нема да ги признае овие избори, ќе почнеме постапка и пред Европскиот суд за ...

Скопје1 - 26.07.2020

На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите, обвини претседателот на партијата, Јанко Бачев. Тој истакна дека Единствена Македонија и Коалицијата „Никогаш ...

Бачев за изборите ќе се жали во Стразбур

360 степени - 26.07.2020

На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите, се пожали Јанко Бачев на прес-конференција. „Планот е изготвен од некои го нарекуваат длабоката држава, некои ...

Бачев за изборите ќе се жали во Стразбур

Фокус - 26.07.2020

На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите, се пожали Јанко Бачев на прес-конференција. -Планот е изготвен од некои го нарекуваат длабоката држава, некои ...

Бачев: Единствена Македонија е колатерална штета на изборите од планот на „ѕверот“ – еве зошто

Мак. Весник - 26.07.2020

Единствена Македонија во име на Коалицијата Никогаш северна – само Македонија“ денеска, 26 јули 2020 (недела) на прес конференција сподели со јавноста факти и докази зошто Единствена Македонија на изборите беше колатерална штета во битката за ...

Бачев: Коалицијата „Никогаш северна - само Македонија“ никогаш нема да ги признае овие избори

MTM - 27.07.2020

На 15 јули во Македонија се случи историски скандалозен преседан со планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите, обвини претседателот на партијата, Јанко Бачев. Според него, се случил изборен фалсификат спрема Единствена ...